škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Çakmaklık sorunu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı krutzo

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Cakmaklik sarj cihazinin uc  kısmı arac Çakmaklıginin  içinde kaldi. Alayım derken metal cakmakliğa  kısa devre yaptırdı sanırım küçük bir kıvılcım çıktı ve o andan itibaren cakmaklikta elektrik yok. Rapid kılavuzunda 47 nolu sigorta cakmak olarak gösteriyor aynı amperde  başka taktım ama çalışmadı.  Bunun için de sivas tan Kayseriye gitmek istemedim servise. Nasıl bir çözüm bulabilirim. Başindan  böyle bir şey geçen arkadaş var mı ?

Çevrimdışı einsteinn

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
dostum bunun için o kadar yol tepip servise gitme ADAM AKILLI İŞİNİN ERBABI bir oto elektrik ustasına git halleder. büyük harfle yazığım kelimeleri dikkate al ama :)

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim de aynı sebepten aynı şey başıma geldi. Sigortayı değiştirdim çözüldü. Doğru sigortayı değiştirdiğinizden eminmisiniz. Bazen sayarken hatalı sayıyoruz sigortayı. Takılan sigorta sağlam da olmayabilir. Ya yanlış sigorta ya da patlak sigorta. Sorun bu şekilde çözülmez se elektrikçiye gidersiniz. Tabi taktığınız sigortanın uçlarını da iyice silin. Oksitlenme veya yağlanma da olabilir. Elektrik iletimine engel olabilir.

Çevrimdışı krutzo

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Kılavuzdaki cakmak yazılı sigorta yi değiştirdim ama bugun tekrardan bi daha kontrol ederim

Çevrimdışı egeadam

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
basit bir avometre ile tek tek sigortaları test edip hangisinin attığı bulunabilir ama bilen birisi bakması lazım. ben de bu sekilde bozuk sigortamı değiştirmiştim.