škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Diğer fabıacılara referans olsun diye

jet59 · 25 · 7275

0 Üye ve 7 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı jet59

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Selam arkadaşlar herkese kolay gelsin ben tekirdağdan ismail yaş 33 2011 model fabia2 1.4 benzinli ambiente dinamik 40binde kırmızı beyaz çift rek aracıma forumdada ara ara sorulan 195/60/15 petlas kar lastiğini dün itibariyle orjinal ebatı olan 195/55/15 bulamadığım için taktırdım hem daha hesaplıya geldi hemde herhangi bi sürtme frenlemede yada çekişte kalkışta bi sorun yaratmıdı aksine konfor bariz arttı ve görünüm olarakta çamurlukları birazdaha doldurduğu için jeep gibi oldu sanki ve hatırlatayım 4 kişi bindirip bozuk yolda özellikle cukurlara düşürerek sert geçerek vurma sürtme yaparmı diye denedim sonuç sorun yok gayet başarılı kış lastıği olarak 195/60/15 düşünenlere tavsiye ederim yok aracı yorar yok yakıt yanlış hesaplar alakası yok zaten yol pc yakıtı enjeksiyonlardan hesaplıyor 195/55/15 in muadili olan 185/60/15 i özellikle dar olacağı için istemedim sebebide yarın öbürgün golf 7 alırım octi alırım jetta alırım zaten bijon aralıkları aynı hepsinin 5x112 alırım 4 tane çıkma saç jant kışın lastiklerimi bu tip araçlardada kullanabilim saygılar.

Çevrimdışı fabia_tr

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aynı şekilde benim de kış lastikleri 195/60/15 continental. Yüzde 3.2 oranında lastik capı büyümesi var yüzde  2.5i geçirmeyin deniyor ama bende konfor olarak memnunum. Yalnız bir kere 1 km fark ile hız cezası yedim ki dijital göstergede hız uyarısı koymuştum işin açıgı bu lastik boyutundan da şüphe ediyorum bence dikkatli olun radar konusunda limitlerde gitmeyin :)

Çevrimdışı jet59

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Anladım uyarınız için teşekkürler zaten çoğu zaman limitleri zorlayan biri değilim eskiden daha deli doluydum ama malum çocukta olunca zaten 90 100 ü pek geçmem tadını çıkara çıkara kullanmayı seviyorum

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: jet59;491712
...............195/60/15 petlas kar lastiğini dün itibariyle orjinal ebatı olan 195/55/15 bulamadığım için taktırdım hem daha hesaplıya geldi hemde herhangi bi sürtme frenlemede yada çekişte kalkışta bi sorun yaratmıdı aksine konfor bariz arttı ve görünüm olarakta çamurlukları birazdaha doldurduğu için jeep gibi oldu sanki ve hatırlatayım 4 kişi bindirip bozuk yolda özellikle cukurlara düşürerek sert geçerek vurma sürtme yaparmı diye denedim sonuç sorun yok gayet başarılı kış lastıği olarak 195/60/15 düşünenlere tavsiye ederim yok aracı yorar yok yakıt yanlış hesaplar alakası yok zaten yol pc yakıtı enjeksiyonlardan hesaplıyor 195/55/15 in muadili olan 185/60/15 i özellikle dar olacağı için istemedim sebebide yarın öbürgün golf 7 alırım octi alırım jetta alırım zaten bijon aralıkları aynı hepsinin 5x112 alırım 4 tane çıkma saç jant kışın lastiklerimi bu tip araçlardada kullanabilim saygılar.

konfor artar, yol tutuş azalır, şehiriçi yakıt tüketimi artar, şehir dışı azalır, bu yüzden kullanın ama önermeyin bence...
golf 7 octi, jetta ile fabianın jant ve lastik ölçüleri farklıdır, bu farkları hesaba katmazsanız kullanabilirsiniz.
Ama bijon aralıkları hiç uymaz Fabia 5x100, golf jetta, octi ise 5x112 dir...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı radnuf

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: jet59;491712
Selam arkadaşlar herkese kolay gelsin ben tekirdağdan ismail yaş 33 2011 model fabia2 1.4 benzinli ambiente dinamik 40binde kırmızı beyaz çift rek aracıma forumdada ara ara sorulan 195/60/15 petlas kar lastiğini dün itibariyle orjinal ebatı olan 195/55/15 bulamadığım için taktırdım hem daha hesaplıya geldi hemde herhangi bi sürtme frenlemede yada çekişte kalkışta bi sorun yaratmıdı aksine konfor bariz arttı ve görünüm olarakta çamurlukları birazdaha doldurduğu için jeep gibi oldu sanki ve hatırlatayım 4 kişi bindirip bozuk yolda özellikle cukurlara düşürerek sert geçerek vurma sürtme yaparmı diye denedim sonuç sorun yok gayet başarılı kış lastıği olarak 195/60/15 düşünenlere tavsiye ederim yok aracı yorar yok yakıt yanlış hesaplar alakası yok zaten yol pc yakıtı enjeksiyonlardan hesaplıyor 195/55/15 in muadili olan 185/60/15 i özellikle dar olacağı için istemedim sebebide yarın öbürgün golf 7 alırım octi alırım jetta alırım zaten bijon aralıkları aynı hepsinin 5x112 alırım 4 tane çıkma saç jant kışın lastiklerimi bu tip araçlardada kullanabilim saygılar.

bir resim görebilir miyiz rica etsek??

Çevrimdışı jet59

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fabia_tr;491765
Aynı şekilde benim de kış lastikleri 195/60/15 continental. Yüzde 3.2 oranında lastik capı büyümesi var yüzde  2.5i geçirmeyin deniyor ama bende konfor olarak memnunum. Yalnız bir kere 1 km fark ile hız cezası yedim ki dijital göstergede hız uyarısı koymuştum işin açıgı bu lastik boyutundan da şüphe ediyorum bence dikkatli olun radar konusunda limitlerde gitmeyin :)

Dijital göstergede nasıl hız sınırı konuluyor

Çevrimdışı jet59

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: radnuf;491824
bir resim görebilir miyiz rica etsek??

Tabi detaylı resim koyabilirim

Çevrimdışı fabia_tr

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: jet59;491826

pardon sınır demem yanlış oldu hız uyarısı demek istedim. yol bilgisayarında fonksiyonları gecerken eger daha önce kullanmadıysanız heralde --- diye çıkan bir fonksiyon var. O  an hangi hızdaysanız o an kolun altındaki reset tuşuna basarsanız o hızı limit olarak belirliyor ve o hıza geldigi an sesli uyarı veriyor. tavsiye ederim şehirlerarası yollarda çok kullanışlı birşey

Çevrimdışı jet59

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fabia_tr;491838
pardon sınır demem yanlış oldu hız uyarısı demek istedim. yol bilgisayarında fonksiyonları gecerken eger daha önce kullanmadıysanız heralde --- diye çıkan bir fonksiyon var. O  an hangi hızdaysanız o an kolun altındaki reset tuşuna basarsanız o hızı limit olarak belirliyor ve o hıza geldigi an sesli uyarı veriyor. tavsiye ederim şehirlerarası yollarda çok kullanışlı birşey

Çok teşekkür ederim bilmiyordum çok faydalı olur hanımda kullanıyo aracı çünkü

Çevrimdışı radnuf

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: jet59;491867
https://yadi.sk/i/AOghXuVzdoVFR
https://yadi.sk/i/0h-9T5xXdoUyt
https://yadi.sk/i/916s1E78doVYg

Cep telefonuyls yaptım inşallah açılır resimler

teşekkürler güzel durmuş gerçekten. tam doldurmuş davlumbazları..
 ben taktırmaya gittiğimde 195/60/15 in kış lastiği için geniş olduğunu ve kış lastiğinin biraz daha dar taban olması gerektiğini söylediler. ve 185/60/15 taktılar.. güle güle kullanın. Allah tekerinize taş değirmesin (:

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: jet59;491826

Dikkatli olmak gerek. Arkadasin dedigi gibi lastigin yuvarlanma mesafesi arttigi icin gercek hiz gostergede olandan yuksek olacaktir. Buda hiz radarinda ceza yemenize sebep olacaktir.