škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Benzin Fiyatındaki Farklılık

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Burakkayalık

• Vagkolik
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
İzmirde yaşayan arkadaşlar varsa bilir,

Bornova-Çınarlı tarafında Aytemiz'in Emircanlar Petrol adlı şubesi var.Bu istasyon bazen geceleri ve hafta sonları sürekli olarak halk günü yapıp genelde piyasanın 20-25 krş altında akaryakıt satıyor.Benzini 4.19 gibi bir fiyattan almak tabikide cezbediyor fakat ucuz olması da bir o kadar endişe verici.

Araştırmalarım ve yönelttiğim sorulara cevap olarak aldığım yanıtlar;
Bütün şirketler Tüpraşdan ''aynı fiyata aynı kalitede akaryakıt alımı'' yapıyormuş
Şirketlerin akaryakıtı alıp üstüne marka olarak kâr marjı bindirme farkı varmış

Sonuç olarak bu istasyon ''kârdan kısıyoruz'' diye satış yapıyor.Ama yinede ısınmak için yeterli bir sebep olarak göremedim. Yaşadığınız şehirlerde ve ilçelerde de böyle satışlar oluyor mu? Alan ve kullanan var mı? Fikir ve deneyimlerinizi bekliyorum.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ankara'da da Damla Petrol var, yıllardır diğerlerine göre ucuza satarlar. Forjmdan da sürekli oradan alanlar var, bir sıkıntı yaşamadılar.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Burakkayalık;488943
İzmirde yaşayan arkadaşlar varsa bilir,

Bornova-Çınarlı tarafında Aytemiz'in Emircanlar Petrol adlı şubesi var.Bu istasyon bazen geceleri ve hafta sonları sürekli olarak halk günü yapıp genelde piyasanın 20-25 krş altında akaryakıt satıyor.Benzini 4.19 gibi bir fiyattan almak tabikide cezbediyor fakat ucuz olması da bir o kadar endişe verici.

Araştırmalarım ve yönelttiğim sorulara cevap olarak aldığım yanıtlar;
Bütün şirketler Tüpraşdan ''aynı fiyata aynı kalitede akaryakıt alımı'' yapıyormuş
Şirketlerin akaryakıtı alıp üstüne marka olarak kâr marjı bindirme farkı varmış

Sonuç olarak bu istasyon ''kârdan kısıyoruz'' diye satış yapıyor.Ama yinede ısınmak için yeterli bir sebep olarak göremedim. Yaşadığınız şehirlerde ve ilçelerde de böyle satışlar oluyor mu? Alan ve kullanan var mı? Fikir ve deneyimlerinizi bekliyorum.
:spr::spr::+1::tpn:
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı 101hp

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
dediğiniz yeri biliyorum ve bende bir zamanlar oradan 2-3 kere almıştım diğerlerine göre bir farklılık görmedim.şuan diyarbakırdayım bilenler varsa ninovanın karşısında kadoil var lpg 2.10 ve oradan aldığımda araba gitmemek için ısrar ediyor.BP'den 2.25'e alıyorum zaten adam gibi km yapamıyoruz bari arabayı üzmeyelim :gaz:

Çevrimdışı Burakkayalık

• Vagkolik
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 101hp;488957
dediğiniz yeri biliyorum ve bende bir zamanlar oradan 2-3 kere almıştım diğerlerine göre bir farklılık görmedim.şuan diyarbakırdayım bilenler varsa ninovanın karşısında kadoil var lpg 2.10 ve oradan aldığımda araba gitmemek için ısrar ediyor.BP'den 2.25'e alıyorum zaten adam gibi km yapamıyoruz bari arabayı üzmeyelim :gaz:

Evet genel olarak ortaya çıkan şikayet çekişlerdeki sıkıntı ve bir depoya daha az km yapılması yönünde. Ama yinede cesaretli olamadım :)

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Soylediginiz petrolu arastirdim. Su ana kadar sikinti yasayan olmamis kacak da degil.

Olay su herkes tuprastan aliyor ama mesela shell icine katki koyuyor kaliteli hale getiriyor. Dediginiz istasyonla shellin farki bu. Muhtemelen pek katki atmiyordur o firma.
Hal boyle olunca mazot icin hayatta almam bilmedigim yerden ama benzin icin hic cekinmeyin alin halk gunlerinde.

Damla petrolun olayi da araci firma yok (shell oper vs,) dolayisiyla aldiginiz benzinde firma kari yok. O yuzden ucuza veriyor.

Benzinli araba kullaniyorsaniz ve performans dusunmuyorsaniz nerde ucuzsa nerdekiyle km basina ucuz dusuyorsa ordan.

Dizel ise marka ve kalitesine guvendiginiz yerden.

Çevrimdışı Burakkayalık

• Vagkolik
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;488962
Soylediginiz petrolu arastirdim. Su ana kadar sikinti yasayan olmamis kacak da degil.

Olay su herkes tuprastan aliyor ama mesela shell icine katki koyuyor kaliteli hale getiriyor. Dediginiz istasyonla shellin farki bu. Muhtemelen pek katki atmiyordur o firma.
Hal boyle olunca mazot icin hayatta almam bilmedigim yerden ama benzin icin hic cekinmeyin alin halk gunlerinde.

Damla petrolun olayi da araci firma yok (shell oper vs,) dolayisiyla aldiginiz benzinde firma kari yok. O yuzden ucuza veriyor.

Benzinli araba kullaniyorsaniz ve performans dusunmuyorsaniz nerde ucuzsa nerdekiyle km basina ucuz dusuyorsa ordan.

Dizel ise marka ve kalitesine guvendiginiz yerden.

Bi kaç yerde okudum dizel alanların enjektörlerinde hep sorun olmuş ucuz mazottan dolayı kim bilir kaç depo mazot parası masraf çıkarmıştır. Benzin içinde çekişlerde sıkıntı yaratıyomuş o normal zaten ama 1-2 ay oradan devamlı alan birisi yağ çubuğunun olağanüstü şekilde kirlendiği yönünde gözlemleri olmuş ucuz etin yahnisi misali..

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benzinde iciniz rahat olsun en kotu rafineriden ciktigi gibi katkisiz veriyorlardir. Benzinde fazla oynama yapma gibi bi luksleri yok diye duydum.

Çevrimdışı Burakkayalık

• Vagkolik
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Doğrudur benzin konusunda öyle bir durum söz konusu. Şöyle bir durumda yaşadım bir kere mecbur kalıp Petrol ofisinden fullemistim ( genelde tek tercihim shelldir) onda bile performans ve fazla km gitme bakımından shelle göre bariz farketti (shell başkaymış). Bu bahsini geçirdiğimiz petrol şirketinden nasıl verim alırız kim bilir :)
« Son Düzenleme: 11 Aralık 2014, 23:16:00 Gönderen: Burakkayalık »

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bende mazotçu olarak shellciyim. arada sırada bildiğim biyer olmak kaydıyla opetten alırım. po falan hikaye.

hele ki shell'de de kendi işlettiği istasyon olmasına dikkat ederim. iş yerimin yakınında var shellin işlettiği istasyon %90 oradan alıyorum :)

Çevrimdışı Burakkayalık

• Vagkolik
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Son derece katılıyorum. Burdan bütün arkadaşlara da tavsiyem arabanızı seviyorsanız Shell'i tercih edin.

Çevrimdışı skoda2

• Skoda Pilotu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.otomobilucargider.com/
Maltepe shell dandik yada çaldığı için az km yapıyor diye minibüs yolundaki petrol ofisinden alıyorum,hem km uzadı hemde yakıt tüketimi düştü :ok:

Çevrimdışı pharnakia

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Yakıtı shell den akılı kelden alacaksın :-)  bende shell den almaya çalışıyorum ancak bulunduğum ilde shell olmadığı için genelde Trabzon à gittiğimde shell acil durumda ise Opet nedendir bilmem aytemizden mazot aldım mı arabanın devri 10 üzerinden inmiyor

Çevrimdışı Burakkayalık

• Vagkolik
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı 101hp

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
doğuda kaçak çok fazla özellikle dizelde ustamla konuştuğumda bu tarafta en temiz yakıt koyuyorum diyen bile kaçak karıştırıyor var gerisini sen düşün demişti.