škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia kasetçalar sökme sorunu!

0 Üye ve 8 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı axoactive

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar kasetçaları bir türlü sökemedim yakınımda oto elektrikçisi de yok...

ms 402 kasetçalardaki boşluklara pilot kalemin metal tutacağını sokuyorum ama olmadı. Teyplerin tutacak tırnaklarıyla ilgili bilgisi olan veya fotosunu paylaşabilecek olan var mı?

Çevrimdışı taner_octavia

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
pilot kalemin demir kısımlarıyla sökülüyo ama denk gelmesi lazm ugrastırıyor. ben kaset caların altıdaki gozun yerine cd calar koymustum kaset calarda duruyordu yerinde

Çevrimdışı leader

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: axoactive;488869
Arkadaşlar kasetçaları bir türlü sökemedim yakınımda oto elektrikçisi de yok...

ms 402 kasetçalardaki boşluklara pilot kalemin metal tutacağını sokuyorum ama olmadı. Teyplerin tutacak tırnaklarıyla ilgili bilgisi olan veya fotosunu paylaşabilecek olan var mı?

Ben de denedim o şekilde ama olmadı. Sonra bir elektrikçiden buldum ama pilot kalem tutacağından daha uzun, onlarla kolayca çıktı. Kalem tutacağı kısa geliyor sanırım. Aynı kalınlıkta ama biraz daha uzun bir malzeme de kullanılabilir diye düşünüyorum.

Çevrimdışı taner_octavia

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
pilot kalemin dönen kıvrım kısımlarınıda düzlestirip uzamasını saglayın biraz daha o sekil yetisiyor

Çevrimdışı axoactive

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Yabancı forumlarda aşağıdaki testere uçları varya heryerde satılıyor sanırım dekupaj testere ucu diye geçiyor bunlarla çok rahat çıkıyor demişler ama denemedim.

Çevrimdışı leader

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: axoactive;488889
Yabancı forumlarda aşağıdaki testere uçları varya heryerde satılıyor sanırım dekupaj testere ucu diye geçiyor bunlarla çok rahat çıkıyor demişler ama denemedim.

Muhtemelen bunlarla çıkar. Ancak genel olarak ilk söküm zor deniyor. Biraz dikkatli olmak lazım. Özellikle testere uçları zarar verebilir. Teyp tırnaklardan kurtulunca zaten öne doğru geliyor biraz. Ayrıca güç uygulayarak çekmeye gerek yok, bunu göz önünde bulundurun sökerken. Takarken ise önce alt boşluğu ve teybi yarım takın daha sonra beraber itin.Teybin arkasındaki kabloların arka taraftaki boşluğu girdiğine emin olun yoksa teyp yerine oturmuyor.

Çevrimdışı kor_ay

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ben iki tane çay kaşığını, tam içbükey alanla sapın birleştiği yerden kesip, kesilen yerdeki pürüzü de çekiçle düzeltip sağ ve solda girişlere soktum. sanki teybin kendi sökme aparatıymış gibi oldu ve çok rahat bir biçimde çıkardım teybi :)

Çevrimdışı axoactive

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Pes edip oto teypçiye götürdüm iki saniyede söktü adam... Bir 20 tl sıkışmış benim teybin kenarına :)

Çevrimdışı biHEmta

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2 saniyelik bir iş  teyp sökmek için 20 tl alan vampire yuh diyorum

Çevrimdışı axoactive

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: biHEmta;489475
2 saniyelik bir iş  teyp sökmek için 20 tl alan vampire yuh diyorum

Aslında sadece teyp sökmedi usb/sd/aux çıkışı olan aparatı taktı, alttaki çekmeceyi arkadan delip oraya yerleştirdi. Bir nevi teyp montajı yani.. işçilik ateş pahası artık sanayilerde.

Çevrimdışı ihsan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
hocam usb apartı taktırdım demıssın bizim fabialara uyuyormu? nerden kaça aldın aceba

Çevrimdışı biHEmta

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: axoactive;489480
Aslında sadece teyp sökmedi usb/sd/aux çıkışı olan aparatı taktı, alttaki çekmeceyi arkadan delip oraya yerleştirdi. Bir nevi teyp montajı yani.. işçilik ateş pahası artık sanayilerde.

günahını aldık  epey işçilik yapmış adam.

Çevrimdışı leader

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
İhsan,Müzik sistemi başlığı altında hemen hemen bütün bilgiler var. Bir bakın isterseniz.

Çevrimdışı axoactive

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ihsan;489548
hocam usb apartı taktırdım demıssın bizim fabialara uyuyormu? nerden kaça aldın aceba

Hocam eğer teyibin üzerinde cd diye bir tuş var ise teyp cd çalar desteklidir dolayısıyla bu aparat takılabiliyor. ben gittigidiyordan 155 tl ye aldım.