škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Octavia 1.6 tdi Dizel yakıt tavsiyeleriniz

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende bi o kadar seviyorum shelli. İnce yakit. Cok fazla kurumlu degilse motorunuz randiman veriyor. Bir de shellin denetimleri cok siki (depo temizligi icine birsey karistirma vs.) daha guvende hissediyorum kendimi. Hele shellin kendi islettigi istasyonlar var ki aman aman yani babamin benzinligi gibi aliyorum :)

Çevrimdışı Alp27

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Shelli  arabayı alırken bayii deki yetkili kişi bile tavisye etmiyoruz dedi.

BP ve Opet sorun yok dediler . ama Total de denemek lazım  yorumlara göre !!

Bir de sorum olacak , Skodanın anlaşmalı ve tavisye ettiği bir dizel var mı ?

Çevrimdışı dryusufbal

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
anlasmalı yok ama total excellium u tavsıye edıyr hepsı. motor omrune dpf ye daha dost dedıler

Çevrimdışı ahmetgulsen

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
ben aldığımdan beri bp kullanıyorum %6 indirim veriyor şirketler arasında bir fark göremedim tabi benzinlikte bir orun yoksa bence kontrolu iyi yapılan her fırma güvenlidir sonuçta hepsinin aldığı rafineri biyerden alıyor.

Çevrimdışı Merol

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
octiden önceki aracım peugeot 306 di 8 yıl bindim benzilydi ilk gününden itibaren Opetten aldım simdi Octim var hala Opetten alıyorum bugüne kadar birkez bile yakıtdan dolayı sıkıntı yaşamadım.

Çevrimdışı Furkan_TDI

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
şahsi fikrim butun yakıtlar aynı. yok yuksek performansmıs yok dusuk tuketimmiş hikaye geliyor bana. daha once shell de gtl vardı hatırlarsınız.. o cıktıgında bir pompacı inatla bunu bize satmaya çalışmıştı. dedik tamam alacagız ama bir test yapacagız ufaktan. aldık yere doktuk birazını. su gibi bişeydi renksiz. mazotu bilen bilir. normalde cok zor yanar. buna bir çakmak çaktık hemen alev aldı yerde.. ozaman dedik tamam bu guzel mazot. aldık hep . bir kaç ay sonra başka bir arkadaşa bunu anlattım inanmadı. onada aynı testi yapayım dedim. aldık döktük yere. ne goreyim gtl diye satılan mazotun normal mazottan hiç bir farkı yok. rengi farklı en başta. bildiğimiz normal mazot gibi. adamlar normal mazotu katkılı mazot fiyatına satmaya başlamışlar.. test yaptıgım 2 istasyonda farklıydı. 2. istasyon hilemi yapıyordu yoksa butun hepsi ilk başta katkılı satıp milleti alıştırıp sonra normal mazotamı geçtiler bilemeyecegim. kimseye guvenmemek lazım. yukarda da bir arkadaşın dediği gibi hepsi tek bir yerden dağıtılıyor. hiç bir fark olmayabilir su anda. 3-4 kurus fazla para verip aldıgımız yakıt ucuzuyla aynı kalitede olabilir. daha gecen gun haber vardı 16 akaryakıt şirketine ceza kesilmiş. sebep mazota yağ karıştırmak. kime guveneceğiz şaşırdık artık ulkede. herseyde bir dalavere var.