škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

İlk makasımı atarken

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün gaza gelip, yolda da trafiğin yoğun olmadığını görüp hayatımda ilk defa makas atayım dedim. 1-2km lik bir mesafeydi yaptığım yer. Yaptığım hızda en fazla 80-90.

Arkama 38 plaka Fabia 1 takıldı bir tane. Selektör falan yapa yapa yanaştı ışıkta yanıma. Camı aç diye işaret etti, açtım. "Siz tam bir trafik canavarısınız, ceza yazılsa olur, insanların hayatı sizin gibiler yüzünden tehlikede hep" falan dedi. "Her zaman yaptığım bir şey değil" diyebildim bende en fazla.

Bu 4. aracım, 12-13 senedir araç kullanırım. Ölüm kalım meselesi haricinde kuralları çiğnemişliğim yoktur. Azami seviyede kurallara uyarım. İlk defa yapayım dediğim bir olayda böyle duyarlı bir vatandaşa denk gelmemde çok enteresan. Foruma üyeyse veya Internetten görürse bu mesajı kendisinden ve bugün hayatını tehlikeye attığım herkesten özür dilerim. Öğlen başıma geldi bu olay ve hala etkisindeyim.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: ailotana;491460
Bugün gaza gelip, yolda da trafiğin yoğun olmadığını görüp hayatımda ilk defa makas atayım dedim. 1-2km lik bir mesafeydi yaptığım yer. Yaptığım hızda en fazla 80-90.

Arkama 38 plaka Fabia 1 takıldı bir tane. Selektör falan yapa yapa yanaştı ışıkta yanıma. Camı aç diye işaret etti, açtım. "Siz tam bir trafik canavarısınız, ceza yazılsa olur, insanların hayatı sizin gibiler yüzünden tehlikede hep" falan dedi. "Her zaman yaptığım bir şey değil" diyebildim bende en fazla.

Bu 4. aracım, 12-13 senedir araç kullanırım. Ölüm kalım meselesi haricinde kuralları çiğnemişliğim yoktur. Azami seviyede kurallara uyarım. İlk defa yapayım dediğim bir olayda böyle duyarlı bir vatandaşa denk gelmemde çok enteresan. Foruma üyeyse veya Internetten görürse bu mesajı kendisinden ve bugün hayatını tehlikeye attığım herkesten özür dilerim. Öğlen başıma geldi bu olay ve hala etkisindeyim.

İyi denk gelmiş, hem de Fabia'ya :p

Ben de olsam kötü hissederdim ama geçmiş gitmiş.

Makas olmasa da bazen müsait yer ve zamanlarda arabanın limitlerini öğrenme babında geyik testi gibi atraksiyonların yapılması taraftarıyım. ne kadar kırarsam önden kopar, arkayı atar, nasıl takla a.... :adm:  Öhö.. neyse, yapmamak lazım :p

Çevrimdışı veracocha

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kesinlikle yapmamanız gereken bir davranış bence .. bunun 1 kere olması ile 10 kere olması arasında bir fark yok bana göre , o kişi sizin yüzünüzden kaza yapsaydı ne olacaktı ? özür dilemenin de bir faydası yok bana göre:confused:

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
@dgn kankaa yorumlarını bekliyorum heyecanla :)

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı fabia_tr

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
guzel uyari ama 38 plakadan beklemezdim :D inanin kayseride oyle bir trafik var ve insanlar bu durumu kabullenmis ki sasirtti dogrusu

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ne kadar yapmıyorum desemde akşam gec saatlerinde akıcı otoban trafiğinde bazen benim yaptığımda oluyor. Sebebide en sol şeritten 90-100 ile giden denyolar! Bu şeridin sollama şeridi olduğuna kimse inanmıyor tapulu malı gibi kullanıyor herkes.Sonra çıkıpta Aaa makas atıyor şu Ş.size bak diye kimse söylenmesin k.bakmayın..

Gerçi burası Türkiye otobanda en sağ şeritten 80 le giderken sellektör eşliğinden küfür yemişliğimde vardır yani.. Trafik kültürümüz bu kadar malesef kim ne derse desin..

He insanı tehlikeye sokacak kadar dar yerlerden grip çıkan makas atan tiplere bende söverim açık ve net orası ayrıdır onların ne tip oldukları belli zaten..

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dar yerlerden girip çıkıp makasta atmadım şimdi. 2-3 arabalık yer vardı geçtiğim yerlerde hep.

En başında sinyal vermeden onun önüne doğru çıktım o tam hızlanırken. Onun için taktı birazda bana galiba. İlk intiba önemli tabi. Ama benim önümdeki araçlardan dolayı oldu birazda. 3 şerit yolda 4 sıra olunca araçlar biraz karıştı ortalık. Kimi sola, kim sağa, kimi karşıya derken çok karışıyor orası. Konya'yı bilenler bilir, Honda bayinin ordaki büyük göbek. Az canım sıkkındı, hemen gidivereyim derken makas olayına girdim zaten. Baktı eleman aralardan falan gidiyorum, tam trafik canavarı diye düşündü galiba.

Tamam hatalıyım, üstüme gelmeyin bu kadar yav.

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ailotana;491532
Dar yerlerden girip çıkıp makasta atmadım şimdi. 2-3 arabalık yer vardı geçtiğim yerlerde hep.

En başında sinyal vermeden onun önüne doğru çıktım o tam hızlanırken. Onun için taktı birazda bana galiba. İlk intiba önemli tabi. Ama benim önümdeki araçlardan dolayı oldu birazda. 3 şerit yolda 4 sıra olunca araçlar biraz karıştı ortalık. Kimi sola, kim sağa, kimi karşıya derken çok karışıyor orası. Konya'yı bilenler bilir, Honda bayinin ordaki büyük göbek. Az canım sıkkındı, hemen gidivereyim derken makas olayına girdim zaten. Baktı eleman aralardan falan gidiyorum, tam trafik canavarı diye düşündü galiba.

Tamam hatalıyım, üstüme gelmeyin bu kadar yav.

Bence burdan çıkarmanız gereken en önemli ders ilerde ışık olan yolda makas atmamanız :) mümkünse çevre yoluna falan bağlanan bulvarda  bunu yapmanız tavsiye olunur :) bu arada daha beklediğim efsane yorumlar gelmedi :)

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Zaten yanımda hanımda vardı. Araba ivmelenmeye başlayınca bunun yeri burası mı şimdi dedi. 2 dk sonra uyarıyı yedim elemandan :) Hanımı ne zaman dinlemesem başıma bir şey geliyor zaten :)

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
50-100 metre sonra duracaksam, geçtiğim arabalarla muhatap olacaksam hiç girişmem böyle ekşınlara.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
öhöm öhöm

makas kural 3: asla arkana bakma

makas kural 4: asla geçtiğin arabalara yakalanma

birden aklıma bi anım geldi. bigün yine eskişehir yolunu birbirine katmışım. arabayı biyere çekmişim başında arkadaşlarla lak lak yapıyoruz. aradan bi yarım saat geçti bi amca megane la yanaştı. evladım torunum yaşındasın bak kaşık atma dedi. hepimiz birbirimize baktık anlam veremedik. nasıl yani amca anlayamadım dedim. eskişehir yolunda kaşık atıyodun az önce yarım saattir seni arıyorum yapma öyle şeyler dedi. kahkahalar içimizde birikirken peki amca kusura bakma diyip yolladıktan sonra hepimiz gülme krizlerine girdik :D

işin şakası eğlencesi bir yana; yıllardır makas atarım en kötü alışkanlığım bırakmaya çalıştım ama olmadı. azalttım ama artık haftada 1 falan keyfim ve trafik şartları müsaitse yapıyorum. yolda her gördüğüm adamla makas atmam gaza getirmem benimle yarışacak diye sağa dola patlamasına neden olamam. makas cidden araba işinin en tehlikeli kısmıdır. kimsenin yapmasını tavsiye etmiyorum. sonu ölüm ve öldürmek olan bir danstır. yyapmayın yaptırmayın. benim kanıma girdi bikere bu illet bırakmaya çalışıyorum. azalttım eskiye nazaran zaten.

tekrar söylüyorum. yapmayın yaptırmayın bu işin sonu ölümdür. rus ruletinden farksızdır.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;491477
@dgn kankaa yorumlarını bekliyorum heyecanla :)

Kanka bu konu burda çok uzar.İçinden çıkamayız:D Reyiz gerekenleri yazmış zaten.Biz toplumsal mesajımızı verip çekilelim:)

Ama eklemeden geçemeyeceğim bir nokta var.Makas atan birini gördüğünüzde nasıl gidiyorsanız öyle devam edin.Şerit vs değiştirmeyin, kaçmaya çalışmayın.Kazaların çoğu böyle oluyor.

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yap git, arkadan küfretsinler diyosunuz yani :)

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Küfretmezlerse ...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)