škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

İlk Kalkışta Gaz Pedalında Titreme

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı nagolen

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Herkese merhana arabam 2012 model 1.2 htp roomster,53000 km de,  lpg yok. Özellikle araba yüklü iken ilk kalkışta gaz pedalında titreme oluyor. Kalkıştan sonra bir sorun yok. Bu 1.2 motorların bir özelliğimi yok sa bir arıza işaretimi acaba yardım ederseniz sevinirim.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Olmaması lazım, yeni sahibiyseniz iyi bir bakıma sokun. Satacak kişiler genelde bakımlarını son anlarda ihmal edebiliyor

Çevrimdışı nagolen

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
1 yıldır kullanıyorum aracı aldığımda servis bakımı yeni yapılmıştı ( faturası mevcut ). 2 hafta önce bende servisinde bakımını yaptırdım. Arabada bildiğim bir araba arkadaşım sıfır almıştı. Bu sorun nereden kaynaklanmış olabilir. Bu aralar havalar çok soğuk  her ne kadar ısıtsamda havalardan olabilirmi

Çevrimdışı dynia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: nagolen;492693
Herkese merhana arabam 2012 model 1.2 htp roomster,53000 km de,  lpg yok. Özellikle araba yüklü iken ilk kalkışta gaz pedalında titreme oluyor. Kalkıştan sonra bir sorun yok. Bu 1.2 motorların bir özelliğimi yok sa bir arıza işaretimi acaba yardım ederseniz sevinirim.

aynı sorun bende de vardı hava fıltresınden kaynaklı. Servise götürün hallederle. Her zaman da yapmaz o titreme arada yapar :D

Çevrimdışı EMİR_EFE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: nagolen;492780
1 yıldır kullanıyorum aracı aldığımda servis bakımı yeni yapılmıştı ( faturası mevcut ). 2 hafta önce bende servisinde bakımını yaptırdım. Arabada bildiğim bir araba arkadaşım sıfır almıştı. Bu sorun nereden kaynaklanmış olabilir. Bu aralar havalar çok soğuk her ne kadar ısıtsamda havalardan olabilirmi

Araç bakımları 1 yıl içerisinde yapabiliyorsanız 10bin km de bir, yapamıyorsanız yılda bir yapılmalıdır ki, sizde aracınızı 1 yıldır kullanıyormuşsunuz. Aslında sorununuzun ve sıkıntınızın cevabı sizde var sanırım. Normal periyodik bakım zamanınız gelmiş gibi görünüyor.

Çevrimdışı nagolen

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Hava filtresinin değişmesi mi gerekiyor yoksa baş ka bir işlem mi yapılıyor acaba

Çevrimdışı EMİR_EFE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: nagolen;492917
Hava filtresinin değişmesi mi gerekiyor yoksa baş ka bir işlem mi yapılıyor acaba

Aracın periyodik bakımına göre değişiyor. normal bir bakım ise yağ, yağ filtresi, hava filtresi, polen filtresi, usta veya servis gerekli görür ise bujileri de değiştirebilir. Sizin aracınız 1.2 http 12v sanırım triger zincir gergi kontrolü veya değişimi gibi ağır bakımları da var. Normal periyodik bakım maliyeti Bursa' da ben kendi tamircime yaptırıyorum 175 - 200 tl arası yetkili servis olursa bu fiyat 300 tl  lere kadar çıkabiliyor(sebebi elemanların bakım saat ücreti gibi bir fiyatlandırmaları var)

Çevrimdışı Burakkayalık

• Vagkolik
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: nagolen;492693

Kalkıştan sonra sıkıntı yoksa fazla masraf çıkaracağını düşünmüyorum.Arkadaşlarında dediği gibi birçok etmen olabilir.Direkt hava filtresinden kaynaklıdır kesin dersem yalancı olmuş olurum.Bir kaç etmen daha buna sebeb olabilir.Fakat sadece araba yüklüyken oluyor diyorsanız şayet ki aracınız 1.2 motor , bana göre doğal bir sebep.

Çevrimdışı nagolen

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: EMİR_EFE;492937
Aracın periyodik bakımına göre değişiyor. normal bir bakım ise yağ, yağ filtresi, hava filtresi, polen filtresi, usta veya servis gerekli görür ise bujileri de değiştirebilir. Sizin aracınız 1.2 http 12v sanırım triger zincir gergi kontrolü veya değişimi gibi ağır bakımları da var. Normal periyodik bakım maliyeti Bursa' da ben kendi tamircime yaptırıyorum 175 - 200 tl arası yetkili servis olursa bu fiyat 300 tl  lere kadar çıkabiliyor(sebebi elemanların bakım saat ücreti gibi bir fiyatlandırmaları var)

Aracımın bakımını 2 hafta önce yetkili serviste yaptıtdığımı söylemiştim zaten. Bahsettiğiniz işlemler yapıldı.

Çevrimdışı dynia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: nagolen;492917

hem değişmesi hemde sabitlenmesi gerek :)

Çevrimdışı EMİR_EFE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: nagolen;493042
Aracımın bakımını 2 hafta önce yetkili serviste yaptıtdığımı söylemiştim zaten. Bahsettiğiniz işlemler yapıldı.

Acele ile bakmıştım foruma çok özür dilerim. Anlayamamışım. Arkadaşın dediği gibi
 ''Kalkıştan sonra sıkıntı yoksa fazla masraf çıkaracağını düşünmüyorum. Arkadaşlarında dediği gibi birçok etmen olabilir. Direkt hava filtresinden kaynaklıdır kesin dersem yalancı olmuş olurum. Bir kaç etmen daha buna sebep olabilir. Fakat sadece araba yüklüyken oluyor diyorsanız şayet ki aracınız 1.2 motor , bana göre doğal bir sebep.''
 güzel bir açıklama

Çevrimdışı hiko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yorumların tamamını okuyamadım, eğer bahsedilemedi ise...baskı balatayı bir kontrol ettirin.
:ok:Neşeli ve Sağlıklı forumlar dilerim

Çevrimdışı fabia_tr

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
aynı olay benimde 2011 1.2 fabia da var son günlerde. özellikle arac yüklüyken soguk havalarda kavrama noktasında olsa bıle bir titreme oluyor gaz pedalında normalden fazla gaz verirsem titreme pek olmuyor kalkarken. fazla km yapmam bakımları da düzenli yaptırıyorum ama bende baskı balatadan korkuyorum yani arac 27 binde daha. eger hava filtresi işi çözüyosa iyi :)
« Son Düzenleme: 24 Ocak 2015, 21:49:54 Gönderen: fabia_tr »