škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Rapid Tartışma

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı onderr

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
merhabalar skoda ailesi uzun zamandır açmak istediğimin konuyu açmak bugüne nasip oldu Konu halen duruyor bende önceden active mpı vardı elegance 1.4 tsi dsg almıştım.öncelikle tüm yorumları falan analiz ettim tartıştım bizim aile 18 yıldır 2.el araç alımı satımı ile uğraşır.yani bu işin içinden geldim diyebilirm Rapid skoda ailesinde bir küçük sedan olarak geçiyor fakat diğer markaların küçük sedanlarından kat ve kat büyük.bu konuyu forumda araştıranlar vardı ve doğru bilgiye ulaşanlar ilede tartıştım rapidin b sedan olmasının nedeni octaviadan küçük olması bana göre araştırmalara göre ise diğer markaların b sedanları mağlup etmek .Rapid 60.000 tl lik bir sedan araç ama küçük sorunları abartılıyor sonuçta bir superb değil bir cla 200 değil bunların özelliklerinin olmasını eksiklik olarak kabul edenler var.aradaki fiyat farkı zaten bunda yoktur diyor :D İzolasyona gelince rüzgarda ses baya var ama normalde pek yok Bagaj zaten 10 ceset falan alır :D motorlar bilindik Volkswagen motorları İç plasiğe gelince sert olması kalitesiz olduğu anlamına gelmez ..kısacası fiyatını hak eden bir Skoda aracı  
konuyu eleştirebilirsiniz sizinde fikirlerinizi almak isterim size göre RAPİD ?

Çevrimdışı rapidy

• YM Remaps / VAG Store
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yok arkadaş. Araç hem az yakacak hem kuvvetli olacak. Hem konfor verecek  hem gırtlak dolu donanımına sahip olacak hem güvenli olacak. Ayrıca piyasası olacak bu da yetmezmiş gibi ucuz olacak. Hiçbir şeyden feragat etmiyoruz arkadaş. Her güzelin bir kusuru olur. Rapid fiyat performans olarak gayet başarılı bir araç. Keşke para olsa da alsak.

Çevrimdışı ahmetemrah

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Rapid B+ olarak geçsede c sedandan farkı yok sadece 3-4 özellik dışında ama onlarda 10-15 bin tl fark vermeye değmeyecek sebebler.Herkes alışmış bu araç b demeye ama skoda istese bu aracı c sedan olarak cıkarabilirdi  zaten o segmentte octavia kaldı ki octavia boyut olarak passat yakın bir araç skoda nın her segmenti diğer markaların üst segmentiyle yarışır.Bence fiyat olarak gayet iyi ve diğer b sedanlardan fiyatının  fazla  olması onun segmentinden araçlardan üstün c segmentinde yakın  bir araç olmasından dolayıdır.
« Son Düzenleme: 02 Ocak 2015, 21:06:43 Gönderen: ahmetemrah »

Çevrimdışı kesimler

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Pazartesi RAPİD imi bayiden teslim alacağım inşallah. Allah olmayanlara daha iyisini versin.

Çevrimdışı smandaci

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Rapid spaceback tdi aracımı pazartesi alacağım inşallah. 2 Araç daha vardı teslim edilecek.

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun Rapid'lerini alacak arkadaşlara. Linea'nın C seg.ise Rapid de C seg.sayılabilir bir nevi. Skoda iç mekan plastik kalitesi, opsiyonel donanımlar vs.genişletilse al sana Octavia ;)

Çevrimdışı rapidgen

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar sorulara cevap verebilirim bu başlıktan ama özetle parasını sonuna kadar hakeden bir araç. 3000 km ye yaklaştım. 1.6 TDİ DSG Elegance beni değil göreni, bineni, bakanı kendine hayran bırakıyor. Ben alırken en çok iç mekan plastiğine takılmıştım ama sert olmasına rağmen gayet kaliteli bir plastik, görünümden sert olduğunu anlamak imkansız. Onun dışında hey şeyinden memnunum çok şükür. Tek korkum DSG ama 2013 başından beri DSG kullanan arkadaşlar hiç sıkıntıdan bahsetmemiş

Çevrimdışı saday

• CABRİO
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rapidgen;491374
Arkadaşlar sorulara cevap verebilirim bu başlıktan ama özetle parasını sonuna kadar hakeden bir araç. 3000 km ye yaklaştım. 1.6 TDİ DSG Elegance beni değil göreni, bineni, bakanı kendine hayran bırakıyor. Ben alırken en çok iç mekan plastiğine takılmıştım ama sert olmasına rağmen gayet kaliteli bir plastik, görünümden sert olduğunu anlamak imkansız. Onun dışında hey şeyinden memnunum çok şükür. Tek korkum DSG ama 2013 başından beri DSG kullanan arkadaşlar hiç sıkıntıdan bahsetmemiş

Ben de 2650km ye geldim 1.6tdı dsg elegance, benim endişem yakıttan dolayı,fazla yakıyor gibi geldi,ş.içi 50tl lik mazotla max 180km gittim, yani 6.7-6.8lt/100km gibi yakıyor, uzun yolda ise hesaplama ile yol bilg. arasında 0.5lt oynadı, tek tesellim 10.000km den sonra tüketimin azalması, sizde durum nedir? size de fazla yakıyormuş gibi geliyormu?

Çevrimdışı hakan_by

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Rapidle toledo hep aynı segmentte ikiz kardeşler olarak değerlendirilir. Rapid alırken toledoyu değerlendirdiniz mi? Karşılaştırma imkanı buldunuz mu?

Çevrimdışı rapidgen

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: saday;491398
Ben de 2650km ye geldim 1.6tdı dsg elegance, benim endişem yakıttan dolayı,fazla yakıyor gibi geldi,ş.içi 50tl lik mazotla max 180km gittim, yani 6.7-6.8lt/100km gibi yakıyor, uzun yolda ise hesaplama ile yol bilg. arasında 0.5lt oynadı, tek tesellim 10.000km den sonra tüketimin azalması, sizde durum nedir? size de fazla yakıyormuş gibi geliyormu?

Bir Reanult kadar az yakmadığı doğru ama bence çok fazla değil tüketim. Forumda benim açtığım bir başlık var İstanbul içi 650 km diye orada detaylar var ama şöyle söyleyeyim bir önceki depom ile 715 km gittim full İstanbul içi ve çok kısa mesafe. 3 ila 5 km arasında işe gidiş geişim motor bile ısınmıyor. Ancak bu seferki depom aşırı soğuklardan dolayı ancak 600 km gidecek gibi duruyor. 28-31 kuruş arası değişiyor. Uzun yolu konuşmaya gerek yok bence 1000 km den fala gider her türlü... Bence arabanın tadına varmaya bakın bunun üstü zaten ufak 5-10 tl lik farklar boşverin arabaya değer ;)

Çevrimdışı saday

• CABRİO
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rapidgen;491410
Bir Reanult kadar az yakmadığı doğru ama bence çok fazla değil tüketim. Forumda benim açtığım bir başlık var İstanbul içi 650 km diye orada detaylar var ama şöyle söyleyeyim bir önceki depom ile 715 km gittim full İstanbul içi ve çok kısa mesafe. 3 ila 5 km arasında işe gidiş geişim motor bile ısınmıyor. Ancak bu seferki depom aşırı soğuklardan dolayı ancak 600 km gidecek gibi duruyor. 28-31 kuruş arası değişiyor. Uzun yolu konuşmaya gerek yok bence 1000 km den fala gider her türlü... Bence arabanın tadına varmaya bakın bunun üstü zaten ufak 5-10 tl lik farklar boşverin arabaya değer ;)

Ben uzun yolda (1500km) denedim 1 depo ile 900-925km arası ancak yapıyor, 1000km yapmam için yolun ip gibi olması gerekir, hiç rampa çıkmamak gerekir, cruise a bağlayıp sabit 100 le gidersek belki.

Çevrimdışı Uğur57

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rapidgen;491410

katılıyorum kesinlikle, öyle aman aman çok yakan, tüketiciyi üzecek bir araba değil rapid :) takılmamak gerek üçe beşe

Çevrimdışı 44cihan44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Kısın gelmesıyle aractan ozellıkle de sol arkadan tıkırtılar gelmeye basladı arastırdım toledolarda da ynı sorunlar goruluyormus sızde de aynı sorun yasanıyor mu acaba arkadaslar ben bu konulard takıntılıyımdır bulundugum ılde servıs yok kıs nedenıyle de servıse gıdemıyorum da gıttıgım de soyleyecegım ama kulagıma takılıyor sesler

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sesin nereden geldiğini tespit etmek önemli. İç kısımdan mı yoksa yürüyenden mi geliyor ses. Mesela arka koltuğun sabitleme kancasından geliyor bazen ses. Oraya bir bakın.