škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Bagaj Kapağı Uyarısı

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aracı alalı 1.5 ay oluyor bu sorunu 3 sefer yaptı. Aracı çalıştırınca Maxi-Dot ekranda bagaj kapağı açık uyarısı veriyor. İnip açıp-kapatıyorum bagaj kapağını uyarı gidiyor. Hatta bir seferinde açıp-kapattım uyarı geçmedi 1-2 sefer daha yaptım öyle gitti uyarı. İlk seferinde umursamamıştım herhalde kapatmayı unuttum dedim. Ama devamlı yapmaya başladı. Sanki soğuk ve nemli havalarda yapıyor gibi.

Başına böyle bir şey gelen var mı?

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
fişinde filan temassızlık olabilir. servis kolayca çözer diye düşünüyorum.

Çevrimdışı kcan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ben kapağı kapatmaya alışıncaya kadar o olayı yaşadım,

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: civanmukti;489243
fişinde filan temassızlık olabilir. servis kolayca çözer diye düşünüyorum.
Nemli havalarda yapması bana da sensörde temazsızlıkla ilgili bir sıkıntı olduğunu düşündürüyor. Yakın zamanda servise de uğramıyacamki.
Alıntı yapılan: kcan;489250
ben kapağı kapatmaya alışıncaya kadar o olayı yaşadım,
Kapağı kapatmada sıkıntı yok. Çünkü gece aracı kilitleyip gittim sabah çalıştırdığımda uyarı verdi. O uyarıyı verdiğinde araç kilitlenmiyor ve ışıkları sönmüyor zaten.

Çevrimdışı Esrfoglu

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ailotana;489166
Aracı alalı 1.5 ay oluyor bu sorunu 3 sefer yaptı. Aracı çalıştırınca Maxi-Dot ekranda bagaj kapağı açık uyarısı veriyor. İnip açıp-kapatıyorum bagaj kapağını uyarı gidiyor. Hatta bir seferinde açıp-kapattım uyarı geçmedi 1-2 sefer daha yaptım öyle gitti uyarı. İlk seferinde umursamamıştım herhalde kapatmayı unuttum dedim. Ama devamlı yapmaya başladı. Sanki soğuk ve nemli havalarda yapıyor gibi.

Başına böyle bir şey gelen var mı?
Ahmet Bey öncelikle bendek durumu söyleyeyim. Kapağı indirip üstten basarsam kapak tam kapanmıyor. Bagaj kapağının altındaki plastik parçadan tutup kapağı aşağı çekince çok rahat ve sorunsuz bir şekilde kapanıyor.

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben zaten hep o plastik parçadan tutup kapatırım ama sorun o değil. Mesela aracı kilitledim, kontrol ettim her yer kapalı mı diye, diğer gün geldim aracı çalıştırdım ekranda uyarı veriyor bagaj kapağı açık diye. Gidip bakıyorum baya kapalı işte bagaj kapağı. Zaten açık kalsa akşamdan kapıları kilitlemiyor, ışığı falan açık kalıyor aracın.

Bunun harici kapılarda da bi gönyesizlik var. A5 kasada hafif ittirince kendisi kapanırdı kapılar. Bunda baya vurmak gerekiyor kapatmak için.
« Son Düzenleme: 16 Aralık 2014, 01:14:29 Gönderen: ailotana »

Çevrimdışı kcan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ozaman kilitteki ilgili sensör ıslak veya arızalı