škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Koltuk Kaplama Hakkında..

djhalo · 104 · 49267

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ragyu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar ben aracı alırken koltukların yan tarafında hava yastığı olduğunu ve kılıf taktırılırsa her hangi bir durumda açılmayacağını söylemişlerdi.
bana çok mantıklı geldiği için taktırmadım.

Çevrimdışı toficame

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Öyle bir şey yok. İyi kılıfta oralara özel malzeme ile bölme konuyor

Alıntı yapılan: ragyu;610610
arkadaşlar ben aracı alırken koltukların yan tarafında hava yastığı olduğunu ve kılıf taktırılırsa her hangi bir durumda açılmayacağını söylemişlerdi.

Çevrimdışı Trakia

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Y.Emre52;523769
2011 yılında sıfır aldığım, kumaş koltuklu Bmw aracıma kaplatmıştım, kiremit rengi, suni deri, kapı içleri dahil, o zaman 1100 vermiştim, ama işçiliğe hayran kalmıştım, her gören orjinal sanıyordu... 3 sene kullandım aracı ondan sonra hiçbir sıkıntı olmadı... Gözünüz kapalı yaptırabilirsiniz, fiyat biraz yüksek ama kesinlikle değer...

Alıntı yapılan: prosecutor;523761
Art car ile görüştüm. Gönderdikleri örneklerden de baya iyi çalıştıkları belli. Hatta Bentley usulü baklava dilimli döşeme dahi yapıyorlar. Ama normal suni deri kaplama fiyatı 1900 TL+KDV. Bentley stili olursa 2300+KDV oluyor ve peşin ödeme alınıyormuş. Her ne kadar işçilikleri hoşuma gitse de fiyat olarak biraz pahalı geldi. Fiyatlar böyleyken bence kılıf alınabilir ya da temiz tutmaya özen gösterilip senede bir kuaför yaptırılabilir diye düşnüyorum.

Anadolu Yakasında Altınuç bu işi en iyi yapan yer.THY'ye döşeme yapıyorlar ve malzemeleri de işçilikleri de çok çok kaltelidir.

ART'ye oranla fiyatlar daha makul.

Ayrıca nakit olursa oldukça iyi pazarlık payınız var güzel indirim de yapıyorlar.

Size cevaben yazmış olsam da forumda düşünen arkadaşlar varsa belki toplu bir fiyat alınarak çok daha iyi fiyatlar alınabilir.

http://www.altinuc.com.tr/

Fiyat olarak nakitte sadece suni deri kaplaması için 1.500tl  Ortalarda Alcantra deri kullanılırsa  2.000tl gibi bir fiyat verdiler.
« Son Düzenleme: 16 Mart 2017, 11:37:05 Gönderen: Trakia »

Çevrimdışı miyop

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.instagram.com/mysensorlog/
Altınuç ile geçen hafta sonu görüştüm.

Amacım, aracımın koltuklarına suni deri kılıf diktirmekti.

Ancak, kılıf dikmediklerini, onun yerine, koltuktaki orjinal döşemeyi komple soyup, yerine deri (veya suni deri) ile kaplama yaptıklarını ögrendim.

Orjinal döşemeyi bozmak istemedğimi belirterek, kılıfta ısrarcı olmama rağmen, kabul etmediler.

Görüştüğüm kişinin (Ekrem Bey) anlattıklarından çıkarttığım sonuç, kılıf yöntemi ile yapılan suni deri kaplamanın randımanlı olmadığı şeklinde oldu.

Ancak, yine de, kılıf yaptırmayı düşünüyorum.

Diğer yandan, bu konuyu araştırırken, aşağıdaki döşemeciyi buldum (Skoda modelleri için kalıpları var. Hazır üretilmiş ürünlerinin yanısıra, sitelerinden kendiniz de model tasarlayabiliyorsunuz).

https://www.otomstore.com/

Bu konuda deneyimi olan arkadaşlar, görüşlerini paylaşabilirler mi:

- Suni deri koltuk kılıfları verimli midir / kullanışlı mıdır?
- Yukarıda belirttiğim üreticiden suni deri kılıf kullanan var mıdır?

Teşekkürler..

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kiliftaki olasi sorunlar:

1- kiri alta orj dosemeye gecirebilir. Arada cikarip vakmazsaniz orj doseme iyice kirli kalabir

2- Herkes kiliflrai airbag e gore diktigini soyluyor ama neye gore kime gore. Bence buyuk risk

3- belirli bir sure sonra potluk yapabilir. Akrica kilifin siki durmasi icin kullanilan lastik, bant ve kusaklar uzun sureli kullanimda orj dosemenizi ezebilir veya surrunmeden deforme edebilir.

Deri, suni deri, alcantara veya bunlarin karisiminda orj gorunum icin arac ustundeki dosemeleri sokmek en uygun yaklasimdir

Çevrimdışı Fabia II

• ST Meraklısı
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ragyu;610610

Skoda bayilerinde her marka için ayrı, hava yastığının açılmasına engel olmayan özel kılıflar oluyor. Bayii ile görüşüp aracınıza uygulattırabilirsiniz. Şahsen ben Konya Skoda Konmar'dan Rapid aracım için aldım. Kalın kumaş ve çokta kaliteli. Fiyatı 400 TL idi ben aldığımda.

Çevrimdışı miyop

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.instagram.com/mysensorlog/
Alıntı yapılan: viperking;611012
Kiliftaki olasi sorunlar:

1- kiri alta orj dosemeye gecirebilir. Arada cikarip vakmazsaniz orj doseme iyice kirli kalabir

...

Detaylı cevaplarınız için teşekkür ederim.

Suni deri kılıf düşünmemin sebebi, kiri ve tozu alta geçirmeyecek olduğuna inanmamdır. Yanlış mı düşünüyorum acaba.. yoksa, belirli bir ölçüde de olsa, geçirim yapabiliyor mu?

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kumasin gecirgenlik.ozelligi ile alakali bir durum, hepsei gecirir veya hicbiri gecirmez demek dogru olmaz. Bunu en iyi dosemeciler bilir. Sahsen ben 600tl civarina kilif almaktansa biraz daha koyup orjinal doseme yaptirma taraftariyim

Çevrimdışı Mustaf

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Fabia II;611018
Skoda bayilerinde her marka için ayrı, hava yastığının açılmasına engel olmayan özel kılıflar oluyor. Bayii ile görüşüp aracınıza uygulattırabilirsiniz. Şahsen ben Konya Skoda Konmar'dan Rapid aracım için aldım. Kalın kumaş ve çokta kaliteli. Fiyatı 400 TL idi ben aldığımda.

Bayiinin sattığını da ilk defa duyuyorum Piyasadaki lerden daha uyumlu ve ordinal olacağını düşünüyorum.
Keşke birde kılıfın burada bir fotosunu paylaşsaydınız

Çevrimdışı Fabia II

• ST Meraklısı
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Mustaf;612470
Bayiinin sattığını da ilk defa duyuyorum Piyasadaki lerden daha uyumlu ve ordinal olacağını düşünüyorum.
Keşke birde kılıfın burada bir fotosunu paylaşsaydınız

Yarın dışarıya çıkarsam eğer çekip paylaşırım olmadı pazartesi :ok:

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Skoda jin kendi orjinal kilifi var mi bilmiyorum.

Benim.yetkili serviste denk geldigim, servis anlasmali oldugu dosemeciye diktirip satiyor.

Çevrimdışı Fabia II

• ST Meraklısı
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=14634]Mustaf[/MENTION] [MENTION=7581]viperking[/MENTION]
Skoda Konmar'dan aldığım kılıflar.

Çevrimdışı Mustaf

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Fotolar için ve ilgi ve alakanız için çok teşekkürler

Çevrimdışı samonite

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Fabia II;612668
[MENTION=14634]Mustaf[/MENTION] [MENTION=7581]viperking[/MENTION]
Skoda Konmar'dan aldığım kılıflar.

hocam ben de Konya'da ikamet ediyorum. Açıkcası buna 400 biraz fazla geldi bana ama görüntüsü de hoş duruyor. Hatta iç bükey sırt ve oturma yerlerini koruma kılıfı için gayet güzel yapmışlar. Ama kafamdaki soru bunların ömrü ne kadar. Şimdi kiloca da ağır biriyim ben :D oturup kalkarken zamanla dağılıp gider mi emin değilim. sabitleme yerleri güven veriyor mu?

Çevrimdışı Fabia II

• ST Meraklısı
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: samonite;613126
hocam ben de Konya'da ikamet ediyorum. Açıkcası buna 400 biraz fazla geldi bana ama görüntüsü de hoş duruyor. Hatta iç bükey sırt ve oturma yerlerini koruma kılıfı için gayet güzel yapmışlar. Ama kafamdaki soru bunların ömrü ne kadar. Şimdi kiloca da ağır biriyim ben :D oturup kalkarken zamanla dağılıp gider mi emin değilim. sabitleme yerleri güven veriyor mu?

Merhabalar. Öncelikle memnun oldum. :) Kılıf oldukça kalın ve sağlam bir malzemeden yapılmış. Yani eğer ki boya, leke vs gibi bir sıkıntı yaşamazsa çok  uzun yıllar götürür. Fiyat konusunda size biraz yardımcı olurlar eğer konuşursanız liste fiyatı üzerinden. Bağlantıları iyi öyle kolay kolay bozulacak türden değil sadece başlık arkası lastiklerle arkadaki yolcular oynarsa onlar çıkıyor tekrar takıyorsunuz onun dışında bir problem yok :gaz: