škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Açık renk döşeme temizliği

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı KartalPekel

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar aracımın döşemeleri krem renk fakat hepinizin bildiği gibi çabuk kirleniyor, aslında silindiği zaman genelde lekeler çıkıyor fakat bu seferde dairesel olarak silinen yer lekeliymiş gibi duruyor, koltuk kılıfı takmak pek istemiyorum, sizden ricam çeşitli markaların temizleme köpükleri var bu ürünlerden kullanan ve kullandığı markadan memnun kalanlar var mı?

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yakın zamanda ben de nette araştırdım bu konuyu. bunla ilgili bildiğim birkaç yöntem;

1-yıkamacılar var. hatta arabanın olduğu yere geliyorlar.
2-halı yıkama makinesi gibi birşey bulursanız kosla halı şampuanı ile silip halı yıkama makinesiyle su püskürtüp hemen çektirin diyenler var.
3-aspirix gibi birşeyler kullandım diyenler var.
4-çeşitli leke çıkarıcıları köpürtüp sildim diyenler var.
5-internette sebil gibi koltuk temizleme ürünü var.

şahsi kanaatim koltuğun içine işlemesin diye çok fazla sulu temizleme işine girişmemek. mümkünse 50-60 verip uzmanına yaptırmak. ya da halı yıkama makinesi ile çektirmek de mantıklı geldi bana.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1- Amway - LOC
2- Ersağ - Damla Konsantre

her iki ürün de konsantre leke çıkarıcı. Ilık su ile nemlendirip iyice sıkılmış beze bir damla koymanız ve bu şekilde silmeniz yeterli.  Bu şekilde çoğu lekeyi çıkartıyor.

Ben kılıf yerine bu tür uygulamaları tercih ediyorum.  Sonuçta bu araca parasını ben verdim sırf bendeki sonraki temiz binsin diye kılıf almam. Ya da üzerine kılıf takıp aman  orjinal döşemeler temiz kaldı niye diyeyim? Sonuçta orjinaller kılıfın altında saklı duruyor :)

Bence bu şekilde temizlemek en iyisi. İş iyice içinden çıkılmaz bir hal alıp her taraf çok kirlendiğinde ise ya komple döşeme temizliği yaptırırım, ya da güzel bir döşemeciye gidip kılıf değil de adam gibi deri-alcantara kumaş vb yeni döşeme yaptırırım

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Acık renk döseme temizlemek aynen metalik renk aracı lokal boyamak veya rötüs yapmak gibi, yani ton farkı oluyor mutlaka, bu yüzden lekeli parcanın tamamını temizlemek gerekiyor,

Çevrimdışı KartalPekel

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Can Yücebaş arkadaşın dediği gibi benden sonra ki temiz koltukta otursun diye hiç kılıfla falan uğraşamam, kendim temizleyebilirsem temizlerim yoksa doğru yıkamacıya :)

Çevrimdışı aksaray1

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
şurda 18 ekim 2014 tarihli "aksaray1" Nickiyle payşaltığım resimler var.  " http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=98505789 "bende krem döşeme üstüne 190 tl verip birebir ojinal kılıf yaptırdım Ankarada.. takıldıkdan sonra takma kılıf olduğunu hayatta anlamazsın. görende zaten sen söylemessen hayatta anlamıyor. işçilik süper. adam birebir ölçü alarak dikmiş.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar yazın döşemelere el atmıştık köpüklü su ile girişmiştik ama son zamanlarda dikkatimi çeken bir şey oldu özellikle iç kapı kollarında döşeme kumaşında salmalar oldu bunu kaskodan yaptırabilirmiyiz oto kıng ile anlaşmamız var .
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;497324
Arkadaşlar yazın döşemelere el atmıştık köpüklü su ile girişmiştik ama son zamanlarda dikkatimi çeken bir şey oldu özellikle iç kapı kollarında döşeme kumaşında salmalar oldu bunu kaskodan yaptırabilirmiyiz oto kıng ile anlaşmamız var .
:confused::confused:

Çevrimdışı veracocha

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;497354
:confused::confused:

Sökülüp yeniden yapıştırılacak

Çevrimdışı yusufkiymazaslan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Benim bej döşemeli astram vardı o da sürekli kir tutuyordu. Ben aspirin diye birşey kullanıyordum gayet güzel temizlemişti. Tabi kısa süre sonra yine leke tutuyor. Size tavsiyem internette birebir aynı döşemeden kılıf yapan yerler var onlardan alıp kirlendiğinde yıkayabilirsiniz.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: veracocha;497360
Sökülüp yeniden yapıştırılacak
:ok:tamam da bunu küçük tamiratlar kapsamına aldırabilirmiyiz kasko kapsamında oto kıng'e

Alıntı yapılan: yusufkiymazaslan;497368
Benim bej döşemeli astram vardı o da sürekli kir tutuyordu. Ben aspirin diye birşey kullanıyordum gayet güzel temizlemişti. Tabi kısa süre sonra yine leke tutuyor. Size tavsiyem internette birebir aynı döşemeden kılıf yapan yerler var onlardan alıp kirlendiğinde yıkayabilirsiniz.
:ok::ok::gut:

Çevrimdışı Sesli

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Açık renkli koltukları nasıl temizlememi önerirsiniz? halı yıkama makinesi kullanıp temizlik yapılırsa daha sonra herhangi bir leke kalır mı?

Çevrimdışı veracocha

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tek geçerim manyak temizliyor şaşkınlık içindeyim !!!

Çevrimdışı dryusufbal

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bırakın kirlensin 3 ayda bir tek seferde temizletin üstüne koltuk koruma atın ki kirler alt katmanlara ulaşmasın. Hem koltuk sarkmaz hem de sureklı twmız kalacak takıntısından kurtulursunuz. Brn de sureklı yok vinet yok loc yok kopuk baktım halı yıkama makinen yoksa vr kırlı suyu adam akıllı vakumlayamıyorsan elle yıkamada en kalıtelı temizleyici bile kusma yapıuor