škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

bir Opel Vectra hikayesi :)

Ziyaretçi · 59 · 25391

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mygokhan;43813
Plakadan belli ilk sahibi olduğunuz :) .

plakaya gerek mi var? yalan mı sölüyom :hih: :hih:

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;43818
plakaya gerek mi var? yalan mı sölüyom :hih: :hih:

Yahu hep dikkat ederim plakalara Hakancım ben :D Yalan söylüyon demedik :hh:
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mygokhan;43819
Yahu hep dikkat ederim plakalara Hakancım ben :D Yalan söylüyon demedik :hh:

şaka canım takıldım sana Abi :kiki::hanz:

Çevrimdışı by wodoo

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.wjktuning.com
Bilmem mi o gücü, o kaliteyi :D Bizde aynı kasanın gt sinde yaşıyoruz o 150 hp lik zevki :D
Çok bildimlik yaparsan, çok düşmüşlük yaşarsan.. Yok derdimlik yaparsan, dert görünce saparsın..

fabialife

• Ziyaretçi
bende de vardı, 1996 model 2.0. bir daha böyle rahat ve kendimi bu kadar güvende hissettiğim bir arabaya binmedim.
zaten opeli opel yapan bu a kasa vectralar, hele bir de 150 hp GT olursa. bunlardan sonra bir çok opel hastası tanıdığım b kasa vectra aldı, bazıları kaza yaptı. çoğu tekrar a kasaya döndü.
opel serviste bir arkadaş vardı, şimdi ayrılıp özel servis açtı; opeli bakım için ona götürüyorum. o da a kasaları çok sever, " a kasadan o kadar kazalı araba geldi servise hiç birisinde ölüm yok, sadece bir kişi ölmüş o da küçük bir kaza sonucu direksiyonda kalp krizinden" der durur.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Güzel araba bu kasa vectralar.Gtleride manyaktır yazın biri solladı bizi lüks bişey zannettik ışıklarda farkettik vectra olduğunu.

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
CD olanları cok güzel bunların, rengi biraz :-(

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hakan şu hararet olayını bir öğretemedim sana; Opel'ler böyledir, sıcak sever.:hanz:

Hatta yeni Astra'da ve Corsa'da hararet göstergesi yok. Normal kullanıcılar görüp görüp panik olmasınlar diye herhalde.:++:

Alıntı yapılan: fenomen;43724
opellerin sağlamlığına bişi diyemem ama süspansiyonu çok sert ve bana sürekli sorun çıkartan bie makina gibi geliyor.

Hocam kesinlikle çok yanlış bir önyargı. Hani sorun çıkartma olayı falan gene tartışılan, Opel'e bolca çamur atılan bir konu da; şikayet edilecek nitelikte sert süspansiyon olayı tamamen gerçek dışı.:) Opel'de kesinlikle genelleme yapılabilecek bir "çok sert süspansiyon" durumu söz konusu değil. Bilakis, Opel daima döneminin yol tutuş gerekliliklerini hakkıyla yerine getiren; ama konfordan da pek ödün vermeyen süspansiyon sistemleri sunar.:ok:

Ama yol tutuşun ön planda olduğunu belirtmek de lazım tabii.:ok:

==================================

O değil de; Hakan bu aracı gündeme getirerek eski Opel aşkımı hatırlatıyor gene bana...

O 96 Model Astra 1.6 16V Merit'in verdiği hissi bir daha hangi araçta alırım bilemiyorum. Ah keşke mecbur kalmasaydık da satmasaydık o mükemmel aracı...:(
SEAT CORDOBA 1.4 TDI 80HP
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hatta Opel Astra 99 yılında çıktığında bir reklam afişi hiç gözümden gitmez.O zamanlar o reklam sayfası odamı süslerdi :kiki:

"Yeni Astra'nın yol tutuşunu test edin.Tabi astra kullanmadan.."

yazı vardı ve rolling costing yolu bidi daire çizen bir yolu simule etmişlerdi.Çok iddialıydı Astra yol tutuş konusunda..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

fabialife

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: SEAHAWK;44065
Hakan şu hararet olayını bir öğretemedim sana; Opel'ler böyledir, sıcak sever.:hanz:

Hatta yeni Astra'da ve Corsa'da hararet göstergesi yok. Normal kullanıcılar görüp görüp panik olmasınlar diye herhalde.:++:

opellerin termostatları zaten 100 derece civarında açar, önceden kullandığım vectra a ve astra f kasada öyleydi. şimdiki corsada zaten hararet saati yok. adamlar motorlarına  öylesine güveniyorlar ki gösterge bile koymamışlar.

Hocam kesinlikle çok yanlış bir önyargı. Hani sorun çıkartma olayı falan gene tartışılan, Opel'e bolca çamur atılan bir konu da; şikayet edilecek nitelikte sert süspansiyon olayı tamamen gerçek dışı.:) Opel'de kesinlikle genelleme yapılabilecek bir "çok sert süspansiyon" durumu söz konusu değil. Bilakis, Opel daima döneminin yol tutuş gerekliliklerini hakkıyla yerine getiren; ama konfordan da pek ödün vermeyen süspansiyon sistemleri sunar.:ok:

Ama yol tutuşun ön planda olduğunu belirtmek de lazım tabii.:ok:

sert süspansiyon konusuna ben de katılmıyorum, bakımlı olupta hiç sert denebilecek süspansiyonlu bir opel görmedim. klasik bütün alman arabalarında olduğu gibi yol tutuş ön plana alınarak tasarlanmış bir süspansiyon sistemine sahip opeller.
ancak direksiyonları sert derseniz ona katılırım, elektrohidre direksiyon olmasına rağmen opellerin direksiyonları diğer almanlara göre biraz serttir.

==================================

O değil de; Hakan bu aracı gündeme getirerek eski Opel aşkımı hatırlatıyor gene bana...

O 96 Model Astra 1.6 16V Merit'in verdiği hissi bir daha hangi araçta alırım bilemiyorum. Ah keşke mecbur kalmasaydık da satmasaydık o mükemmel aracı...:(

biraz daha sabret çok yakında yeni kasa astra geliyor, belki de bu güne kadar insiğnia hariç en güzel opel olacak bir aksilik olmazsa. herkes golf'ün tahtını yıkacak diyor.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fabialife;44148
biraz daha sabret çok yakında yeni kasa astra geliyor, belki de bu güne kadar insiğnia hariç en güzel opel olacak bir aksilik olmazsa. herkes golf'ün tahtını yıkacak diyor.
haklısınız yeni astra çok güzel.yeni golf çok pahalı zaten millet astraya hucum edecek.

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dışından ziyade astra bir çok yenilik de beraberinde gelicek. Özellikle aracın arkasının savrulmaması yönünde bir uğraş var...

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: SEAHAWK;44065

normal değil ya, 100 ü de geçiyor bazen, durduğumda fokurduyordu, gerçi bu bizimkine has bi problem olabilir ama...

yinede dalgalı hararet kuru hoş bişi değil :)

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
98-105 aralığı o kasa veccy için gayet normal hakancım. Yedek su tankının kapağını açtın da sular şelale mi oldu yoksa sadece fokurdama sesi mi duydun? Sadece ses duyduysan da normal ;)

hakanerdogan

• Ziyaretçi
it was just noising, not flushing :D :D :D

sular şehillale olsa zati size hasteneden yazıyor olurdum :)