škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kapıları kilitlediğimde alarm çalmaya başlıyor! ÇÖZÜLDÜ

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mavigokyuzu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar ben octimi yeni aldım. Sanırım nazardan oluyor alır almaz böyle bi sorun çıktı

Konuyu buraya açmadan önce çok araştırdım ama kafam çok karıştı.

Öncelikle yaptığım şeyleri yazayım. Aracı detaylı bi temizliğe verdim koltuklar felan yıkandı.
Sonra ertesi gün akşam üzerindeki orj. olmayan teybini başka bir teyple değiştirdim. (elektronikçiyim bir çok şey elimden gelir.)
Kapıyı kilitledim kitlendi bir şey yok eve çıktım geri indim, sonra teyple ilgili işimi bitirdim. Kapıyı kilitler kilitlemez alarm ötmeye başlıyor. Baktım tavan lambası yanıyor. kapıları kapatıp açtım düzelmedi. Babam Sanayiye götürmüş, bilgisayarlı bir vw servis ustası sağ arka kapıdaki cam motoruna bağlı modülü söküp babamın eline vermiş. Ben inceledim ve gözle görünür bozuk bir parça göremedim. Sonra transistörlerin diyotların üzerindeki yalıtım malzemesini kaldırıp ölçüm yaptım çalışıyor. Döşemeyi söküp parçayı yerleştirdim. kapattım çalıştı. ama ertesi gün yine aynı hatayı verdi. Bende ankaraya gidince çıkmacıya giderim diye hiç uğraşmadım. Şuan Merkezi kilit çalışıyor alarm ötmüyor fakat sağ arka kapının kilit ve cam sistemi çalışmıyor,elle açıp kilitliyoruz. ayrıca bagajı da elle kapatıp açıyoruz. modül takılıyken ışık sürekli yanıyor cam açılıp kapanıyor ama kilitleyince sağ arka kapı kilitlenip geri açılıyor alarm da çalmaya başlıyor. Emin olmak için iyi bir elektrikçiye götürdüm oda sıkıntıyı aynı parçada gördü. Switchlerde sıkıntı yokmuş. Sonra çok araştırdım bazılarında bu sıkıntı konfor kontrol modülünde de olabiliyormuş. bu yüzden kafam çok karıştı.
1) Şimdi sıkıntının konfor beyninde mi yoksa kapı ünitesinde mi olduğunu nasıl anlarım?
2)Far açma düğmesinin yanında sanırım oto. lamba açma gibi bir tuş var o nedir? onada basmıştım şimdi kaldırdım ama denemedim çünkü kapı döşemesi sökmek gerekiyor.
3)Çıkma bu parçayı bulduğumda pcden adabtasyon yaptırmak gerekiyormu?
4)Kapıyla ilgili bir kere hataya düşünce hata kodu silme vs. yapılması gerekiyormu?
5)Octilerde konfor kontrol beyni tam olarak neresinde?
6)Bu konuda ankara da iyi usta önerebilirmisiniz.

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Konfor beyni gibime geldi. Adaptasyin gerektiğini sanmam. Obd soketiyle bağlandığında veya manuel olarak silebilirsiniz. Octilerde far sensörü yok.

Çevrimdışı mavigokyuzu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Teşekkürler ilk fırsatta bakıcam,
Yerini tam olarak bilmiyorum ama gördüğüm kadarıyla passatlarda şöför koltuğunun ayak basılan yerin döşemesinin altında .
oralarda bulamazsam direksiyonun sol altındaki bölmeyi sökecem.

Ayrıca hatayı manuel olarak nasıl silebilirim? Eminim forumda vardır sizleri uğraştırmak istemem ama bildiğiniz kısa bir yöntem varmı dır yada link?
« Son Düzenleme: 03 Ocak 2015, 01:14:49 Gönderen: mavigokyuzu »

Çevrimdışı mavigokyuzu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mavigokyuzu;491389
Teşekkürler ilk fırsatta bakıcam,
Yerini tam olarak bilmiyorum ama gördüğüm kadarıyla passatlarda şöför koltuğunun ayak basılan yerin döşemesinin altında .
oralarda bulamazsam direksiyonun sol altındaki bölmeyi sökecem.

Ayrıca hatayı manuel olarak nasıl silebilirim? Eminim forumda vardır sizleri uğraştırmak istemem ama bildiğiniz kısa bir yöntem varmı dır yada link?

dediğim yere baktım ama orda yok direksiyonun altı kaldı oraya zamanım yetmedi :)

Çevrimdışı 42RS42

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mavigokyuzu;491475
dediğim yere baktım ama orda yok direksiyonun altı kaldı oraya zamanım yetmedi :)

Merhabalar öncelikle cevap yazmadan önce sizinle aynı sorunu birkaç ay önce yaşadığımı belirtmek isterim. Aynı şekilde alarm ötüyordu fakat bendeki farklılık aynı zamanda dört parmak kadar camlarda iniyordu servise gittiğime direksiyonun altından elektronik bir parçayı çıkartıp yenisiyle değiştirmişlerdi sorun çözülmüştü ama benimki kendi kendisine olmuştu birde aracım 2011 model ambiente donanımdı oradan bir farklılık olacaksa bilemem umarım sorununuz bir çözüme ulaşır...

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Konfor kontrol beyni direksiyonun alt kısmındadır büyük ihtimalle arızanız o yıkamadan dolayı olmuş olabilir arabanın kapı eşiklerine su tutarken genelde bir güzelde içine tutuyorlar bu sırada ünitenin iç kısmı nemlenip sıkıntı yaratabiliyor ilk olarak konfor ünitesine bakmanız gerekiyor.Çıkmaları pek sağlıklı olmuyor tavsiye etmem sıfırıda 250-300 tl civarında olması gerekiyor.Açıp içine bir bakmak lazım.Kapıdan yapacağını sanmam kontrol etmişsiniz zaten bu parçada konfor ünitesine bağlı olduğundan bence sıkıntınız bundan kaynaklanıyor olabilir.

Çevrimdışı smyomekatronik

• OCTAVIA 1.6 FSI
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Gökhan hocam aracın ayrıntılı bilgisini yazarsan elsawin programından modülün nasıl söküldüğüne bakabilirim.

Çevrimdışı mavigokyuzu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smyomekatronik;491535
Gökhan hocam aracın ayrıntılı bilgisini yazarsan elsawin programından modülün nasıl söküldüğüne bakabilirim.

Öncelikle ilgilenen herkese teşekkür ederim :)

Aracın hangi bilgilerini istiyorsunuz yeniyim bilemiyorum ama bildiğim bütün bilgilerini yazayım :)

2000 Octavia a4 comfort 1.6 GLX 101 hp 8V motor, tam otomatik vites

Çevrimdışı smyomekatronik

• OCTAVIA 1.6 FSI
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Gökhan hocam, maalesef elimdeki programda aracınıza ait bilgiler yok. 2005 öncesinin bilgilerine ulaşamıyorum, 2005 ten 2013 e kadar olan skodaların bilgileri var. Rus sitelerini biraz daha araştırayım tam çalışan elsawin programını bulmak lazım.

Çevrimdışı mavigokyuzu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smyomekatronik;491564
Gökhan hocam, maalesef elimdeki programda aracınıza ait bilgiler yok. 2005 öncesinin bilgilerine ulaşamıyorum, 2005 ten 2013 e kadar olan skodaların bilgileri var. Rus sitelerini biraz daha araştırayım tam çalışan elsawin programını bulmak lazım.

Bende araştırdım güzel program sanırım 2000 model için 4.0 yada 4.1 versiyonu yüklü olması gerekiyor. Sistem gereksiniminde 60 gb boş bellek istiyor benim ssd hdd zten 32gb :D
 Sizi merakla bekliyorum teşekkürler :)

Çevrimdışı mavigokyuzu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Başka yerini bilen yokmu arkadaşlar bu konfor beyninin ?
 Lütfen yardım:(

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mavigokyuzu;491943
Başka yerini bilen yokmu arkadaşlar bu konfor beyninin ?
 Lütfen yardım:(

Direksiyonun altında diye yazmıştım yukarıda okumadınız heralde :)

Çevrimdışı mavigokyuzu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;491955
Direksiyonun altında diye yazmıştım yukarıda okumadınız heralde :)

Okudum ama tam yeri neresi, pedalların üstünde yatay bir bölüm var birde far düğmelerinin olduğu konsol var hangisi acaba??

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mavigokyuzu;492000
Okudum ama tam yeri neresi, pedalların üstünde yatay bir bölüm var birde far düğmelerinin olduğu konsol var hangisi acaba??

Onların hepini söküyorsunuz ulaşmak için:ok:

Çevrimdışı mavigokyuzu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;492005
Onların hepini söküyorsunuz ulaşmak için:ok:

Teşekkür ederim ilk fırsatta bakıcam:ok: