škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

7. Vitese geçmiyor

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ozimos

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar sizinde aracını spor modda iken 7.ci vitese geçmiyopr mu? ya anlamıyorum  sporda kullanırken devir 3bine tımanıyor araba deli gibi vites istiyor ama  6dan 7ye geçmiyor bu ne basına gelen var mı?

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Spor modda yüksek devir küçük vites mantığıyla çalışır DSG..Bu yüzden atmaz 7.vitese.Zaten 7.vitesi bitirecek güçte yok 1.6 TDI'da.

Çevrimdışı ozimos

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;489706
Spor modda yüksek devir küçük vites mantığıyla çalışır DSG..Bu yüzden atmaz 7.vitese.Zaten 7.vitesi bitirecek güçte yok 1.6 TDI'da.

ilginiz için teşekkürler öncelikle. Yani 7. vitese hiç gecmez mı cok bastıkca gaza? o zaman neden 7. vitesi koymuslar anlayamadım?

Çevrimdışı skoda2

• Skoda Pilotu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.otomobilucargider.com/
Hocam,son zamanlarda araçlarda ekonomi sağlamak amacıyla arabalara 7-8 ileri şanzımanlar koyuyorlar ama dsg gibi akıllı şanzımanlarda spora taktığınızda zaten amaç ekonomi olmadığı için en yüksek devirde ve en iyi tork-beygir bandında arabayı tutar.Aynı zamanda son hız denemeleri yaparkende genellikle arablar 7-8 gibi vitesler yerine 5-6 gibi viteslerde kendilerini tutarak son hıza ulaşırlar :ok:

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ozimos;489710
ilginiz için teşekkürler öncelikle. Yani 7. vitese hiç gecmez mı cok bastıkca gaza? o zaman neden 7. vitesi koymuslar anlayamadım?

Rica ederim. Günümüzde artık son vitesler tamamen ekonomi odakli yapilmaya baslandi.BMW'deki ZF8 olsun DSG7 olsun hic biri s modunda son vitese atmiyor. Son vitesin amaci olabildigince yuksek hizda dusuk devirde ilerleyerek ekonomi saglamak.

Çevrimdışı ozimos

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;489717
Rica ederim. Günümüzde artık son vitesler tamamen ekonomi odakli yapilmaya baslandi.BMW'deki ZF8 olsun DSG7 olsun hic biri s modunda son vitese atmiyor. Son vitesin amaci olabildigince yuksek hizda dusuk devirde ilerleyerek ekonomi saglamak.

Çok saolun gerçekten vakit ayırıp benım şüphlerimi giderdiğiniz için inanın az daha servise gitcek tim ptesi

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
illa S modda 7. vitesi görmek istiyorsanız cruise control varsa 80-90 km den sonra görebilirsiniz.

Çevrimdışı Burakkayalık

• Vagkolik
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Spor modda araç deviri öne sürerek hızlandığı için doğal olarak her hız aşamasında devir isteyecektir. 7.vitesin mantığı yüksek vites düşük devir olduğundan o modun sürüş mantığına uymuyor ve kısaca araç gerek görmüyor.

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.schumici.simplesite.com
Arkadaşların dediği gibi son dişli yüksek hızda ekonomik sürüş içindir, bu yüzden yaşadığınız bu duruma normal denilebilir

Çevrimdışı uguro

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
    • https://www.facebook.com/Atomkarinca.ugur

Çevrimdışı ozimos

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: civanmukti;490239
illa S modda 7. vitesi görmek istiyorsanız cruise control varsa 80-90 km den sonra görebilirsiniz.

evet cruse control de denedim oluyo

Çevrimdışı dedefon

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Yakın zamandaki hız dememde, 210 civarında göstergelerde Sport modda 7. viteste olduğunu görmüştüm. Araç sporttada olsa 7. vitesi kullanıyor.

Çevrimdışı dryusufbal

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
6. vites ile 180 km ye 4000 devir yaptırdıktan sonra ayagını gazdan yavaşça cekere basınc azalt 7. vitese cıkar sonra yavasca hızlanmaya devam et 7. viteste 210 a varırsın. cok kez denedım aynı sekılde gectı hep. dıp gazla 7. vitese gecıremezsın dızel motorda hızlanmaz o kadar

Çevrimdışı Murti

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
S konumunda iken yaklasık 178 km ve uzerınde atar 7. Vitesı