škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Octavia Beyaz sisfarı

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fb1907

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Vag com kodlamaları yaparken şu selektör yapınca sislerde yanması, coming home la sislerinde yanmasını falan aktif ettim ama sisler sarı güzel olmadı bunların beyaz ampülleri var mı arıza yakmadan takabileceğimiz?

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sislerin sarı olmasının bir sebebi var elbette ki. O da siste görüş sağlaması. eğer siz tutup beyaz renk değeri veren kelvin deki bir ampül takarsanız sisli koşularda burnunuzun ucunu göremezsiniz.

Bence sarı kalmasında fayda var. ama farklı bir uygulama yapmak istiyorsanız piyasada sis farlarına takabileceğiniz 3000-3200K arası xenonlar var ( ancak bunlar da sarı renktir). Bunlar orj sislere göre hem siste hem de normal koşullarda daha perf lı görüş sağlayacaktır. Hem de sizi diğer A7 lerden farklılaştıracaktır

Çevrimdışı kcan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
sarı ampul sizin siste yolunuzu görmeniz için var, forumlarda her nekadar aa çok güzel oldu vs, yazan apaçiler olsada tamamen yanlış bir uygulama. illaki biraz beyazlasın diyorsanız osram nightbreakerı bakın derim hem emniyetiniz hemde göz zevkiniz için

ayrıca sisleri açıp dolaşmayı sevenlerin taktığı o beyaz ampuller sayesinde çoğu kez bende onların arkasına geçip uzunlarla yol almışlığım oldu, hatta arka sisleride gereksiz açanlara aynı şeyi yapıyorum.

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
sisleri açık gidene uyuz oluyorum ben de. benim gibi düşünenler de varmış demek ki...:)

Çevrimdışı utasdemir

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: civanmukti;489264
sisleri açık gidene uyuz oluyorum ben de. benim gibi düşünenler de varmış demek ki...:)

Merak etmeyin yanlız değilsiniz. Trafikte nefret ettiğim tipler (Aklıma gelenler )

1 - Sinyal vermeden önüme kırarak canıma kastedenler
2 - Makas atat ata gidip birçok insana kaza riski yaratanlar.
3 - Sis farı açıp görüşümü engelleyerek hem benim hem de başkalarını tehlikeye atanlar
4 - Siz kuyrukta beklerken emniyet şeridinden ya da yol ayrımının son metrelerinde önüme girenler.
5 -  Üzeri açık ve ağzına kadar kum toprak-dolu olarak giden ve yola, arabalarımızın üstüne taş toprak sıçratanlar

.....
.....

Umarım forumda bunları yapan arkadaşlar yoktur. Lakin temel ihtiyaçlarını giderebilen, toplum içinde yaşayabilen, çevresindeki ve kendisine saygısı olan bir canlının yukarıdakileri bilinçli olarak yapacağına ihtimal vermiyorum.

Herkese güvenli yolculuklar...

Çevrimdışı 0ngelman

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ben aldım aliexpressten. Hata verdi yanlız.  Vag com la düzelttim. Isterseniz kodları verebilirim. Saygılar..

Çevrimdışı fb1907

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 0ngelman;489269
Ben aldım aliexpressten. Hata verdi yanlız.  Vag com la düzelttim. Isterseniz kodları verebilirim. Saygılar..

Codları verirsen sevinirim. Bu kodlar sadece sisler için mi? Yoksa komple lamba hatalarını devre dışı bırakıyor.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Superb'de bende sisleri beyaz ledle değiştirdim.Tamamen görsellik nedeniyle, ancak öyle sisleri yakıp dolaşmıyorum ben. Köşe dönüş farlarının sırıttığını düşündüğüm için böyle yaptım ben. Yalnız haftasonu İstanbul'dan Ankara'ya gelirken felaket sis vardı yer yer ve halojen farlarımı aradığımı belirtmeliyim. Çok fazla uzun yol yapmıyorsanız düşünülebilir, ancak fazlaca uzun yol yapılıyorsa bence de değiştirmeyin.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şöyle bir uygulama olabilir belki,

Orj sis farları olduğu gibi kalır.

Tamponun uygun yerine, mesela sis farları arasındaki geniş ızgaraya, orjinal DRL takılır. Bu DRL lere Vag Com ile istenilen özellikler eklenir

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kcan;489251
... ayrıca sisleri açıp dolaşmayı sevenlerin taktığı o beyaz ampuller sayesinde çoğu kez bende onların arkasına geçip uzunlarla yol almışlığım oldu, hatta arka sisleride gereksiz açanlara aynı şeyi yapıyorum.

Böyle cinslerden birini yakalasam soracağım "Sis var da gözümüz bozuk olduğu için biz mi göremiyoruz kardeşim?" :D

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dönüş farlarınız aktifse sislerde xenonlar büyük ihtimalle 1 ay falan gidecektir.Onun yerine beyaz halojen ampül alınabilir

Çevrimdışı Esrfoglu

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: civanmukti;489264

Alıntı yapılan: kcan;489251
sarı ampul sizin siste yolunuzu görmeniz için var, forumlarda her nekadar aa çok güzel oldu vs, yazan apaçiler olsada tamamen yanlış bir uygulama. illaki biraz beyazlasın diyorsanız osram nightbreakerı bakın derim hem emniyetiniz hemde göz zevkiniz için

ayrıca sisleri açıp dolaşmayı sevenlerin taktığı o beyaz ampuller sayesinde çoğu kez bende onların arkasına geçip uzunlarla yol almışlığım oldu, hatta arka sisleride gereksiz açanlara aynı şeyi yapıyorum.

Alıntı yapılan: utasdemir;489266
Merak etmeyin yanlız değilsiniz. Trafikte nefret ettiğim tipler (Aklıma gelenler )

3 - Sis farı açıp görüşümü engelleyerek hem benim hem de başkalarını tehlikeye atanlar
4 - Siz kuyrukta beklerken emniyet şeridinden ya da yol ayrımının son metrelerinde önüme girenler.
5 -  Üzeri açık ve ağzına kadar kum toprak-dolu olarak giden ve yola, arabalarımızın üstüne taş toprak sıçratanlar

.....
.....

Umarım forumda bunları yapan arkadaşlar yoktur. Lakin temel ihtiyaçlarını giderebilen, toplum içinde yaşayabilen, çevresindeki ve kendisine saygısı olan bir canlının yukarıdakileri bilinçli olarak yapacağına ihtimal vermiyorum.

Demekki yalnız değilim çok şükür. Hanımla bu dengesiz sürücüler yüzünden sürekli birbirimize giriyoruz trafikte.:D Hele şu helezonları kesik şahinler yok mu Konya'da? Bir kaşık suda boğasım geliyor.:gaz: Neyse bu kadar agresiflikten sonra sis farlarını sis dışında kullanma diğer sürücülerin görüşünü engellediği için yasaktır ve cezai yaptırımı vardır. :ok:

Çevrimdışı kcan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
çok şükür yanlız değilim,

konu sahibi arkadaşım daha önce dediğim gibi osram night breaker'ı bir dene fakat yinede orjinali iyidir

Çevrimdışı kcan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: utasdemir;489266

5 - Üzeri açık ve ağzına kadar kum toprak-dolu olarak giden ve yola, arabalarımızın üstüne taş toprak sıçratanlar

.....
.....

bende ilave edeyim,

-emniyet şeridinden giden öküzler  ( resmen kul hakkına girer ve hiç bir zaman helal etmeyeceğim,elimden geldiğince fotoğraflayıp trafiğe gönderiyorum   )

- çakma flaşör takanlar ve gerçek polis olmasına rağmen aracını kendi çıkarına kullananlar ( elimden geldiğince fotoğraflayıp trafiğe gönderiyorum )

- kırmızı ışıkta geçen öküzler, ( en son geçen hafta Bursa'da son anda kurtardım )