škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

gösterge paneli arızası

0 Üye ve 9 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı skodacıyım

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar bende octavia ambiente plus araç var.geçen gün aracı parkettiğimde aracın herşeyi çalışıyordu.sonraki akşam malum havalar soğuk olduğundan çalıştırayım dedim.ama kontağı çevirdiğimde gösterge panelinde hiç bir tepkime yok.marşa bastım araç çalıştı.boşta gaza basıyorum ibreler hiç oynamıyor.farlar radyo sinyaller klima yani araçta herşey çalışıyor lambalar falanda çalışıyor.ama gösterge panelinde hiçbir kıpırdanma yok.sadece marşa bastığım gibi kontağı açınca yanan lambalar yanıp sönüyor.sonrasında belki soğuktandır diye biraz araçla gezdim ve 10 km sonra falan gösterge paneli normale döndü.aracı parkettim.5 dakika sonra tekrar baktım yine çalışmıyor.aracı yine parkettim ve yaklaşık 2 saat sonra tekrar çalıştırdığımda gösterge paneli çalıştı.birkaç kez durdurup çalıştırdım sorun yok.bugün yine baktım.acaba soketi falan mı gevşedi diyeceğim ama bu olaylarda hiç stabilize yola girmedim.çalışıyor.bu sorun neden olabilir acaba.şimdiden herkese teşekkür ederim.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Soguktan diyelim rahatlayalim. Ama takip edelim.

Çevrimdışı ogulcanatmaca

• 1.6 TDI ELEGANCE
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
gösterge paneli sorunları genelde akünün zayıflamasından olur. akünüzü ölçtürün uzun zaman çalışmadıysa anlık voltaj düşmesi olmuş olabilir.
OCTAVİA ELEGANCE 1.6 TDI CR

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende soğuktan diye tahmin ediyorum.Takip etmekte yarar var

Çevrimdışı kent36100

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar sogukdan olmaz karsda yaşıyorum gece -21 oldu sabah çalıştırdım gösterge normal arkadaşındedigi gibi aküde sorun olabilir yani sogukdan olsa sogun en kralı kars da :)

Çevrimdışı drscapula

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.birkerede.com
benim aracım 2011 a5 kasa aracı aldıktan tam 1 sene sonra -2 derece olan çok aşırı soğuk ta olmaya bir gün sabah kalktım araç marş basıyor sonra susuyor . hemen servisi aradım geldiler ve gösterge paneli arızası tesbiti koydular. çekici ile araç yetkili servise gitti ve garantiden gösterge paneli değiştirilerek 5-6 gün sonra teslim edildi.
bence o şekilde kullanmadan muhakkak servis ile görüşün.

Çevrimdışı skodacıyım

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
cevaplar için teşekkür ederim.bende soğuktan diye düşünmüştüm ama daha soğuk zamanlardq çalıştı.hatta hala sorun yok çalışıyor,ayrıca akü zayıf olsa araç çalışır mı acaba.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Akü zayıf ya da öncesinde arıza lambası yakacak bir hata (örn:ampül arızası v.b.) var mıydı?

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ben konyagı çeviriyorum çalışıp susuyordu elektrikçim gösterge paneli arızası sık geliyor dedi takografçıya yaptırdı.a5 lerde gösterge paneli arızası muhtemel kusurlar arasında. iyi bi takografçı ve elektrikçi işinizi görür garanti var ve devam ediyorsa servis yenilesin hiç uğraşma.

Çevrimdışı skodacıyım

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;492612
Akü zayıf ya da öncesinde arıza lambası yakacak bir hata (örn:ampül arızası v.b.) var mıydı?

evet bayağı oldu bir ampül arıza ışığı yanıyor.

Çevrimdışı skodacıyım

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
garantisi yok şu anda çalışıyor.acaba bilmiyorum ama panelin soketi falan gevşemiş olabilir mi

Çevrimdışı skodacıyım

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skodacıyım;492630
garanti yok maalesef araç 2008 model
Bi elektrikçi konuya hakimse takografi yapar bence.kilometre ve takograf işi yapan yerler seni bu sıkıntıdan kurtarır.konyada urgan kardeşlere yaptırdık biz