škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Neden Galeriden Araç Alınır?

oaium · 18 · 4483

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı oaium

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
http://www.skodam.com/arac-arama-satilik-aksesuar/aracin-kilometresi-ile-oynamislar-t19163.html?sid=d38105508616aff3520e59602d79e36a

arkadaşlar başka forumlarda gezerken bu konuyu gördüm, orada üye olmakla uğraşamadım burada sorayım dedim.
artık internet imkanı sayesinde alıcılar ve satıcılar çok daha rahat iletişime geçebiliyor. çok pahalı lüks araçları anlıyorum, vakti yoktur, uğraşmaz 3-5 aşağı verir, ama normal araçlarda aracı galeriden almanız demek eninde sonunda satıcının sattığından pahalıya almanız demek, haa ucuzsa da bundan bide adam kazanıyor kim bilir neden ucuz demek.
ben bakıyorum, fiyatlar hep internette bu galeriler yüzünden şişiyor zaten.

Çevrimdışı pharnakia

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
şu anda bir araç satmaya çalışıyorum 2012 passat comfortline sunroof  internete 65 e koyduk ama 62 ye vereceğiz sırf bizim milletin çok pazarlık merakı yüzünden galericiler rahat bırakmıyor ama fiyat fix 60-60,500 bakalım sonu ne olacak :)

Çevrimdışı oaium

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: pharnakia;490724
şu anda bir araç satmaya çalışıyorum 2012 passat comfortline sunroof  internete 65 e koyduk ama 62 ye vereceğiz sırf bizim milletin çok pazarlık merakı yüzünden galericiler rahat bırakmıyor ama fiyat fix 60-60,500 bakalım sonu ne olacak :)

galericilere 60a verene kadar 61 62 ye direk kullanıcıya verin bence de

Çevrimdışı pharnakia

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: oaium;490725
galericilere 60a verene kadar 61 62 ye direk kullanıcıya verin bence de

vermekten vazgeçeceğim sanırım yılın son gününe kadar ilanda tutup eğer satılmazsa 2-3 ay daha bekleyip yaz başı gibi tekrar satılığa çıkarırım acelesi yok merak ediyorum şu anda yazdığım fiyata alan yok ancak galerici benden 60750 ye alıp herhalde 61 e vermeyecek o da kar alıp verecek hadi hayırlısı bakalım

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Galeriden neden arac alinir

Tanidik ve guvenilir ise alinir.
Luks bir aractir ve sadece galeridedir alinir.
Zor bulunan bir modeldir oda galeridedir alinir.
Galerici pesin paraya almis ve sisik fiat istemiyrdur alinir.
Ucbes kurus fazla paran vardir alinir.
Galerici sende pesin para oldugunun farkina varmistir israr eder altindan girip ustunden cikar alinir.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Belli şartlarda alınabilir, sahibinden almayı tercih ederim ama son aracımı bayiden almak nasip oldu.

Çevrimdışı Burakkayalık

• Vagkolik
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Galeri işi olacaksa mutlaka dostun veya yakının olacak.Amma velakin çok temizdir 4/4lük denk gelir rengini seversin emsalsiz olursa ve Galeriyede yabancıysan aracın 3-5 lira fazla kaçmasını göze almak gerekir. Onun dışında direkt sahibinden almak en makulu.

Çevrimdışı pharnakia

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Peki  başka bir soru kaplanmış araba niye alınmaz. Arkadaş öyle bir niyet etti adam sıfır aldığında ziebartta tüm kaportayı şeffaf bir malzeme ile kaplatmış altına dahi izolasyon yaptırmış dediğine göre toplam 4500 masraf etmiş ama kime sorduysam vazgeç dediler. Kazalı araçlar böyle kaplanıyor diyen çoğunlukta ama ne dersiniz?

Çevrimdışı Burakkayalık

• Vagkolik
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: pharnakia;490745
Peki  başka bir soru kaplanmış araba niye alınmaz. Arkadaş öyle bir niyet etti adam sıfır aldığında ziebartta tüm kaportayı şeffaf bir malzeme ile kaplatmış altına dahi izolasyon yaptırmış dediğine göre toplam 4500 masraf etmiş ama kime sorduysam vazgeç dediler. Kazalı araçlar böyle kaplanıyor diyen çoğunlukta ama ne dersiniz?

Şimdi neden kaplama yaptığını biz bilemeyiz. Akla ister istemez her soru geliyor. Boyası mı var göçüğümü çürüğümü var vuruğumu var var da var ... O yüzden gidip kendi gözümle bizzat inceleme fırsatı bulup oynanmamış orjinal araba almayı tercih ederim.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mdindas;490734
Galeriden neden arac alinir

Tanidik ve guvenilir ise alinir.
Luks bir aractir ve sadece galeridedir alinir.
Zor bulunan bir modeldir oda galeridedir alinir.
Galerici pesin paraya almis ve sisik fiat istemiyrdur alinir.
Ucbes kurus fazla paran vardir alinir.
Galerici sende pesin para oldugunun farkina varmistir israr eder altindan girip ustunden cikar alinir.

Ankaranin buyuk ikinci el galerilerinden birinin sahibi yakin bir arkadasim. Birkac kere araba baktim ondan bana bile laga luga pesindeler hic almadim.

Ankarada bircok kez (ozellikle emek 8 ve havaalani yolu esnafi) galeriden araba baktim hic birinde nasip olmadi. Hep falso arabalar. Ellerinde bir tane mi duzgun araba olmaz. Varsa da coook nadir var onlarda en az 5bin pahali.

Hayatimda bir kere bir abimize galeriden araba aldik. İstanbuldan geldiler almaya ben onden baktim cok sart degilse almayalim dedim. İsrar etti peki dedim. Sonucta araba alinirken bir dunya angarya cikti silahlar cekildi arabayi aldi gitti arabanin uzerine gecmesi tam 1 ay sonra oldu. İsin pesinde de ben kostum. Bana kalsa almazdim.

Uzun lafin kisasi bir tane adam gibi adam duzgun esnaf galerici gormedim ben.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kaplama arabaya da gelince. Seffaf kaplanmissa sikinti olmaz. Renge kaplandiysa da kaplandigi gun (kesilen fatura tarihi belli) guvenilir bir yerde yapilmis ekspertizi varsa alinabilir. Tabi su da var arabaya bakinca zaten ne olup ne olmadigi anlasilir az cok. Degisen parca kaplama varsa da fark edilir. En fazla size 2-3 parca yuzeysel lokal boya vardir haberiniz olmayan

Çevrimdışı pharnakia

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;490787
Kaplama arabaya da gelince. Seffaf kaplanmissa sikinti olmaz. Renge kaplandiysa da kaplandigi gun (kesilen fatura tarihi belli) guvenilir bir yerde yapilmis ekspertizi varsa alinabilir. Tabi su da var arabaya bakinca zaten ne olup ne olmadigi anlasilir az cok. Degisen parca kaplama varsa da fark edilir. En fazla size 2-3 parca yuzeysel lokal boya vardir haberiniz olmayan

Arkadaşım için alacaktık yetkili servisten ekspertiz raporu bile aldı 300 lira verip ama ne olduysa birileri aklına girmiş son sahibi sen olursun diye o yüzden araçtan vazgeçti

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: pharnakia;490793
Arkadaşım için alacaktık yetkili servisten ekspertiz raporu bile aldı 300 lira verip ama ne olduysa birileri aklına girmiş son sahibi sen olursun diye o yüzden araçtan vazgeçti

Adi uzerinde kaplama. Soker atardi satarken. Boya degil ki bu..

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Galeriden araba alınmaz. O iş eskidendi. O zamanlar ne bu şeklide iletişim ağı vardı ne de arabanın hasarı boyası vs anlaşılırdı. Anlaşılırdı da kimse şimdiki gibi ilgilenmezdi bu işlerle.

Özellikle internet siteleri ile galericilik artık ölüyor. Sadea bazı büyük galeriler adam gibi iş yapabiliyor. Bunun da nedeni bazı lüks markaları, Türkiye deki bayiilerinden daha ucuz fiyata verebiliyorlar.

Çevrimdışı adnan58

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Galeriden araba alınmaz...neden alınmaz km düşürüyorlar ondan alınmaz,boyalı arabayı boyasız diye bi kaç parça boyalı diye satıyorlar alınmaz,,bizim perte çıkan palio marka aracımızı orijinal boyasız diye başkasına sattıkları için alınmaz..Adamlarda utanma sıkılma haram helal Allah korkusu olmadığı için yüz kalmadığı için alınmaz..adam 260.000 deki toyotayı bize 130 000 de satacaktı bu yüzden alınmaz.giderim kurumsal firmaların ikinci elinden alırım elime eksper raporunuda verirler baştan neyi var neyi yok bilirim pahalı olur ama aklımda şüphe kalmaz..bu zamanda dürüst esnaf mı var ki galeriden araba alalım...