škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2014 1.2 Tsi Dsg Elegance- Kırmızı

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Y.Emre52

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Aracı Temmuz 15'te teslim aldım, şu anda 10.000 km'yi devirdim, genel olarak çok memnunum bir kaç ufak problemin dışında, iyi ki kırmızı almışım diyorum, her yer beyaz Octi dolu, piyasa da pek görünmeyen bir renk, dikkatleri üzerinde toplaması hoşuma gidiyor açıkcası :)

10.000 km'yi artı ve eksileri ile değerlendirecek olursak;

Artıları;

1- 1.2 tsi motor ilk başlarda beni tüketim konusunda üzmüştü şehir için 10 lt altına düşüremiyordum ama 5000 km'den sonra ki şehir içi ortalamam 7.5 LT, gayet tatminkar.

2- Geniş bagaj, arka koltuklarda geniş diz ve baş mesafesi.

3- Kırmızı rengin cazibesi :)

4- DSG konforu

5- Kaliteli iç mekan.

6- Mükemmel farlar ( Önceki aracım 2011 Bmw 3.20d idi, onun bi-xenonlarından aşağı kalır yanı yok )

7- Ön/arka koltuklarda ki ısıtma özellikle bu soğuk havalarda çok işe yarıyor :)

Daha aklıma gelmeyen bir çok artıları da mevcut.

Eksileri;

1- Daha önce de konusunu açmıştım, cam hafif aralıkken içeri oluk oluk su akıyor.

2- Arkalar'da bağımsız yerine, torsiyon tercih edildiği için özellikle bozuk yolda vurma sesi çok geliyor, süspansiyon sesli çalışıyor.

3- Yüksek hızda çok güven vermeyen yol tutuş.

4- Cam tavandan gelen tıkırtılar.

Fotoğrafları ekliyorum, telefondan gelişi güzel çekilmiş fotoğraflar, kusura bakmayın.

Bu da eski aracımdan bonus, hala özlüyorum :)

« Son Düzenleme: 22 Aralık 2014, 18:44:25 Gönderen: Y.Emre52 »

Çevrimdışı skoda2

• Skoda Pilotu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.otomobilucargider.com/
Hayırlı olsun,bende yarın teslim alıyorum kendi 2015  1.2 tsı dsg arabamı

Çevrimdışı hakan_by

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Maşallah hocam arabanın rengine bayıldım. Cam tavandan gelen tıkırtılardan söz etmişsiniz. Baştan beri var mıydı? yoksa sonradan mı oluştu? Ben de ara ara cam tavan almadığım için pişmanlık yaşıyorum. Sonuç itibariyle cam tavan aldığınıza memnun musunuz?

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.schumici.simplesite.com
Maşallah kırmızı renk yakıyor ortalığı :) 320d'yi neden elden çıkarttınız acaba?

Çevrimdışı Y.Emre52

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skoda2;490129

Size de hayırlı olsun...

Çevrimdışı Y.Emre52

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: atasagun23;490132
Maşallah hocam arabanın rengine bayıldım. Cam tavandan gelen tıkırtılardan söz etmişsiniz. Baştan beri var mıydı? yoksa sonradan mı oluştu? Ben de ara ara cam tavan almadığım için pişmanlık yaşıyorum. Sonuç itibariyle cam tavan aldığınıza memnun musunuz?

5000 km de başladı, servise gittim, sprey sıktılar, şu an 10.000'de yavaş yavaş tekrar başlıyor...Yine de memnunum cam tavan için, aracın içi çok ferah...

Çevrimdışı Y.Emre52

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: schumici;490136
Maşallah kırmızı renk yakıyor ortalığı :) 320d'yi neden elden çıkarttınız acaba?

Teşekkür ederim...3.20'yi bebek geldiği için elden çıkardım, bagajı çok küçüktü, arka diz mesafesi çok dar, hanım arkada çocukla kafayı yerdi onda :)

Çevrimdışı melo_32_75

• ST Bursa
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
kırmızı rengin tadı başkadır bizde hep kırmızı kullandık halada öyle. aracınızın maşallahı var  çok iyi görünüyo kazasız belasız inşallah.. 1.2 tsi nasıl performans olarak yokuşlarda özellikle?

Çevrimdışı Y.Emre52

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: melo_32_75;490143
kırmızı rengin tadı başkadır bizde hep kırmızı kullandık halada öyle. aracınızın maşallahı var  çok iyi görünüyo kazasız belasız inşallah.. 1.2 tsi nasıl performans olarak yokuşlarda özellikle?
Şimdi şu önyargıyı kırmak lazım; 1.2 araç yokuşta ne kadar çeker, araçta 5 kişi varken yokuşta kalır gibi...Atmosferik araçlarda eskiden mümkündü, ancak 1.2 turbo beslemeli olduğu için, hacimde küçük olduğu için nerderyse turbo boşluğu hiç yok gibi birşey, özellikle alt devirlerde...O yüzden yokuşta da ivmelenmesi tatminkar...:)

Çevrimdışı Ke®eM

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skoda2;490129

Nasıl 2015 oluyor ?

Çevrimdışı skoda2

• Skoda Pilotu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.otomobilucargider.com/
Alıntı yapılan: Ke®eM;490165
Nasıl 2015 oluyor ?

Bütün dünyada Haziran ayından sonra gelen arabalar 2015 model olarak fabrikan çıkar ve 2015 model arabalarda belli değişiklikler var mesela benim arabamın özellikleri arkadaşın arabasından daha iyi.
Yeni direksiyon
Arka kol dayama değişimi
Süspansiyon konforu
Izalasyon ve yol tutuşu için elektronik difransiyel kilidi gelişmiş  vb

Çevrimdışı ugurdemirel

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Aracınızın rengi olsun sunroof olsun jantlar olsun gerçekten çok güzel göstermiş arabayı. Kazasız belasız kullanın inşallah.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayrılı olsun,

Sanırım Ordu daki bayii den aldınız aracı. Ben de ordan almıştım :)

Çevrimdışı Burakkayalık

• Vagkolik
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun kazasız belasız binin aracınızı çok beğendim deyim yerindeyse bebek gibi :) Bana göre tek eksiği 17 jant geri kalan herşey harika:ok:

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.schumici.simplesite.com
Alıntı yapılan: skoda2;490178
Bütün dünyada Haziran ayından sonra gelen arabalar 2015 model olarak fabrikan çıkar ve 2015 model arabalarda belli değişiklikler var mesela benim arabamın özellikleri arkadaşın arabasından daha iyi.
Yeni direksiyon
Arka kol dayama değişimi
Süspansiyon konforu
Izalasyon ve yol tutuşu için elektronik difransiyel kilidi gelişmiş  vb

ülkemizde bu geçerli değil ama malesef :)