škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Benzin Filtresi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı _SaVSaTLi_

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar 2008 Skoda Octavia 1.6 FSI BLF motor aracım var. Dün bakımını yaptırdım. Benzin filtresini netten sipariş etmiştim. Gelen ürün Mann Filtre 6.6 bardı. Fakat arabadan 4 barlık filtre çıktı. Usta bunun filtresi 4 barmış diyerek parçacıda 4 barla değişim yaptı ve taktı. Benim aracın orjinali kaç bar acaba? 6.6 ise 4 bar takmak ne gibi bir problem çıkarır? Daha önceden 4 bar kullanılmış. Bunun araca bir zararı olmuşmudur acaba? Arkadaş araban mı var derdin var :(

Çevrimdışı _SaVSaTLi_

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Burakkayalık

• Vagkolik
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ustanızdan ziyade yetkili servisinizden kaç bar olduğuyla ilgili bilgi alıp ona göre hareket etmenizi tavsiye ederim.

Çevrimdışı _SaVSaTLi_

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Evet servise sordum 6.6 bar dedi. Acaba yeniden mi alsam bilemiyorum ki.

Çevrimdışı Burakkayalık

• Vagkolik
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
O zaman tek seçenek kalıyor, araç fabrikadan nasıl çıktıysa onun için en sağlıklısı odur. Bugüne kadar bir sıkıntı yaratmamış olması güzel bir tesadüf mazallah motor aksamlarina bir sıkıntı yaratmamış. 6.6 barı tercih edin

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
motor aksamına bir zarar verme durumu söz konusu olmaz. sadece araba çabuk tıkanır nefessiz gider.

Çevrimdışı _SaVSaTLi_

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Cevap yazan arkadaşlara teşekkürler. Orjinalini alıp takacağım

Çevrimdışı ykumanda

• Yeni, yenilikçi
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Hocam 6,4 yazan yer de var 3 yazan yer de var araştırdım ama , şimdi nasıl olacak , servisi arayıp soracan en iyisi.

Çevrimdışı _SaVSaTLi_

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ykumanda;493173
Hocam 6,4 yazan yer de var 3 yazan yer de var araştırdım ama , şimdi nasıl olacak , servisi arayıp soracan en iyisi.

Orjinal olan 6.6 bar filtreyi aldım. Fakat hala 4 bar olan takılı. Bir dahaki bakıma kadar 4 bar olanı kullanacağım. Bakım zamanı değiştirmeyi düşünüyorum

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kullanım kılavuzunda bir bilgi var mı? Misal aküler 45 amper çıkıyor ama alternatör 85 amperi şarj edebiliyor. Pek takılmamak lazım. Maliyet için olabilir belki..

Çevrimdışı ykumanda

• Yeni, yenilikçi
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Turan bey, basıncının düşük olması yeterli basınçta yakıt geçişine izin vermeyeceğini gösterir. Eğer 6.6 ise bence onu takın, hem arabanın gerçek performansını alamazsınız, hem de tıkanık filtreden bi farkı yok. Vuruntulu çalışır , çekişten düşer diyenler de var, fakat sizin kararınız neticede , bir sıkıntı görmüyorsanız siz bilirsiniz. (Bu arada elinizdeki sıfır filtrenin uçlarını açık bırakmayın sakın toz girmesin)

Çevrimdışı octavia5

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Blf motorların yakıt filtresi 6.4 bar'dir. Sistem yüksek basincla yakıtı piskurturken bu basinci karşılayacak kapasitede ekipman olmalı mutlaka