škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Beygir Artırımı

0 Üye ve 10 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fb1907

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Yıllardır şu chip box vs. olayını araştırırım her arabama yaptırayım mı diye düşünürdüm bu gün karar verdim bana göre bu işi iyi yapan 2-3 kişiden biri olan Mehmet GAZİHANA (megachip) chip attıracağım zaten kendisi de ileride tekrar orjinalini bedavaya yükleyeceğini söyledi. Ayın 15 inden sonra para durumuma bakacağım attıracağım.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Iste sirf bu yuzden formu okuyun arastirin diorum. Megachips isin icindeyse 2 kere dusunun derim. Sikayet eden cok cunku

Çevrimdışı fb1907

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;491101
Iste sirf bu yuzden formu okuyun arastirin diorum. Megachips isin icindeyse 2 kere dusunun derim. Sikayet eden cok cunku

Eski konulara baktım da sadece şunu görmüştüm. Bir arkadaşımız chip attırmış beynini açmışlar arabanın sonra kapatmışlar, arabanın motorunu yıkatınca içine su girmiş ve beyni yanmış. Yani attığı chip ile ilgili bir şikayet bulamadım genel olarak internette aratmama ramen mehmet beyle ilgili yüzdeye vurursak %5 şikayet göremedim yada ben aramayı beceremedim. Şimdi mehmet gazihan 750 tlye atıyor sitesinde de görüleceği gibi bir çok tsi ye atmış zaten. Şikayeti olanlar olsa illa ki forumlarda karşılaşırdık. Ben şöyle düşünüyorum box işine girsem racechip takarım o da 1400 tl hemde sonucunda ne olacağı da tam belli değil boxlara çok güvenmiyorum. ABT atayım desem 4,500 tl civarı enderelektronik 3300 tl civarı geriye sadece 1,4 tsi ye bolca chip atmış bir yazılımcı aramak kalıyor oda mehmet gazihan gibi duruyor.
Acaba sizin bana önereceğiniz bir firma var mı? Tavsiye edeceğiniz.
« Son Düzenleme: 31 Aralık 2014, 14:38:00 Gönderen: fb1907 »

Çevrimdışı fb1907

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ecofast nasıl bir firmadır acaba? Bir arkadaşım iyi demişti Trabzonda da firması varmış.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Durum şu, Mehmet Bey biraz deneme yanılmacı bir arkadaş, o nedenle yaptığı map ler nedeniyle kırdığı araçlar mevcut. Bu işler için en güzel platform TechTurkey. Orada kendisini bir araştırın derim. En son Antalya da bir arkadaş Megachips bayiiliğini almış ve sattığı yazılımlardan bayaa başı ağrımış. Mehmet Bey de kendisine pek yardımcı olmamış.

Zaten şu beynin su alma meselesi bile beni vazgeçirmeye yeterdi. Adamlar baştan savma iş yapıyor derdim.

Box olayına zaten hiç girmeyin. ABT de zaten remap değil Box ürünüdür.

Ender elektronik O.CT firmasının Türkiye ayağıdır. Remap işine bu kadar para istemelerinin nedeni yeni nesil 1.6TDI ları sadece bu firmanın yazılım yapabilmesiydi ki artık birçok firma yeni TDI a yazılım yapabiliyor.

Bunun dışında Paşaoğlu-Evotech-Revo-Booster gibi ciddi firmalar da var. Bunların fiyatları 1000-750TL arasında değişiyor. Bence bu firmalarla görüşmeniz daha doğru olur. Ama yine de karar sizin.

Çevrimdışı fb1907

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Peki şöyle bir şey duydunuz mu? Bazı araçlara yazılım atmışlar buraya gelip sonra 10-15 gün sonra yazılım düşmüş arabanın çekişi eskisi gibi olmuş acaba böyle bir şey olabilir mi? Bana pek mantıklı gelmedi yani ya yazılımı yanlış yaparsın araba hiç gitmez yada sonradan motor, turbo cortlar yani yazılım nasıl düşüyor anlayamadım acaba 10 -15 gün sonra rakım ayarınımı araba yapıyor  da çekişi düşüyor? Siz nedersiniz viperking.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu tür birşey duymadım,

Ancak benzer olarak;

1- Eski Alfa Romeo 156 larda benzer bir beyin vardı. Ekstra ne yaparsanız yapın araç kendini bir şekilde safe mode a alıyordu.

2- BAHsettiğim yeni nesil TDI larda da benzer bir sorun vardı. Yazılım okunabiliyor ama flash lanamıyordu.

Aklıma gelen ECU nun korumalı olabileceği. Bir şekilde checksum vs kullanarak orj değerlerin değiştiğini anlayıp, tekrar eski verileri kendisi yüklüyor olabilir.

Diğer bir fikir ise bahsedilen araçlara serviste vs yazılım güncellemesi yapıldıysa, remap li yazılım tamamen slinip üzerine güncel yeni yazılım yüklenmiş olabilir.