škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

açılmayan bagaj kapağı

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı superb75

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
herkese merhaba aracımda söyle bir sıkıntı var bagaj kapağını cam ile açarken stop lambasındaki açılma işaretini verdi ve öylece kala kaldı şu anda hiç açılmıyor. ve lamba sürekli yanıyor. Başına böyle bir sıkıntı gelen var mı çözümü nasıl oldu yardımcı olursanız sevinirim.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı superb75

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Yok hic donmus gibi durmuyo sicak garaja cektim sonuc alamdim malesef

Çevrimdışı Wings

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arka koltukları yatırıp bagaja girerek bagajın içten açma kolu olması  lazım ordan açmayı denebilirsiniz.

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benzer durum benim aracımda meydana geldi. Arkadaki twindoor sisteminin Superb III'de olmayacak olmasının nedenlerinden biri bu, çok çeşitli arıza veriyor diyebilirim birkaç tanesine şahit olmuş biri olarak. Çünkü çok karmaşık bir sistem, hem çift parça açılıyor, hem vakum yapıyor.

Servis muhtemelen manuel olarak içeriden bagajınızı açacak tekrar aynı problemi verirse kapağın iç döşemeleri sökülüp kablolama yenilenecek. Bu kronik bir problem.
« Son Düzenleme: 11 Ocak 2015, 21:23:22 Gönderen: rumiexile »

Çevrimdışı superb75

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
İceriden acmayi bende denedim acildi ama cam mekanizmasida devrede kalmis olmaliki sadece bagaj kapagini birakmiyo kasiyi zaten arka camdski tivindor uyari lambasida hala yaniyo sizinkide aynimi olmustu

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim de aynı oldu ama ışık yanık kalmamıştı. Servis kronik bir arıza olduğu için benden ücret almamıştı, geri kapattığınızda iç kısımda kırım yapmamasından kaynaklanıyor. Açtığınızda boşuna hızlı vs kapatmayın bir işe yaramıyor.

Çevrimdışı superb75

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Peki siz iceriden acabildinizmi mekanizma sıkısmısmiydi

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İçerden zorlamadım kesinlikle taş kesildi benimkisi. Servis içerden ve dışardan müdahaleyle açtı.

Çevrimdışı superb75

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
anladım benimki de aynı bulunduğum yerde en yakın servis Erzurum yarın gideceğim bakalım ne yapa bilecekler

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
elektrik bağlantısında bir sorun olabilir mi ? ya da mekanizmada tam açılım düğmesine bastığınızda mekanizmanın çalıştığı yani ses geliyor mu ?

Çevrimdışı superb75

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ses seda yok kala kaldi camdaki lambada yanik kaldi akuyu suzmez ins

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
mekanizmada sorun var o zaman. erzurum civarnda oturuyormuşsunuz. kapalı garajda da olsa soguktan etkilenme olabilir. devreyi tamamlamadığı içinde ışık sönmüyor. anahtar ile aç kapa yaptınız mı ?

arabayı kullanmıyorsanız haftada iki defa 5-10 dakika kadar çalıştırın. far düğmesi autoda değil off ta dursun. lamba led olduğu için çok cüzi elektrik yakar. aküyü yormaz ama ön farlar aküyü bitiriyor.

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yanan lambanın ayrı sigortası varsa onu sökün. Aküyü garantilersiniz.

Çevrimdışı superb75

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
aracı servise götürdüm vakum motorlarının biri arızalı çıktı siparişini verdik değişimini hafta sonu yapılacak. tüm arkadaşların ilgi ve alakasına teşekkür eder. Erzurum skoda servisinin müşteri ve araç odaklı duyarlılığına teşekkür ederim.