škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

silecek suyu donması

saed · 38 · 10612

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı saed

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
herkese selam
sorum şu aracımızı temmuzda aldık 3 gün önce yarım liter kadar antifirizli camsuyu koydum dun ve bugün hava en fazla -6 dereceydi ve silecekler çalışıyor ama yıkama yapmıyor donmuş olma ihtimali var mıdır? aracı aldığımızdan beri hiç su koymadım.herkese teşekkürler.

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Cam suyu deposu donmasa dahi sileceklere su ulaştıran ince borunun içindeki suyun donma ihtimali daha yüksek. Araç bir süre çalışsın motorun sıcaklığı ile çözülür.

Çevrimdışı radnuf

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bence depoyu komple bir doldur. Dediği gibi arkadaşında donma varsa bile araba çalıştıkta çözünür o. Yarım değilde 3.5 litreye kadar alır deposu antifirizli su alda koy çalışır başka bi sıkıntı yoksa tabi..

Çevrimdışı saed

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
depodaki su aracın orjinal suyuydu antifirizli olduğunu düşündüğüm için ve benimde antifiriz eklememle donmayacağını sanıyorum ama borulardaki suların donma ihtimali benimde aklıma geliyo.hava 2 derece şuan bi denicem tekrar.

Çevrimdışı hunter

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Depodaki su antifrizli değilmiş ki hortumlardaki de donmuş bence. Soğuklardan önce silicek suyuna biraz antifriz eklemektedir fayda var.

Çevrimdışı saed

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
o da olabilir ama antifiriz ekledikten sonra çalıştırmıştım.yani borulardaki suda antifiriz var.mekanik bi sorun değildir inşallah.

Çevrimdışı 101hp

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: saed;491315
o da olabilir ama antifiriz ekledikten sonra çalıştırmıştım.yani borulardaki suda antifiriz var.mekanik bi sorun değildir inşallah.

genelde borular bağlantı noktalarındanda çıkabiliyor. bir kişi silecek suyuna basarken sizde kaputu açıp su kaçıran bir yer varmı bakabilirsiniz.tabi bu işlemi çok yapmayın eğer gerçektende su donmuşsa fazla zorlanmaktan dolayı motor yanabilir.

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Deneyimli üstadlarımıza:dede: soruyom:

Kışın cam suyu antifrizi yerine kullanabileceğimiz alternatif bir madde/maddeler var mı :confused:

Çevrimdışı kucless

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Toygar;491339
Deneyimli üstadlarımıza:dede: soruyom:

Kışın cam suyu antifrizi yerine kullanabileceğimiz alternatif bir madde/maddeler var mı :confused:
Üstad değilim ama alkol kullanılabilir. O da uçmazsa...

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kucless;491350
Üstad değilim ama alkol kullanılabilir. O da uçmazsa...

Ya kalitelisinden olsun diye sonax'ın antifrizli cam suyundan (1 litre, mavi) aldım. Etiketinde -10C° için 2 ölçü su+ 1 ölçü antifriz koyun demişler. Benim cam suyu deposunun hacmi 5,5 litre. Antifrizi 12.5 TL'ye almıştım. Heriflerin dediği oranlarda (-10  için) su+antifriz karışımıyla depoyu doldurmanın maliyeti yaklaşık 23 TL'ye geliyor :cool: :(

Çevrimdışı kucless

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Nacizane tavsiyem cam suyuna o kadar para vermek yerine 5lt. cam suyu 5TL ye satan istasyonlar var. Onlardan da kullanıp denemek lazım.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bim de 4,95 tl 5 litresi.
Hatta bazen indirim yapiyorlar 4,90 a veriyorlar. Ben senelerdir bunu kullaniyorum.

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 101hp;491354
http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-cam-silecek-suyu-sabunu-wurth-116849106/detay
tavsiye ederim zaten forumda daha öncede konuşulmuştu.

Hasan Bey, merhaba. Bağlantısını verdiğiniz ürün, cam suyunun donmasını da önlüyor mu? Görünüşe bakılırsa sadece cam temizliğinde kullanılıyor da...

Çevrimdışı saed

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
tekrar denediğimde ön camlar açıldı ama arka camdaki hala donuk.yani sorun donmaymış.
ben de süzgeçe kadar antifiriz doldurdum :D