škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Isinma problemi

hidyak · 32 · 11728

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hidyak

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Evet değerli arkadaşlarım bugüne kadar bir çok problemi olan aracımın çoğu problemini hallettim yalnız malumunuz havalar soğudu ve araç içerisinde olduğumuz için ısınmaya ihtiyaç duyuyoruz.
--Aracım 93 model favorit
--araçta radyatörde sıkıntımız yok
--kalorifer peteğim yeni ama orjinal değil galiba
--antifriz var suda
--kalorifer peteği muslugu yeni

şimdi sorunumuz araba normal ısındıktan sonra gayrı ihtiyar ısınmak için kaloriferi açıyorum içeriye ilk basta cok güzel güçlü şekilde sıcak üflüyor ama aradan 25-45 saniye gectikten sonra ılıman bir hava üflüyor kapatıp açtığımda hep aynı sorunla  karşılaşıyorum..

iyi ısınmak için ne yapmam gerekiyor lütfen yardımcı olurmusunuz?

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı skoda2

• Skoda Pilotu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.otomobilucargider.com/
Hocama katılıyorum,termostat da sıkıntı olabilir.

Çevrimdışı hidyak

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
termostat 80 lik yeni takıldı ondada problem yok arkadaslar onu yazmayı unutmusum..

Çevrimdışı blauzahn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Araç L mi LX mi? Kaynağı hatırlayamıyorum ama L ler 80 lik LX ler 88 lik termostat kullanıyor diye okumuştum ki sizin 93 model olmasından ötürü LX olabilir ve 88 lik termostat olması gerekiyor diye düşünüyorum. 88-92 lik te fan müşürü tabi..

Şu anki fan müşürünüz kaçlık?

Çevrimdışı hidyak

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
termostas 80 lik
fan müşürüde 82-87 lik galiba
ustamdan tam öğreniyim size bilgi veririm..

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Petek ve musluk yeniyken boyle olmasi gercekten cok tuhaf. Kaloriferin hava aldigi yerin uzerini kapatin bir de muslugu birdaha kontrol edin

Çevrimdışı hidyak

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
hava aldıgı yeri derken fan motorunun oldugu kısmının kaputun ustunden hava alan yeri mi kapatayım? tamamen kapatmak sakıncalı olurmu yoksa kısmi mi kapatalım?

Çevrimdışı blauzahn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Kaloriferin hava aldığı yeri kapatmak çözüm olmayacaktır. Oraya bayan ince çorap geçirin içeriye pislik girmesin yeterli. Çevresindeki lastiği sökünce teli elinizle çıkarın çorabı geçirip yerine takın ve lastiği de takın ama bu sorunun çözümü olmayacaktır. Devirdaim de bir sıkıntı yok değil mi? Araç termostat açtığında ilave deposuna kesintisiz su geliyor mu? Bir radyatörün tamamını elle bir kontrol edin sıcaklık ne durumda. Hortumları elle kontrol edin ne durumda bir yerde illa bir soğukluk hissedeceksiniz..

Çevrimdışı hidyak

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: blauzahn;489297
Kaloriferin hava aldığı yeri kapatmak çözüm olmayacaktır. Oraya bayan ince çorap geçirin içeriye pislik girmesin yeterli. Çevresindeki lastiği sökünce teli elinizle çıkarın çorabı geçirip yerine takın ve lastiği de takın ama bu sorunun çözümü olmayacaktır. Devirdaim de bir sıkıntı yok değil mi? Araç termostat açtığında ilave deposuna kesintisiz su geliyor mu? Bir radyatörün tamamını elle bir kontrol edin sıcaklık ne durumda. Hortumları elle kontrol edin ne durumda bir yerde illa bir soğukluk hissedeceksiniz..

dediklerinizi yarın mutlka uygulayacagım bakalım devirdaim den ben de şüpheleniyorum ama ilave deposuna su gelmese zaten sıkıntı olur hararet vs. belkide tam işlevini yerine getirmiyordur ama su geldiğini görmuüştüm böle ince şekilde geliyordu. hortumlarıda ustalar kontrol etti zaten ama bir turlu bu sorunu çözemedim ilk sıcacık hava veriyor sonra ılıyor kışta iice gelmeden çözmem lazım sorunu bakalım hayırlsıyla tesekkurler bu arada cevaplarınız için

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Termostat yeni de olsa arızalı olabilir.
80 lik termostattan da kaynaklanabilir.
Kapatmaya gerek olmadan termostat ile çözülebilecek bir sorun..

Çevrimdışı hidyak

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
termostata baktılar. termostat acıyor dediler yani termostat acmasa zaten hararet göstergesi sabit kalmaz oynamazmı yerinden?

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Termostat açıyordur, yoksa fazla ısınır.
Sorun termostatın erken açması.
80 derecede açtığı için araba yeteri kadar ısınmıyor..

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
sistemde hava kalmış olabilir. hararet göstegesi ne durumda normal çalışma sıcaklığına geliyor mu

Çevrimdışı hidyak

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
hararet göstergesi normale geliyor bir sıkıntı olmuyor tam ortaya geliyor hatta şehir içine girince dur kalkta fln cok az ibre az daha kalkıyor oda normal dur kalk ta diye düşünüyorum.. yrn gidip saglam bir petekle tekrar bakılıp kontrol edilcek bakalım..