škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

hararet lambası uyarısı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hakangurler

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar sabahları hava çok soğuk oldugunda aracımda ilk marşa basmada hararet lambası yanıyor ve ses yapıyor. bir süre gittikten ve araba ısındıktan sonra istop edip tekrar çalıştırıyorum ve sorun ortadan kalkıyor bu arada sadece sabahları oluyor akşam işten çıkarken basınca marşa olmuyor. Hararet müşirinde sorun yok en son 4 ay önce değişti. Arabamdaki tek arıza hava akış sensörü arızalı pahalı olduğu için hemen yaptıramadım... aracım 2005 fabia 1.4 TDİ.

Çevrimdışı leader

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakangurler;489746
Arkadaşlar sabahları hava çok soğuk oldugunda aracımda ilk marşa basmada hararet lambası yanıyor ve ses yapıyor. bir süre gittikten ve araba ısındıktan sonra istop edip tekrar çalıştırıyorum ve sorun ortadan kalkıyor bu arada sadece sabahları oluyor akşam işten çıkarken basınca marşa olmuyor. Hararet müşirinde sorun yok en son 4 ay önce değişti. Arabamdaki tek arıza hava akış sensörü arızalı pahalı olduğu için hemen yaptıramadım... aracım 2005 fabia 1.4 TDİ.

Hararet lambası kırmızı yanıp sönüyor ve bip sesi yapıyorsa Motor soğutma sıvı seviyesine bir bakın, muhtemelen Minimum seviyesinin altına düşmüştür, motor ısınınca seviye yükseldiğinden tekrar çalıştırdığınızda seviye yüksek olduğundan uyarı gelmiyor. Sıvı seviyesini gereken düzeyde artırırsanız sorun kalmaz sanırım.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
adaşıma katılıyorum. sanırımlık bir durum yok nokta atışı söylemiş durumu eğer müşürü arızalı değilse (ki arızalı osla hiç sönmez) soğutma sıvınızın seviyesi azalmış. yarım litre kadar su-pembe antifiriz ekleyin üzerine geçer.

geçmezse gelin beni bulun :)