škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Octavia en yuksek sürat

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Furkan_TDI

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
233 km .. istanbul ankara yolu bolu civarlarında yokus asagı bi yerde gordum bu hızı. daha yuksek goren varmı? enteresan gidiyo araba herhangi bi rampada hemen 220yi goruyo artık alıştımı nolduysa:) aynı sınıftaki cogu araçla denedim hepsini geçiyorum bi hondanın dizeli ve renault un 1.6 dci olanıyla daha deneyemedim onlarıda gecemesemde kopmam diye dusunuyorum. motoru cok verimli yapmıslar 3000-4000 arası 105 beygir sabit arac hep o devir bandını kullanıyo dsg sayesinde bu sebeple 170den sonra falan her turlu geçiyorum diğer dizelleri

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bir sefer deneme amaçlı düz yolda 211 yaptım ama bunu sürekli hale getirmeyin bence?
belirttiğiniz hızlar akıl işi değil. arabalar 100 km sonrasında kaza anında bildiğin kola kutusu gibi eziliyor. youtube dan arayın kaza testlerini ne demek istediğimi anlarsınız.
profilinizdeki yaş doğruysa yaşın verdiği heyecanla yapabilirsiniz ama bazı şeylerin geri dönüşü yok. kendinizi düşünmüyorsanız, ailenizi, sevdiklerinizi veya "Allah korusun kaza yapma ihtimalinde" diğer aileleri ve insanları düşünün.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de ilk aldığımda rodajdan sonra bir deneme yapayım demiştim. Araç byaa yüklü olmasına rağmen çok rahat 180km görmüştü, 195 e kadar çıktım, daha da gideri vardı ama yol tutuş konusunda güven vermediği için daha da basmaya korktum açıkçası.

Çevrimdışı skoda2

• Skoda Pilotu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.otomobilucargider.com/
3 sene önce 1.4 tsı octaviam vardı 223 yada 227 görmüştüm.

Çevrimdışı medcezir03

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar benim araç ta 1.6 tdi dsg 194 ü geçmiyor sizin benzinlide mi bu hız... yoksa nasıl oluyor anlamadım

Çevrimdışı ender_atakan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Burakkayalık

• Vagkolik
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
1.4 TSI Çeşme otobanında 239 km ne tıkırtı var ne sıkırtı :)

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Adamlar test etmiş 217 de limitör var bunun üstüne çıkanların ya lastik ölçülerinde sıkıntı var ya da kadranlarında sapma var yada limitör iptali var başka bi ihtimali yok :) Bu araçta bile GPS 208 km/h ölçüm yapmış

[YOUTUBE]Cl81ylE1KBs[/YOUTUBE]

Çevrimdışı Burakkayalık

• Vagkolik
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;489349
Adamlar test etmiş 217 de limitör var bunun üstüne çıkanların ya lastik ölçülerinde sıkıntı var ya da kadranlarında sapma var yada limitör iptali var başka bi ihtimali yok :) Bu araçta bile GPS 208 km/h ölçüm yapmış

[YOUTUBE]Cl81ylE1KBs[/YOUTUBE]

Bmw 3.18 benim Octavia ve tiguanle beraber bi 3 lü yardıralım demiştik o gece. Şimdi bunlarda da mi limitör var yada kadranda sapma,  pek sanamadım açıkçası.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Burakkayalık;489357
Bmw 3.18 benim Octavia ve tiguanle beraber bi 3 lü yardıralım demiştik o gece. Şimdi bunlarda da mi limitör var yada kadranda sapma,  pek sanamadım açıkçası.

Bütün araçların kadranlarında sapma vardır.Kimi araçlarda %1 olur kimisinde %2-3 olur %5 e kadar yolu var bunu üreticiler bilerek koyuyor:ok:

Limitör yeni nesi çoğu araçlarda var 2011 octaviada olmayabilir

Çevrimdışı hakan_by

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim araçtada gpsin gösterdiği hızla hız kadranı arasında bir sapma var. Hangisi doğru? Üreticiler neden bilerek sapma koyuyorlar hocam?

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: atasagun23;489378
Benim araçtada gpsin gösterdiği hızla hız kadranı arasında bir sapma var. Hangisi doğru? Üreticiler neden bilerek sapma koyuyorlar hocam?
GPS ne gösteriyorsa o doğrudur. Şu ana kadar kullandığım bütün araçlarda kadran sapması mevcuttu, Superb'de de mevcut. Misal kadran 120 gösterirken GPS 116 gösteriyor.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı Furkan_TDI

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
limitor falan yok yokus asagı hızlanıyo araba. o videoda dik yokus yoktur:)

233 gordu aslında ama onu yakalayamadım:)
« Son Düzenleme: 16 Aralık 2014, 11:01:52 Gönderen: Furkan_TDI »

Çevrimdışı Furkan_TDI

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Burakkayalık;489328
1.4 TSI Çeşme otobanında 239 km ne tıkırtı var ne sıkırtı :)

fena gitmiş:) 1.4 tsi lar iyi gidiyor ya. ben çeşme otobanında 222 gordum anca

Çevrimdışı Burakkayalık

• Vagkolik
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Furkan_TDI;489394
limitor falan yok yokus asagı hızlanıyo araba. o videoda dik yokus yoktur:)

233 gordu aslında ama onu yakalayamadım:)

Harika ya :) Sapma var diyenler genelleme yapmak bu konuda doğru değil. Furkan kardeşimizin Fotoğraftaki kadranla gps tamamen uyuşuyo. Benimde aynı şekil bir durum var sapma felan tespit etmedim. Ne gidiyorsa onu gösteriyor.