škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

katlanır ayna

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hasan sümen

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2 aylık yetimin katlanır aynası uzaktan kumandayla katlanmaz oldu.servise daha gitmedim ama nedenini bilen var mı acaba?

Çevrimdışı Murat66

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Yol bilgisayarından baktınız mı o seçenekler işaretli mi ?

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Pek çok secenek var. Belki su girmiş olabilir, yol bilg.kendini sıfırlayıp özelliği kapatmış olabilir veya siz içerden manuale çevirmiş olabilirsiniz....

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İlgili sigorta atmış olabilir mi acep?

karyaz

• Ziyaretçi
birkaç sebebi ola bilir.
 1.son dönende sol ön camı sürekli yarım açmışsanız araç bilgisayarı bu konfor özelliğini kullanmadığınızı algılamış ve devre dışı bırakmış olabilir.
 camla katlanır aynanın ne alakası var diyebilirsiniz ama demeyin.
 bu  problemi ortadan kaldırmak için anahtarı kontağa takın bir kademe cevirin  arabayı çalıştırmadan şöfor tarafındaki kapıda bulunan sol ön kapı camı açma butonuna basarak camı aşağıya kadar açın cam aşağıya kadar açıldıktan sonra parmağınızı 5 sn kadar basılı tutun bırakın sonra camı kapatın cam kapalı pozisyonda iken parmağınızı bırakmadan butonu yukarı doğru 5 sn kadar basılı tutunuz  inş. düzelecektir
 düzelmesse diğer kapı camları içinde bu işlemi gercekleştiriniz

2- tesisatta problem olabilir
 3-cam motorlarındaki soketlerde temassızlık olabilir
 4-modulde  problem olabilir. bunlar içinde servise gitmeniz gerekir.
 :)

Çevrimdışı adanur61

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ayna ayar düğmesi ayna resmi olan yerdeyse çalışmaz

Çevrimdışı Coşkun

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
aynaların katlanmama sebebi genelde camın otomatikmen kapanmamasından kaynaklanıyor yaz dönemi bende çok yaşadım ne zaman ayna katlanmıyor olsa sol cam çift tıklamada otomatik kapanmamasından kaynaklanıyordu ara sıra düzeliyordu arızalı oldugu bir gün servise götürdüm serviste kontrol sırasında çalışacağı tuttu sebebinin fitller arasındaki tozların cam sensörünü etkilemesiymiş temizleyip bir sıvı birşeyler sürdüler ogünden beri hiç yapmadı.
önce camlarınızı kontrol edin otomatik modu çalışıyormu kumandadan basılı tutarak camları açıp kapatın hangisinde sorun varsa o aşağı yukarı oynamayacaktır

Çevrimdışı ysgüven

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Hasan beyin 2 aylık skodasındaki gibi ayni problem bende de var,benim skoda yetim 3 aylık.Kumanda ile aynalar bir ay süresince sorunsuz kapandı.
bir ay sonra nedensiz kumanda etmedi.Ama aynalar içeriden açılıp kapanmaya devam ediyordu.Bunun üzerine düşündüm ve fabrika ayarlarına döndüm,bir faydası olmadı.Nedendir diye düşünürken,diğer kumandayı denemek fikri geldi aklıma ve onu kullandım.O da tam bir ay kumanda etti sorunsuz.Birgün nedensiz o da çalışmamaya başladı.Bunun üzerine servisi aradım,belki pildendir dediler,pek aklım ermedi,ama pili değiştirdim değişen birşey olmadı.Olsa çok şaşardım çünkü içinde 225 mA/h CR2032 pil var ve
muhtemel mikroamper akım çeken CMOS devre çalıştırıyor,kaldıki TTL bile olsa 2 saniyelik Continius akım çekiminde yine1-2 ma verir bu piller.
Yazılımda bir bug var muhtemelen ,ama fabrika ayarları ile neden resetlenmiyor anlamadım,servisin bundan haberi olsa bu yazılım şimdiye kadar düzeltilirdi,servisin anlayıp anlamadığını bilmiyorum,daha gitmedim.
Neden olduğunu bilen veya başına gelip de nasıl düzeltildiğini bilen arkadaşımız varsa lütfen yazsın,merak ediyorum nedenini.

Çevrimdışı rocky62

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende 5 aydır yeni Yeti Ambition kullanıcısıyım hala ilk gün kullanmaya başladığım anahtarı kullanıyorum kumandadan camlar ve aynalar kapanıyor bir problem yaşamadım sizlerin bu problemi yaşamanız çok ilginç servise gidip çözüm bulan arkadaşlar buradan paylaşırlarsa sorunun sebebini öğrenmiş oluruz.

Çevrimdışı hasan sümen

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
5 sn.beklemek şartıyla yan camları açıp kapatmalıyız.yan ayna fonksiyonu sonra çalışacaktır.
otomatik kapanan cam önünde cisim farkederse el gibi manuele dönüyor.yan ayna da kapanmıyor.arkadaşlar yani sorun yokmuş..

Çevrimdışı ysgüven

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Sayın Hasan beyin mesajındaki gibi birşeyler yaptım-o sırada mesajı okumamıştım-.ön
Camları açtım kapattım(bu arada camlar tek dokunuşla tamamen açılmıyor,açılışta açılana kadar basmak gerekiyor,kapanış ta tek dokunuşla kapanıyor)açtığım ön camı kapattığımda
4-5 sn kadar da düğmeyi çekili tuttum.Bu sırada kontak ilk kademede ,motor çalışmıyordu.
Aynalar kumanda ile kapandı.Buradaki püf noktası,açılan camı kapattığınızda düğmeyi biraz daha çekili tutmak sanıyorum.

Çevrimdışı gusepir

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
cam otomatiği ve yine sanırım merkezi kilit sistemiyle ilgili kumandadan ayna kapama sorununu iki kez ben de yaşadım ve araca ait kılavuzdaki "otomatik camlar" başlığındaki -yukarıda da kontak açık motor kapalı 3 sn. en altta ya da en üstte basılı tutmak hk- adımları uygulayınca düzeldi hepsi, bir tür yazılımı varsayılana geri döndürmek gibi bişi herhalde, paylaşayım

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Selam dostlar.

Bu konuda şimdiye kadar hiçbir sıkıntı yaşamadım. Aynaları şöyle katlıyorum: 1) Kapıları kitliyorum; 2) Eğer camlar açıksa, uzaktan kumandadaki kilit düğmesine tekrar 2-3 sn kadar basıp bırakıyorum; 3) Camlar kapandıktan sonra kilit düğmesine tekrar 2-3 sn kadar basıp bırakıyorum.

not: Yeti'm 2013 model; 2014'lerle arasında fark olabilir.

Çevrimdışı rocky62

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Toygar;494975
Selam dostlar.

Bu konuda şimdiye kadar hiçbir sıkıntı yaşamadım. Aynaları şöyle katlıyorum: 1) Kapıları kitliyorum; 2) Eğer camlar açıksa, uzaktan kumandadaki kilit düğmesine tekrar 2-3 sn kadar basıp bırakıyorum; 3) Camlar kapandıktan sonra kilit düğmesine tekrar 2-3 sn kadar basıp bırakıyorum.

not: Yeti'm 2013 model; 2014'lerle arasında fark olabilir.

2014 de fark yok aynen bende bu şekilde yapıyorum. Eski kasada var mı bilmiyorum ama 20 km hıza ulaşınca kapılar otomatik kilitleniyor ve bir çok özelliği maxi dot ekrandan açıp kapatabiliyorsunuz bazı özellikleri yeni yeni keşfediyorum. :) :gut:

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba rocky62 :)

Evet, eski kasalarda da kapıların otomatik kilitlenmesi var. Benim araç 13,5 aylık ve hâlâ özellik keşfetmekteyim. Mesela, son derece asabımı bozan arka sensörler devreye girdiğinde radyonun otomatik kapanmasını devre dışı bırakmayı birkaç hafta önce keşfettim. Önceki arabamda bu kadar teferruat yoktu; bazen onu çok arıyorum :sun:. Saygılar...