škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

silecek suyu donması

saed · 38 · 10634

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı 101hp

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Toygar;491369
Hasan Bey, merhaba. Bağlantısını verdiğiniz ürün, cam suyunun donmasını da önlüyor mu? Görünüşe bakılırsa sadece cam temizliğinde kullanılıyor da...

haklısınız ürün temizlik için donmayı engellemiyor

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Toygar;491351
Ya kalitelisinden olsun diye sonax'ın antifrizli cam suyundan (1 litre, mavi) aldım. Etiketinde -10C° için 2 ölçü su+ 1 ölçü antifriz koyun demişler. Benim cam suyu deposunun hacmi 5,5 litre. Antifrizi 12.5 TL'ye almıştım. Heriflerin dediği oranlarda (-10  için) su+antifriz karışımıyla depoyu doldurmanın maliyeti yaklaşık 23 TL'ye geliyor :cool: :(

Bunu yazdığıma pişmanım. Depoyu 1 defa doldurmanın maliyeti 75 liraya gelse bile sonax'ın mavisini kullanmaya devam edeceğim. Depodaki suyun donmasını önlediği gibi çok da mükemmel temizliyor :D. sonax'ın mavisini geçen kışa girerken doldurmuş ve gerektiğinde azar azar su(dikkat: sadece su!) ilave etmiştim. Bu mavinin içinde her ne varsa etkisi hâlâ sürüyor, camları pırıl pırıl yapıyor. Uzatmayayım; 1 litre mavi sonax, 1 sene yetiyor :)

Çevrimdışı antepbilisim

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Toygar;530782
Bunu yazdığıma pişmanım. Depoyu 1 defa doldurmanın maliyeti 75 liraya gelse bile sonax'ın mavisini kullanmaya devam edeceğim. Depodaki suyun donmasını önlediği gibi çok da mükemmel temizliyor :D. sonax'ın mavisini geçen kışa girerken doldurmuş ve gerektiğinde azar azar su(dikkat: sadece su!) ilave etmiştim. Bu mavinin içinde her ne varsa etkisi hâlâ sürüyor, camları pırıl pırıl yapıyor. Uzatmayayım; 1 litre mavi sonax, 1 sene yetiyor :)

O zaman bu üründen alıp normal su ile karıştırarak kullanılsa mantıklı değilmi ? atıyorum 5 te 1 bu üründen geri kalanı su şeklinde ?

Bir de aklıma geldi 3,5 litre depoya 0,2 litre falan sirke koysak ? :)

Elma sirkesi ya da üzüm sirkesi ? Donmayı engellemez mi ?

Çevrimdışı veracocha

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yarım çay bardağı kadar izopropil alkol koyarım her kış geldiğinde donma olmaz ;)

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: antepbilisim;541230
O zaman bu üründen alıp normal su ile karıştırarak kullanılsa mantıklı değilmi ? atıyorum 5 te 1 bu üründen geri kalanı su şeklinde ?

Yeter de, artar bile Adem kardeş :ok:

Bahsettiğim sonax'ı Aralık 2014'te alıp depoya doldurdum(üstüne de su tabii ki). Önceki mesajlarımda da dediğim gibi; pahalı geldiği için yenisini almadım. Huyum kurusun; depodaki suyun bitmesini beklemeden haftada 1 üstüne su ilave ederim :) ve bu defa da öyle yaptım. Adamlar ürünün içine ne katmışlarsa, Ağustos ayının sonuna kadar fışkiyeleri her çalıştırdığımda sabunlu su gibi bir madde fışkırttı, camlarım pırıl pırıl oldu. Şubat(2015)'te, Kars kadar olmasa da karı buzu hiç de az olmayan yerlere gittim ve silecek suyum 1 kere bile donmadı :gaz:. Bu arada skoda'nın orijinal sileceklerinin hakkını da yememek lazım; onların da etkisi olabilir.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim aracımda cam suyu ısıtma özelliği var. Benim merak ettiğim araba çalışmazken gece boyunca suyun donmasını mı engelliyor yoksa kontağı açınca depodaki suyu mu ısıtıyor

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mşah;541371
Benim aracımda cam suyu ısıtma özelliği var. Benim merak ettiğim araba çalışmazken gece boyunca suyun donmasını mı engelliyor yoksa kontağı açınca depodaki suyu mu ısıtıyor

kontağı açınca depodaki suyu ısıtıyor
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Engin E.;541376

su donduktan sonra ısıtsa ne işe yarar kullanmak için erimesini mi beklemek gerekecek, eğer öyleyse pek işe yarar bir tarafı yok gibi

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mşah;541390
su donduktan sonra ısıtsa ne işe yarar kullanmak için erimesini mi beklemek gerekecek, eğer öyleyse pek işe yarar bir tarafı yok gibi

Gel bu kış Erzurum veya Kars'a gidip bir deneyelim :D;)

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Toygar;541411

Deneyelim, eğer donarsa eritmek için altına ateş mi yakacağız sonra :uve:

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: Engin E.;541376

Ek olarak ısıtmalı püskürtücüler de var donanımlı üst modellerde  ;)

Zira depodaki su çözülse bile sileceğe doğru incelen kısımdaki buz çözülmezse fayda etmiyor.

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Carbon clean Purgator diye tabletler var servis bile ondan ekliyor depoya 6 tablet 18 ₺

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İpa silecek lastiğinizin kısa sürede eskimesine yol açacaktır o yüzden kullanmanızı tavsiye etmem.Aynı zamanda aracın üzerinde hızlı cila tarzında bir ürün varsa temas ettiği noktalarda onuda sökecektir.Benim tavsiyem antifirizli cam suyu kullanmak.Würth ün güzel ürünleri var konsantre olara -5,-10 lara dayanacak şekilde ayarlarsanız İstanbul,Ankara gibi yerlerde işinizi görecektir :)

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Toygar;541411
Oraya gitmeye gerek yok. E5' i kullanarak karlı havada Dilovası' na gidin yeter. Geçen sene donmamış cam suyuyla yola çıkıp yolda donmasını bizzat yaşadım.:D
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!