škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Motor Kontrol Sistemi Arızası

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mustafatekkabak

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
S.a. Arkadaşlar iki gün önce 2004 fabia choice aldım. aracı alırken hiçbi ikaz lambası yanmıyodu. dün akşamdan beri motor kontrol sistemi arızası ikaz lambası yanıyor. bilgisi olan varmı bununla ilgili ne yapmayalıyım?

Çevrimdışı fabiatik

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustafatekkabak;489629
S.a. Arkadaşlar iki gün önce 2004 fabia choice aldım. aracı alırken hiçbi ikaz lambası yanmıyodu. dün akşamdan beri motor kontrol sistemi arızası ikaz lambası yanıyor. bilgisi olan varmı bununla ilgili ne yapmayalıyım?

A.selam öncelikle bu ikaz lambasınının yanmasına neden olan bir kaç farklı sebep olabilir. aracınızda lpg var mı varsa lpg takılırken iyi bir ayar verilmemişse yakabilir bu ışığı bunun da nedeni aracın beynine fakir yada zengin yakıt/hava karışımı sinyalinin gitmesinden kaynaklanmasından olabilir. Bunun dışında boğaz kelebeği kirlendiğinde veya oksijen sensöründe normal gitmeyen bişey varsa da yakabilir bunun için özel veya yetkili bir servisten arıza koduna baktırıp ona göre bir yol izlemek daha doğru olur. Boğaz kelebeği temizlenebiliyor ama forumdan da takip ettiğim kadar eğer oksijen sensörü kaynaklıysa sensörün temizlense bile ilerde yine aynı arızayı tekrarlayabileceği yönünde benim deneyimlerimden öğrendiğim bunlar daha deneyimli olan arkadaşlar size varsa farklı bir sebebi ve çözümü yardımcı olurlar.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bilgisayara bağlanmadığı sürece ne söylense boş. sadece atılıp tutturulabilir. tek bir arıza sonucunda yanan bir ışık değil çünkü kendisi.

Çevrimdışı mustafatekkabak

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar çok tsk ederim cvplar için
evet araç lpg li. gaz ayarındanmış zannedersem lambayı söndürdüler. ilginiz için tekrar tşk ederim. yakıt olarak lpg hangisini önerirsiniz peki?