škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Ön parjur kazası

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı OKTAVİA54

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar 2013 oktavia aracımla geçen hafta kar yağdığı için trafikte duramayıp öndeki araça çarptım. ön panjur, krom çıta kırıldı ve amblemin bulunduğu kaputun uçu ezildi.
Panjuru değiştirmek için servise gittim panjur kamponla birlikte değişiyor dediler 1500 tl para istediler.
Bilgisi olan varmı bu konuyla ilgili panjur pamponlamı değişiyor. nerden alabilirim bu parçaları.

Çevrimdışı kcan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bidiğim kadarıyla panjur çıtası ayrı değişebiliyor, tabii alt yapısı kırılmadıysa, siz servis dışında skoda parçası satan yerlerede bir bakın hatta sahibindende çıkma parça satanlar var. Geçmiş olsun

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benzer kazayi bende yaptim. Bizim panjur kaputa monteli sadece panjur nikelaji ile degisti. Ki bu bile 400 tl civarinda.  A7 lerde panjuru tampona almislar ama ayri montaj etmemisler yekpare yapmislar ve maalesef  bu tur aksiliklerde masraf cok cikiyor. Gecmis olsun.

Çevrimdışı taner_octavia

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
ww.skopar.com  burasıda guvenli bi site burdada bulunabilir. orjial uygun fiyatada var parcalar

Çevrimdışı OKTAVİA54

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı onurdurdu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
hocam aynı durum bende de mevcut, aylarca aradım üstelik kazayı yazın yapmıştım. sadece ön pancur yani gril-ızgara dediğimiz bölge kırıldı. ve malesef tamponla birlikte çıkıyor. bende sonra tüm sahibinden ilanları, yurtdışı siteleri vs araştırdım. onca çıkma parça arasında bir tane buldum tampondan ayrı satan, 40 tl gibi bir fiyata ama o da 1 gün önce satmış idi. sonra bir sürü tampon buldum full halinde ama onlarda tamponu komple satıyordu, ne kadar konuştuysam nafile. 200 tlye kadar tampon buldum, alıp sadece o parçasını kullanacaktım ama sonra vazgeçtim. bulursanız bana da haber verin aynı şekilde bende bulursam sizi mutlaka bilgilendiririm.

Çevrimdışı OKTAVİA54

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: onurdurdu;492828
hocam aynı durum bende de mevcut, aylarca aradım üstelik kazayı yazın yapmıştım. sadece ön pancur yani gril-ızgara dediğimiz bölge kırıldı. ve malesef tamponla birlikte çıkıyor. bende sonra tüm sahibinden ilanları, yurtdışı siteleri vs araştırdım. onca çıkma parça arasında bir tane buldum tampondan ayrı satan, 40 tl gibi bir fiyata ama o da 1 gün önce satmış idi. sonra bir sürü tampon buldum full halinde ama onlarda tamponu komple satıyordu, ne kadar konuştuysam nafile. 200 tlye kadar tampon buldum, alıp sadece o parçasını kullanacaktım ama sonra vazgeçtim. bulursanız bana da haber verin aynı şekilde bende bulursam sizi mutlaka bilgilendiririm.

sadece panjur olarak buldum 250 tl ye ama daha baktırmaya fırsatım olmadı tamponla panjurun ayrılması nasıl oluyo bağlantı yerlerinde sorun olurmu diye bi bakmam lazım.

Çevrimdışı medcezir03

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
aynı şekilde bende köpeğe çarpmıştım ön panjurun iki parçası kırıldı parçalar elimde servise gittim tamponla birlikte değişiyor dediler ona yanaşmadım o zaman yapıştıralım dediler uygun yapıştırıcı bulamadım güneşte kalırsa bu atar dediler. en sonda plastik kaynatıcısına gittim 100 tl ye hem boyarım hem kaynak yaparım dedi düzgün olmaz diye ona da yanaşmadım yaklaşık 4cmlik parça ama kırıldı mı büyük sıkıntı yaratıyor ayrıca panjur tampondan ayrılmıyor diye biliyorum yani ayrı alırsak paramız boşa gidebilir şuan benimki hayla kırık şekilde duruyor nazarlık niyetine :) ama tam ortası olunca çok dikkat çekiyor bir ana önce halletmek istiyorum. siz 250tl ye bulduğunuz panjurun linkini atarmısınız

Çevrimdışı onurdurdu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: OKTAVİA54;492923
sadece panjur olarak buldum 250 tl ye ama daha baktırmaya fırsatım olmadı tamponla panjurun ayrılması nasıl oluyo bağlantı yerlerinde sorun olurmu diye bi bakmam lazım.

Hocam mesela gaziantep parlar otomotivde ben bulmuş olsam takacaklardı, yakınsanız gelip taktırın derim.

Çevrimdışı ozimos

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba dostlar. Yarın Samsun Asal skoda yetkili serviste aracımda meydana gelen bi kaç derin çizik için pasta yaptıracağım.Fikir vermek isteyen ve "şunlara  dikkat et" tarzında önerilerinizi bekliyorum...

Çevrimdışı geocy

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar, dikkatsiz bir sürücü geri gelirken benim aracın on tamponuna çarpmisti. ilk bakışta basit bir hasar olduğunu düşündüm, on panjurdaki plastik ızgara kırılmıştı, basit aksam olduğu icin ve parça plastik olduğu icin ciddiye almadım ama bugün servisi aradım ve saskinlik içinde kaldım ufak kırıklar var ama bu kısım tamponla birlikte değişir diyorlar. 1500 lira diyor sırf tampona. Bunu yaptırabileceğim bir yer var midir?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi