škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Üretilmiş En iyi Skoda Olacak [ Superb 2016]

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı melo_32_75

• ST Bursa
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Skoda, yeni Superb’in kamuflajlı fotoğraflarını yayınladı.

Kredi İhtiyacınızı buradan karşılayın!

Çek üretici Skoda’nın “Bugüne kadar üretilmiş en iyi Skoda” olarak tanımladığı yeni Suberb’in kamuflajlı fotoğraflarını yayınladı.

4833 mm uzunluğa, 1817 mm genişliğe, 1462 mm yüksekliğe sahip olan ve 595 lt bagaj hacmi sunan güncel Superb’in yerini alacak olan modelin bu değerlerden daha iyisini sunacağı da ilk gelen bilgiler arasında. Aks aralığının 80 mm artacağı belirtilen otomobilin Volkswagen Grubu’nun yeni MQB platformunu kullanacağı, bagaj hacminin 625 lt’ye yükseleceği ve buna rağmen de ağırlığının 75 kg azalacağı söyleniyor.

Adaptif süspansiyonun opsiyonel olarak sunulacağı yeni Superb’de baz motor olarak 1.4 lt 125 bg gücünde benzinli ünite yer alacak. 260 bg’lik 1.8 lt’lik motorun yanında 1.6 ve 2.0 tl dizel seçenekler de yine sunulacak. Altı ileri manuel şanzımanın standart olacağı otomobilde opsiyonel olarak DSG satın alınabilecek.  Güncel modelde olduğu gibi dört tekerlekten çekiş de sunulacak.

Yeni Skoda Superb, Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılacak.
« Son Düzenleme: 11 Aralık 2014, 22:28:05 Gönderen: melo_32_75 »

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
şu foto eğer doğru ise vision C bekleyenler bayaa bi hayal kırklığı yaşayacak

Çevrimdışı sudege

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Vision c yi beklemeyin o yeni bir model. Passat CC gibi .yeni superb 2007 a6 kasalara benzer sekilde biraz daha enine artisla geleck.

Çevrimdışı melo_32_75

• ST Bursa
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;488963
şu foto eğer doğru ise vision C bekleyenler bayaa bi hayal kırklığı yaşayacak

vision c concept bir araç onu trafikte görmek için çok beklemek gerek. bu resim resmi olarak yayınlandı.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
vision d, vision c, joyster.. bunlar hep konsept olarak kalacak sanırım. Škoda'nın bizimle dalga geçme yöntemi.

önceden konsept atıyorlar ortaya milletin tepkisine bakıyolar iki şekil yapıyolar sağda solda sonra onların panjurlarını yeni modellere koyup surat ifademze bakıyorlar. muhtemelen katıla katıla gülüyorlardır.

sene sanırım 2008di belki daha eski joyster die bir consept atıldı zamanı için (ki hala öyle bence) muhteşem bir arabaydı. güzel bir motorla ortalığın tozunu alırdı. tam bir genç arabasıydı. hani nerde? onun yerine mk2 fabia ve roomster çıktı. biz genç arabası bekliyorduk hafif ticari aile arabası yaptılar. kamyonet yapsalardı keşke..

Çevrimdışı Y.Emre52

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;488988
vision d, vision c, joyster.. bunlar hep konsept olarak kalacak sanırım. Škoda'nın bizimle dalga geçme yöntemi.

önceden konsept atıyorlar ortaya milletin tepkisine bakıyolar iki şekil yapıyolar sağda solda sonra onların panjurlarını yeni modellere koyup surat ifademze bakıyorlar. muhtemelen katıla katıla gülüyorlardır.

sene sanırım 2008di belki daha eski joyster die bir consept atıldı zamanı için (ki hala öyle bence) muhteşem bir arabaydı. güzel bir motorla ortalığın tozunu alırdı. tam bir genç arabasıydı. hani nerde? onun yerine mk2 fabia ve roomster çıktı. biz genç arabası bekliyorduk hafif ticari aile arabası yaptılar. kamyonet yapsalardı keşke..

Consept aracın dalga geçmeyle ne alakası var? :) Çoğu markanın consept modelleri var, zaten adı üstünde consept ve üretime hiçbir zaman geçmez conseptler...Uzun dönemde markanın yönünü gösteren projelerdir...

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Vision C nin yenilik gosteren konsept lik bir yonu yok. ne kullandigi teknolojiler ne de cizimi icin futuristik bir yaklasimi yok. Bmw nin mazda nin kkonseptlerine bir bakin. yillar oncesinin konseptleri simdi yollarda.

Suberb ye gelirsek ne degismis ki. hala 1.4 tsi diyor. Bari vw deki 1.4 ACT 150 hp yi koysaydiniz. 1.6 tdi eminim yine 105hp lik unitedir. Skoda nin A7 Octavia ile yaptigi degisimi ben Superb icin goremedim maalesef.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
insan cosept görünce heycanlanıyor ama yine de :D aklım hala joysterda benim. yapsalar evimi arabamı satar yine alırdım herhalde.

1.8tsi ya da tfsi 260hp yi koymuşlar. o da zaten uçuk motorlarından tr şartları için.

rivayetlere göre 2.0tsi 300hp vrs koyacaklarMIŞ. son 1.5 senedir duyuyorum bu söylentiyi

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Superb2 makyajsız kasa Skoda için bir çığır açmıştı. Hem tasarım hem de sunduğu donanım özellikleri olarak.

İnsan doğal olarak yeni diye tabir edilen bir araçtan da bunları bekliyor.

Canlı canlı görmeden konuşmak için biraz erken ama sen üzerine eklemedikçe, eski versiyonlarda beğenilmeyen veya eksik olan şeyleri değiştirmediğin sürece yeni tabiri ile araba üretmenin ne anlamı var.

En çok merak ettiğim acaba kapılardaki yalıtım sorununu çözdüler mi?

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;489007
Superb2 makyajsız kasa Skoda için bir çığır açmıştı. Hem tasarım hem de sunduğu donanım özellikleri olarak.

İnsan doğal olarak yeni diye tabir edilen bir araçtan da bunları bekliyor.

Canlı canlı görmeden konuşmak için biraz erken ama sen üzerine eklemedikçe, eski versiyonlarda beğenilmeyen veya eksik olan şeyleri değiştirmediğin sürece yeni tabiri ile araba üretmenin ne anlamı var.

En çok merak ettiğim acaba kapılardaki yalıtım sorununu çözdüler mi?

superb 1 in tadı hala çok ayrıdır bende. verdiği his içindeki konfor özelliği. derisinden tavan döşemesine kalitesi. en çok da şasesi hoşuma gider o arabanın. uzun bir araç olmasına rağmen hantal değildir boyutlarına göre parmağınızda oynatırsınız. arabada olduğunuzu hissettirir size kısaca.

sanırım bu gidişle ben bi 1 kasa 2.8 alıcam :)

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
çok iyi sedan olmasına sevindim. diğer resim neydi öyle tempra gibi. superb twindoordan vazgeçmedi. birde şu direksiyondaki dandik silindirleri tuşa çevirse ne şahane olur.

inşallah fiyatı da çok uçmaz.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
superb 1 makyajlı olanlar benim de hala çok hoşuma gidiyor.

Ben sahibinden'e kaçar :)

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;490443
superb 1 makyajlı olanlar benim de hala çok hoşuma gidiyor.

Ben sahibinden'e kaçar :)

superb1 herşeyiyle bambaşkaydı. 1.9 pd si olsun 1.8t si olsun 2.8 v6 sı olsun her birini ayrı ayrı kullanıp ayrı ayrı zevk aldım. tabii elegance olucak :)

Çevrimdışı pharnakia

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
bende 2016 tdi düşünüyorum şimdi değiştirecektim ancak hemen hemen aynı araçlar gerek görmedim Allah nasip ederse yeni kasaya talibim :) tabi tutup yeni passat gibi 120 üzeri fiyat yapmazlar ise.