škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.6 tdi dsg sunroff sipariş ettim

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı gokaycolak

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bugün  81.700 tl karşılığında 1.6 TDI DSG Elegans artı sunrof Octavia almak için gittim. İnşallah verdiğim paranın hakkını verir ve sorun çıkartmaz. Bu 3 ncü aracım önceki araçlarım BMW idi beni hiç üzmediler. Bugün bu foruma üye oldum octaviadan bu kadar sorun çıkıyormu. Araç 10 gün içinde gelecek. Pazarlık bile edemedim araç yok cünkü. Samimiyetinize güvenip bana fikir verebilecek olan varmı bu araç bu parayı edermi. ikinci eli için bu aracı aldım. Yoksa alacağım araba yeni mazda 3 idi.
« Son Düzenleme: 20 Aralık 2014, 23:55:44 Gönderen: gokaycolak »

Çevrimdışı Furkan_TDI

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
benim kişisel gorusum bmw gibi premium markadan sonra kolay kolay başka arabadan memnun kalmazsınız.

Çevrimdışı gokaycolak

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Furkan_TDI;489909
benim kişisel gorusum bmw gibi premium markadan sonra kolay kolay başka arabadan memnun kalmazsınız.

2005 model 3.20i aracım vardı 2007 de aldım bugüne kadar kullandım uzun yol yapmıyorum. Eşim manuel kullanamıyor. onun için satmak zorunda kaldım. çok araç araştırdım Mazda 3 ile Octavia arasında gidip gelirken Octavia da karar kıldım. Benim için önemli olan Güvenlik ve sorun çıkartmaması bu araç bunları sağlarmı bana. Bu parayı edermi. İnanın sevmediğim ahşap iç kaplamaya bile fark istediler.

Çevrimdışı merman

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
octavia elegance 1.6tdi dsg+17 jant, anahtarsız çalıştırma, koltuk ısıtma,sunroof ve  ahşap dekorlu araç aldım. aracım 2000km de. bence 10 üzerinden 9 araba. depo ful olduğunda sallantıda ses geliyor, amortisörleri biraz sert...onun dışında bu kalitede, bu fiyata, bu donanımda, bu kadar kullanışlı,şık ve geniş bir araç yok... mazda 3te çok şık, kaliteli ama, konfor ve yakıt anlamında octavia önde.
bmw den sonra tabiki eksilerini hissedebilirsin ama bence doğru tercih...hayırlısı olsun

Çevrimdışı gokaycolak

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: merman;489913
octavia elegance 1.6tdi dsg+17 jant, anahtarsız çalıştırma, koltuk ısıtma,sunroof ve  ahşap dekorlu araç aldım. aracım 2000km de. bence 10 üzerinden 9 araba. depo ful olduğunda sallantıda ses geliyor, amortisörleri biraz sert...onun dışında bu kalitede, bu fiyata, bu donanımda, bu kadar kullanışlı,şık ve geniş bir araç yok... mazda 3te çok şık, kaliteli ama, konfor ve yakıt anlamında octavia önde.
bmw den sonra tabiki eksilerini hissedebilirsin ama bence doğru tercih...hayırlısı olsun
Benim sipariş ettiğim araçta anahtarsız çalıştırma ve ısıtmalı koltuk yok. ücreti bana biraz pahallı geldi. Çok teşekkür ederim. araç seçmek gerçekten zor umarım sizin gibi memnun olurum.

Çevrimdışı Burakkayalık

• Vagkolik
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Şöyle söyleyeyim bu paraya bu özelliklerde bu kalitede Bmwden sonra yadirgamayacağınız tek araç Octaviadir (Benim görüşüm)

Çevrimdışı KartalPekel

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gokaycolak;489906
Bugün  81.700 tl karşılığında 1.6 TDI DSG Elegans artı sunrof Octavia almak için gittim. İnşallah verdiğim paranın hakkını verir ve sorun çıkartmaz. Bu 3 ncü aracım önceki araçlarım BMW idi beni hiç üzmediler. Bugün bu foruma üye oldum octaviadan bu kadar sorun çıkıyormu. Araç 10 gün içinde gelecek. Pazarlık bile edemedim araç yok cünkü. Samimiyetinize güvenip bana fikir verebilecek olan varmı bu araç bu parayı edermi. ikinci eli için bu aracı aldım. Yoksa alacağım araba yeni mazda 3 idi.

Hayırlı olsun güle gülle kullanın, benim de bir hafta oldu Octavia tdi dsg alalı, şimdilik çok memnunum, bir seneden uzun bir süre araştırarak ailem ve benim için en doğru seçeneğin Octavia olacağına karar vererek aldım hem kendim hemde eşim kullanıyor arabayı birde çocuklu bir aile olunca mecbur hem geniş hem dizel hemde hanım kullandığı için otomatik tercih etmek zorundaydık, bundan önce Megan 3 dci edc kullanıyordum fakat az yakmasına ve vites geçişlerinin problemsiz olmasına rağmen kütük gibi bi arabaydı, umarım sizde memnun kalırsınız, dizellere göre çok sessiz bir motoru var, biraz yol sesi alıyor ama hangi araba da yok ki, umarım lastikleriniz   Michelin olarak gelir gerçekten yumuşak ve sessiz bir lastik, ben kışlık lassaları taktıktan sonra yol sesi duymaya başladım, vites geçişleri de sorunsuz ve sarsıntısız ve üç oda bi salon ev gibi bir araba :) tekrar hayırlı olsun Allah kaza bela ve arızasız kullanmayı nasip etsin..

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam DSG, güncelleme olsun kavrama değişimi olsun sizin yolunuzu servise düşürme ihtimali epeyi yüksek.BMW'den sonra bence yadırgarsınız..Ama TDI tüketimi ve DSG konforu yüzünüzü güldürür.

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yaklaşık 1.5 senedir kullanıyorum 32bin kmde şuan aracım trim seslerini çok umursamazsanız kullanışlılığı tüketimi karizması ve teknolojileriyle yüz güldüren bir araç. Genel sıkıntıları depoda dalga kıran yok malesef, süspansiyon konforu vasat, yol yalıtımı düşük ancak motor sesi yalıtımı çok başarılı zaten sakin kullanıyorsanız 1700 devirse vites büyütüyor dsg, dsgden şuana kadar bir sıkıntı yaşamadım onun dışında garanti kapsamında z rotlarım değişti başka kullanıcılar yok cam açıklen kapıyı kapatınca cam sallanıyo falan diyorlar ama yani gereksiz bi ayrıntı bence çok büyük bir hata değil bence. Yakıt olarak ankarada dikkatsiz bir sürüş ile 6-6.5 arası bir tüketime sahip ancak biraz dikkat edince 4 lt hatta 3 küsürlğ değerleri yakalabiliyorsunuz. Size tavsiyem eğer opsiyon imkanınız varsa ön park sensörü koltuk ısıtma anahtarsız çalıştırma ve 17 jant opsiyonlarını almanız. İyi forumlar

Çevrimdışı gokaycolak

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar çok teşekkür ederim. Şimdiden memnun oldum. :)

Çevrimdışı hakan_by

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Emin Bey sizin aracınızda mı sunrooflu? Söz ettiğiniz trim sesi sunroofdan mı?

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba.

Keşke araç ararken buraya gelseydiniz Gökay Bey. Yani, işi bitirmişsiniz zaten. Arkadaşların da dedikleri gibi bmw'den sonra biraz yadırgayabilirsiniz; ne ka ekmek o ka köfte hesabı... Şurasında burasında sorun çıkar mı diye kafanızı pek takmayın; bu biraz da şans işi. Mesela aracımda ilk günlerde ortaya çıkan trim sesi 2 bin km'den sonra kesildi. Kapıyı kapatırken de camlarım sallanmadan tok bir sesle gayet güzel kapanıyor çok şükür. Aracınız hayırlı olsun :)

Çevrimdışı Furkan_TDI

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
trim sesini kafaya takmayın okadar bnce. mercedes e250 ye bindim ondan bile trim sesi geliyodu. Türkiye yollarında hangi arabayı alırsanız aln trim sesi gelcek malum yollarımz genelde berbat

Çevrimdışı simurgson

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Öncelikle hayırlı olsun, kazasız belasız kullanın inşallah. Ben özellikle sunroof sesinden bıktım. Parke taşlı yola girdiğinizde biraz da ses konusunda takıntılıysanız sunroof u aldığınıza pişman bile olabilirsiniz. Ben daha önce panaromik sunrooflu araç kullanmamıştım. Normal sunroof lu BMW 3, Mercedes E, Audi A4 ve B5 PAssat kullanmıştım. Hiçbirisinde sunroof sesi yoktu. Bu beni canımdan bezdirdi desem yeridir. Geçen hafta arabadan hiç anlamayan kayınvalidem bile çok ses geliyor arabadan ne var oğlum bozuk mu bu dedi :)

Çevrimdışı Y.Emre52

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Öncelikle hayırlı olsun, bende Bmw'den Octavia'ya geçmiş biri olarak, genel anlamda memnun olduğumu söyleyebilirim. Çocuk olduğundan büyük bir araç gerekiyordu, fiyat/performans olarak en mantıklısı Octavia idi. Bende de cam tavan var, özellikle bozuk yolda sinir bozucu ses yapabiliyor, her 3-5 bin km de bir sunroof fitillerini yağlamak gerekiyor. Araç biraz sert ama Bmw'de sert olduğu bana gayet konforlu geldi. Bu arada pazarlık yapamadım demişsiniz, keşke başka bayiilerden de fiyat alsaydınız, sanırım Samsundasınız, özellikle Ordu bayisi çok iyi fiyat veriyor. Tekrar hayırlı olsun. Renk nedir bu arada?