škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

çamaşir makinasi bozuldu marka öneriniz

kace · 28 · 4908

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kace

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba ,çamaşır makinası bozuldu yenisi için marka ve model olarak ne önerirsiniz

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
tüekiye şartlarında arçelik beko iyi dayanıyor, bizimkiler 10 seneyi devirmek üzere. Buzdolabı bosch idi, 1 defa değişti garantiden. Diğer tr markaları taş gibi gidiyorlar.

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bizde 22 yaşında miele var. Bir kere bile arıza yapmadı(nazar değmesin :o). Fakat çok dikkatli ol; çünkü yeni miele'lerde eski kalitenin kalmadığına yönelik söylentiler var :dede:

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hiç bir marka elektronik cihazlarını eskisi gibi kaliteli yapmıyor artık. 5-10 senede bozulsun yenisini alsın herkes derdinde adamlar. 25 senelik Sony TV, 30 senelik Kelvinator buzdolabı, 20 senelik Siemens çamaşır makinesi var babamların evinde hala.

O yüzden bir marka öneremiyorum ben.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bizim makine 98 model arçelik 5700 bir-iki defa arıza yaptı ama memnunuz, şu an sıkmada uçak motoru sesi çıkarıyor, kazan rulmanı bozuk sanırım, ben de arayıştayım, tamir düşünmüyorum artık...
Bosch (1000-2000tl) istesem de fiyat nedeniyle sanırım arçelik ya da samsung (600-1000 tl) alırım.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com

Çevrimdışı 06FSE21

• Skoda Bağımlısı
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Miele, Electrolux veya bulabilirseniz Almanya üretimli Bosch....

Çevrimdışı kucless

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arabada skoda-vw-audi neyse beyaz eşyada profilo-bosch-siemens odur. Aynı grubun ürünleri farkları sadece tuş sayısı... Bütçenize göre bu üçlüden birini alabilirsiniz.

Çevrimdışı Özgür Şahin

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mesutozil.com
Çamaşır makinamı alırken uzun araştırdım hatta vestel'in çamaşır makinası üreten fabrikasındaki mühendis arkadaşım ile konuştum. Onun söylediği ilk şey vestel alma da oldu :D
Önerdiği ise Bosch'un logix 8 serisiydi. Ama fiyat olarak hakikaten yüksek rakamlara çıkıyor.
Tam niyeti bozup Bosch alacaktım ki Ariston'a bakayım dedim. Fiyat olarak Bosch'un yarı fiyatına 9 kilo yıkamalı gayet sessiz olan makinasını aldım. 3 yıldır kullanıyorum sıkıntı yok :)

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Siz siz olun, servisi kaliteli ve yaygın olan bir marka seçin. Hiç bir markada (yerli ve yabancı) artık eskisi gibi dayanıklı ürün yok.
Ben daha önce Aygaz (arçelik grubu) markasının 3 beyaz eşyasını uzun süre kulanmıştım ve memnun kaldım, şimdi de yakın zamanda Arçelik çamaşır makinası ve fırın aldım.
« Son Düzenleme: 09 Aralık 2014, 12:45:54 Gönderen: Levcho »

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
profilo-bosch-siemens bunların üretimi Alman değil senelerdir. Üçü de Yunanistan ve Türkiye de üretiliyor. Almanyadaki bosch mağazasını gezdim, buradakilerle alakası yok %100 farklı.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yerli sermayeden yanayim. Ne olursa olsun yeni nesil beyaz ve siyah esyalar 5-7 yil omurlu. Guzel ulkemizin nadide firmalari dunya standartlarina yaklasirken neden destek vermeyelim? Al ver ekonomiye can ver. Can ver ki kar etsinler kendilerini gelistirsinler. Oralarda calisanlar esimiz dostumuz kardesimiz sonucta. Onlar buyudukce istihdam artacak neticede.

Mesela arcelik bulasik makinesi fabrikasi ankarada. Su an is yerinde onlara bi tezgah yapiyoruz tamamlamak uzereyiz. Sadece fabrika ici degil alt yuklenicilerine kadar bircok insan ekmek yiyyor.

Halkimiz ekmek yesin diye cebinizdeki paradan olun demiyorum ama dunya standartlarina yakin urunler uretiyorlar. Daha 6 ay once hatiri sayilir bir paraya vestel akilli tv aldim gayet memnunum. O paraya samsungda cok daha ufagini alabiliyordum o zaman mesela. Benimle mi yasiycak 5-10 yil sonra bozulmasa bile yetersiz kalicak nasilsa

Çevrimdışı atonal

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Vala ben yeni aldım.LG 9+6 kurutmalı aldım.Süper bir alet.Kesinlikle tavsiye ederim.Tasarruflu ve aynı zamanda 6 farklı yıkama şekli ile de teremiz yıkıyor :)

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;488722
Halkimiz ekmek yesin diye cebinizdeki paradan olun demiyorum ama dunya standartlarina yakin urunler uretiyorlar. Daha 6 ay once hatiri sayilir bir paraya vestel akilli tv aldim gayet memnunum. O paraya samsungda cok daha ufagini alabiliyordum o zaman mesela. Benimle mi yasiycak 5-10 yil sonra bozulmasa bile yetersiz kalicak nasilsa

Ben daha 4 yıl önce Samsung TV aldım. Anakartı arızalandı, kendi kendine kapanıp açılıyor geçen haftadan beri. 2 katı para verdik bide. Ne anladım o zaman ben bu işten?

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ailotana;488732
Ben daha 4 yıl önce Samsung TV aldım. Anakartı arızalandı, kendi kendine kapanıp açılıyor geçen haftadan beri. 2 katı para verdik bide. Ne anladım o zaman ben bu işten?

Dedigim gibi herhalde genel kani bi tarz cihazlarin omru 5 yil uzerini gorurse sanslisiniz