škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

bor yağ katkısı

0 Üye ve 7 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı dryusufbal

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
merhabalar geçenlerde forumlarda incelerken gördüm. bor içerikli yağ katkılarından soz edıyordu bazılar nedır dıye araştırdım bazı şeylere ulaştım. bıraz araştırdım cogu kısı olumlu cevaplar yazmıs. sizin fikirleriniz nelerdir. ekte bazı linklerde urunler osterılmıs.

http://www.hepsiburada.com/liste/productdetails.aspx?productid=otm092020&categoryid=26005&sku=OTM092020&rcm=a.rp

http://www.hepsiburada.com/liste/nnt-bor-power-nano-250-ml-motor-yag-katkisi-092090/productDetails.aspx?productId=otm092090&categoryId=26005

Çevrimdışı amraam

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ben bu tür bir ürün kullanmadım o yüzden size ürünle ilgili geri dönüş veremem. Ancak Türkiye'nin yağlama ile ilgili sayılı kişilerinden olan bir hocamızdan yağlama dersi aldım. Bu tür yağ katkılarıyla ilgili de konuştuk.

Günümüzde kullanılan motor yağları özellikle tam sentetik olanlar gerekli tüm katkıları içeren ve bir sürü denetimden geçerek sertifika alan yağlar oluyor. Kullandığınız bu yağın içerisine ekstradan koyacağınız katkı maddelerinin motor yağı ile nasıl bir tepkimeye gireceği meçhul. Eğer motorunuz yıpranmış bir motorsa bu tür katkıların faydası kısa vadede görülebilir. Ancak uzun vadede motor içinde çamur oluşumu yapması mümkün.

Anladığım kadarıyla aracınız yeni bir araç. Bence hiç gerek yok böyle ürünlere. Faydası olacağını da sanmam. Bir de yeni araçlarda dpf gibi parçalar var. Onlarda nasıl bir etki yapacağı da belli değil. Onun yerine tam sentetik kaliteli yağımı koyarım, paşa paşa binerim zamanı gelince değiştiririm ve mümkün olduğunca hep aynı yağı kullanmaya çalışırım.

İçinde ne olduğunu bilmediğim ürünleri güzelim motor yağına niye katıpta bozayım. Benim felsefem budur. Bu arada bu hocamız asla aracına katkı maddesi koydurmaz. Yağını da kendisi alır öyle koyar aracına.

Çevrimdışı Esrfoglu

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: amraam;490449
Ben bu tür bir ürün kullanmadım o yüzden size ürünle ilgili geri dönüş veremem. Ancak Türkiye'nin yağlama ile ilgili sayılı kişilerinden olan bir hocamızdan yağlama dersi aldım. Bu tür yağ katkılarıyla ilgili de konuştuk.

Günümüzde kullanılan motor yağları özellikle tam sentetik olanlar gerekli tüm katkıları içeren ve bir sürü denetimden geçerek sertifika alan yağlar oluyor. Kullandığınız bu yağın içerisine ekstradan koyacağınız katkı maddelerinin motor yağı ile nasıl bir tepkimeye gireceği meçhul. Eğer motorunuz yıpranmış bir motorsa bu tür katkıların faydası kısa vadede görülebilir. Ancak uzun vadede motor içinde çamur oluşumu yapması mümkün.

Anladığım kadarıyla aracınız yeni bir araç. Bence hiç gerek yok böyle ürünlere. Faydası olacağını da sanmam. Bir de yeni araçlarda dpf gibi parçalar var. Onlarda nasıl bir etki yapacağı da belli değil. Onun yerine tam sentetik kaliteli yağımı koyarım, paşa paşa binerim zamanı gelince değiştiririm ve mümkün olduğunca hep aynı yağı kullanmaya çalışırım.

İçinde ne olduğunu bilmediğim ürünleri güzelim motor yağına niye katıpta bozayım. Benim felsefem budur. Bu arada bu hocamız asla aracına katkı maddesi koydurmaz. Yağını da kendisi alır öyle koyar aracına.
Kesinlikle öyle. Araç yeni olduğu için silindirlerin bu katkılara ihtiyacı yok. Hatta 150.000 Km.'den önce kullanılmamasını da tavsiye ediyorlar. Silindirler daha yeni olduğu için geri dönüşü olmayan sıkıntılar da çıkarabiliyor. Ancak bizim sanayilerdeki (buradakileri kast ediyorum) ustacıklar her şeyi çok bildikleri için daha yağı değiştirmeye başlarken bor koyalım diyorlar.

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sürtünmeyi azaltır, aşınmayı azaltır vs vs. şeyler yazıyor açıklamasında. Motor yağı da bu işe yaramıyor mu zaten? Aşınan yerlere dolgu yapar falan diyor birde. Yepyeni aracınız var ne gerek var bu tarz ürünlere? Bence gereksiz.

Çevrimdışı kcan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
eski aracımda kullanmıştım güzel bir üründü fakat yeni sıfır arabada kullanmaya gerek yok bence

Çevrimdışı muallim45

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
katkılar adı da üzerinde ileriki yaşlarda aracın performans kayıplarında kullanmak icindir sizin yeni aracınizda performans kaybı söz konusu degilku birde şu gerçek var ki yag sektörü katkılsra iyi gözle bakmıyor diyorlarki bu katkılar ile bizim yagımızdaki kimyasal yapıyi bozuyorsunuz der...
2020 Karoq 1.6 TDI