škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Cam Su Fıskiye Motoru

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sensoy

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
İstanbul da malum bir haftadır soğuk hava ve kar vardı, silgeç suyu haznesine en son 1 ay kadar önce 100 ml konsantre cam suyu koymuştum, sabah silgeç suyu kolunu 1 saniye kadar çektim , motor sesi geldi ama su gelmedi, 20 dk lık bir sürüşten sonra tekrar denedim gene aynı, 2. gün sabah gene deneme yaptım bu sefer motor sesi de gelmedi, suyun donmuş olacağını tahmin edip bir daha çalıştırmadım, dün akşam hava biraz yumuşadı su haznesine 2 lt kadar antifrizli su koydum,ertesi sabah hava bayağı yumuşamış olduğundan tekrar denedim, sorunsuz şekilde çalıştı, konu biraz uzun oldu ama bu gibi bir durumla karşılaşırsanız siz de bilinçli davranın diye yazdım , bu gibi durumlarda silgeç suyu kolunu fazla basmadan sadece deneme yanılma yaparak davranmalıyız, fazla basarsak su pompasını yakabiliriz, soğuk kış şartlarında antifrizli cam suyu kullanırsak olayı baştan engellemiş oluruz, hesekese kazasız belasız sürüşler dilerim.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Elegance larda cam suyu haznesi ısıtmalı sorun olacağını sanmıyorum ama sadece araba çalışırken mi yoksa kapalıyken de ısıtıyor mu onu bilmiyorum

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Uyarınız için sağolun Şensoy Bey.

Ben de o soğukta silecekleri çalıştırmayı denedim. Hem silgeç suyu haznesindeki, hem de otonun bagajında bulundurduğum plastik şişedeki su donmuştu :(. Ertesi sabah bir de baktım, far sileceklerine ait başlıklar 1cm. kadar ileri fırlamış vaziyette kalmış. Donmuştur diyerek, 1'er bardak çok ılık su dökmek dışında pek kurcalamadım. Bugün gördüm ki kapakçıklar kendiliğinden geri çekilmişler. Durum normal yani. Bu uyarı da benden olsun: böyle durumlarda far sileceği başlıklarını kurcalamaya kalkmayın!