škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Sunroof, webasto, koltuk ısıtma ve anahtarsız girişi sonradan takmak mümkün mü?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hosukoglu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bu konular forumda daha önce tartışılmış mıdır bilmiyorum ancak aracımda ki eksik şeyleri sonradan taktırıp taktıramayacağım konusu kafamı hep kurcalıyor.

Aracımı alırken prestij paketliler bitmişti sunroof bluetooth ve koltuk ısıtma bende yok bu yüzden, yeni serilerde anahtarsız girişli versiyonlar geldi, bunların sonradan montajı mümkün mü merak ediyorum.

Sunroof ve webasto için (orjinallerin) devre şemalarını felan bulmuştum bir ara, webasto şirketinin istanbul bayilerine de mesaj çektim ama geri dönmediler.

Yan sanayi bir kaç sunroof felan gördüm ancak onlar nasıldır kaliteli midir bilemiyorum.

Koltuk ısıtma sisteminin sonradan montajını servise sordum ancak oralı olmadılar pek, bana imkansız görünmüyor ancak yabancı sitelerde de bir şey görmedim pek.

Anahtarsız giriş konusunda ise hiç ümidim yok çünkü immobilizer olayından dolayı servis dışında montaj mümkün değildir diye düşünüyorum, servislerde de böyle bir uygulama yok sanırım.

Bu konularda fikri olan arkadaşlar görüşlerini paylaşırsa çok sevinirim.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Cok detay bilgim yok, ancak webasto mümkündür diye düşünuyorum. Direkt firmayı arayın.
koltuk ısıtma da yetkili serviste olmasa da mümkündür bence. Mesela Guiletta için zsmanında sormuştum ve anlaßmalı bir firmaya yaptırdıklarını söylemişlerdi.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Koltuklarınızın değişmesi gerektiğinden çok maliyetli olacaktır.
Bluetooth çok kolay takılabilir,
sunroof malesef imkansız
webasto teknik olarak mümkün ancak Türkiye'de servisler yapamaz
anahtarsıız giriş imkansız

Soru aslında Türkiye'de servis yapabilir mi olmalı, Türkiyedeki servisler hiçbir retrofit çalışmasıyla uğraşma taraftarı değiller.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Webasto sonradan yapilabilir tabi.

Sunroof orjinal imkansiz ancak yine webasto marka sunrooflar var guzel.

Koltuk isitma da basarili bir elektrikci ve dosemecinin elinde guzel orjinalinin dugmelerini kullanmaya calisin ama.

Bunla bu kadar para ve zaman harcayana kadar keske siparis verip getirtseydiniz bu ozelliklerdeki arabayi hem cakma degil orjinal olmus olurdu. Ya da simdi satip prestij paket olanlardan alin bir tane en iyisi

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sonradan yapılan Sunroof sorum çıkarır.  Em önemlisi de güvenlik açığı.  Sakın bulaşmayın.

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bazı kişilere garip gelecek. Ancak biraz para toparlayıp, arabayı değiştirseniz daha doğru olacak. Sonradan uygulanan opsiyonlar için fahiş fiyatlar isteniyor, ayrıca da bazıları olmuyor. Örn, sunroof'u adam gibi orjinal takacak bir babayığıt nadir bulunur. Anahtarsız çalıştırma olabilir düşüncesindeyim, ancak çok para isterler, keza anahtar da değişecek.

Çevrimdışı kucless

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Madem konusu açılmış webastoya alternatif olarak yerli dai shava diye bir ürün var. Değerlendirebilirsiniz.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kucless;489192
Madem konusu açılmış webastoya alternatif olarak yerli dai shava diye bir ürün var. Değerlendirebilirsiniz.
Ben konusunu açmıştım..
http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=26802

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sunroof ve anahtarsız giriş olmaz gibi. Çünkü,

Sunroof u sonradan yaptırmak çok iyi bir seçenek değil. Tavan kesilecek, boyanacak, tavandaki koruma bantlarının yeri dolayısıyla aracın rijitliği bozulacak. Ayrıca satarken ne olursa olsun tavandaki işlemi ve boyayı açıklayamazsınız. Değeri bayaa düşer.

Anahtarsız giriş serviste yapılabilir aslında ama maliyetine hiç mi hiç değmeyecektir. Skoda servisleri ince bagaj üstü spoyler a 500TL istiyorken bu sisteme heralde araba parası isterler :)

koltuk ısıtma çok kolay herhangi bir döşemeci yapar ya da sizi yapan birine yönlendirir.

Webasto da yapılabilir. Bunun için sanayileri bayaa bir arşınlamak gerekebilir. Yıllaar önce cep telefonundan kontrollü Webaasto yapan birileri vardı ama adları sanları aklımda değil.

Çevrimdışı kucless

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: OnurB;489396
Konu ile alakasız ama bu Webasto ne oluyor ?
Motordan bağımsız olarak yakıt deposundan kullandığı yakıtla araç içini ya da motor suyunu ısıtmaya yarayan bir cihazdır. Teknelerde karavanlarda çadırlarda da kullanılır.

Çevrimdışı OnurB

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı kucless

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: OnurB;489423
Cevap için teşekkürler.
Bu donanım bizim araçların opsiyon listesinde varmıdır?
Bildiğim kadarıyla oto bayileri bunu donanım olarak sunmuyorlar.

Çevrimdışı hosukoglu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Sanırım bunlar için araç değiştirmek daha mantıklı gibi, bütün bunları yaptırtmak, orjinal olmayıp sorun çıkaracak olması gibi şeyleri düşününce aracı değişmenin maliyeti daha mantıklı sanırım.

Aracın opsiyonel donanım listesinde baya bir seçenek var, columbus navigasyon, solar sunroof webasto gibi, ama bunlar özel siparişle geliyor onun için de beklemek gerekiyor, bayilerde bu olayı nedense sevmiyorlar sanırım hiç teklif etmiyorlar bile.

Ben servise columbus taktırtmak istemiştim bayideki satış elemanı, columbus türkiyeye gelmiyor demişti bana siz anlayın olayı.