škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

silecek suyu donması

saed · 38 · 10623

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Olmadı su deposunu buzla doldurup denicem bakalım eritecek mi :)

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mşah;541371
Benim aracımda cam suyu ısıtma özelliği var. Benim merak ettiğim araba çalışmazken gece boyunca suyun donmasını mı engelliyor yoksa kontağı açınca depodaki suyu mu ısıtıyor

Alıntı yapılan: Engin E.;541376
kontağı açınca depodaki suyu ısıtıyor

Merhaba!
Bu akşam Yeti(elegance)'nin üstünde biriken yoğun karı temizledim. Motoru da yaklaşık 45 dak. (aralıksız) çalışır halde bıraktım. İşim bitince silecekleri kullandım. Tüm silecekler çalıştı; ön cam ve farlara su püskürdü ancak, arka cama su püskürmedi. Arka sileceğe giden su kanalı donmuş olabilir mi..? :(

Çevrimdışı skodaizm

• Ormareşal
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Toygar;551465
Merhaba!
Bu akşam Yeti(elegance)'nin üstünde biriken yoğun karı temizledim. Motoru da yaklaşık 45 dak. (aralıksız) çalışır halde bıraktım. İşim bitince silecekleri kullandım. Tüm silecekler çalıştı; ön cam ve farlara su püskürdü ancak, arka cama su püskürmedi. Arka sileceğe giden su kanalı donmuş olabilir mi..? :(

Arka sileceğe giden kanal dondu ve siz de defalarca  suyu pompaladıysanız, bu yüzden oluşan basınçtan  giden boru bağlantıları  çıkmış ve su boşa akıyor olabilir. Havalar ısınınca da çalışmaz ve araç içinde  buğulanma oluşuyorsa  elden geçirmeniz gerekebilir.

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skodaizm;551470
Arka sileceğe giden kanal dondu ve siz de defalarca  suyu pompaladıysanız, bu yüzden oluşan basınçtan  giden boru bağlantıları  çıkmış ve su boşa akıyor olabilir. Havalar ısınınca da çalışmaz ve araç içinde  buğulanma oluşuyorsa  elden geçirmeniz gerekebilir.

Sağol Hakan Abi.
Sadece 2-3 kez pompaladım fakat, yine de aklımda bulunsun. Umarım sorun çıkarmaz. Hava azıcık düzelene kadar arka sileceği kullanmamaya çalışacağım :o

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Toygar;551465
Merhaba!

Arka silecek donduğuna göre sil. suyu antifrizli değil. Araba çalışırken sil. ikaz lambası ilk marş dışında ikaz verdi mi, yoksa ısıtma arızalı olunca mı yanması gerekiyor

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mşah;551481
Arka silecek donduğuna göre sil. suyu antifrizli değil. Araba çalışırken sil. ikaz lambası ilk marş dışında ikaz verdi mi, yoksa ısıtma arızalı olunca mı yanması gerekiyor

Antifriz yok denecek kadar azdı. İkaz lambasına dikkat etmedim. Bu lamba nerede ki? Allah'ın belası kitapçığı :mad: baştan sona karıştırdım ancak bir şey bulamadım Mehmet...

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Toygar;551486
Antifriz yok denecek kadar azdı. İkaz lambasına dikkat etmedim. Bu lamba nerede ki? Allah'ın belası kitapçığı :mad: baştan sona karıştırdım ancak bir şey bulamadım Mehmet...

Kontağı açınca sol tarafta fıskiyeye benzer bir lamba yanıyor ama oda cam suyu seviye lambasıymış. Suyun donduğuna dair bir ikaz lambası yok galiba ısıtmalı fıskiye memeleri varmış

« Son Düzenleme: 02 Ocak 2016, 00:31:48 Gönderen: mşah »

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mşah;551490
Kontağı açınca sol tarafta fıskiyeye benzer bir lamba yanıyor ama oda cam suyu seviye lambasıymış. Suyun donduğuna dair bir ikaz lambası yok galiba ısıtmalı fıskiye memeleri varmış

Yarın antifriz miktarını artırıp tekrar deneyeceğim. Fazla da zorlamamak lazım; yoksa Hakan Abi'nin dediği gibi hortum yerinden çıkabilir. Sağol Mehmet :ok:

not: Fabia'cılar bizi bağışlasın; sayfalarını berbat ettik :(