škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

8 Kasım'a kadar klasik araç sergisi, CEPA

Ziyaretçi · 16 · 10394

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Cepa'da 8 Kasıma kadar klasik araç sergisi var, Şaban Karamancı'nın belki duymuşunuzdur, klasik araba manyağı bi iş adamı, kendi adamları falan var toplatıyor külüstürleri. ben bi ara gidiiciğim :kiki:

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Keşke Ankara'da olsakda gidebilsek..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Teşekkürler gideyim 8 kasımda foto çeker koyarım foruma.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
yanlış anlaşılma olmasın, sadece 8 kasımda değil, şu an bile var, 8 kasıma kadarda devam edecek.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
foto isterik hakan ben anlamam
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı demir_01

• O şimdi asker
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
eskılerın tadı cıdden baskaymıs.pazar gunu semt pazarına gıttık yolun sagınada solunada arac park edebılıyor.ben soldayım.arabanın ıcınde bısılerle ugrasıyorum.bır ses gelıyor arkadan gür gür gür ne oluyor dedım.baktım 66 ford galaxie 500 neyse emmım benım arabanın onune park edecek hey masallah park sensoru nıyetıne ben yardımcı oldum.neyse emmım park ettı.heralde benım ıcın bı resıtal hazırladı.ve sag ayagının altındakı pedala dokundugnda v8 ın homurtusu alıp goturdu benı bı yerlere.

demem o kı hakan sana hak vermemek elde degıl

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: demir_01;44279
eskılerın tadı cıdden baskaymıs.pazar gunu semt pazarına gıttık yolun sagınada solunada arac park edebılıyor.ben soldayım.arabanın ıcınde bısılerle ugrasıyorum.bır ses gelıyor arkadan gür gür gür ne oluyor dedım.baktım 66 ford galaxie 500 neyse emmım benım arabanın onune park edecek hey masallah park sensoru nıyetıne ben yardımcı oldum.neyse emmım park ettı.heralde benım ıcın bı resıtal hazırladı.ve sag ayagının altındakı pedala dokundugnda v8 ın homurtusu alıp goturdu benı bı yerlere.

geç fark etmişsin...

o kadar çok şey yazarım ki bu konuda, olayın sonunda bizim 1.3-1.4 makinelerin motor olmadığı kanısına varırırız.

Yıldız çıkmacılarda gezerim ara sıra. 1.4 bi motoru aç bak, silindirleri görsen bardak kadar bile yok. dersin lan bu araba nası gidiyor. ama o kadar çok dönüyor ki işte o yüzden gidiyor, yani 4000-5000 falan çevirmek aslında normal karşılasak bile muazzam şeyler, düşünsene o motor dakikada 5000 kez hatta 6000 kez çeviriyor krankı, saniyede 100 tur eder!!!!

:hanz::hanz:

ama V8 de ölemi, pistonlar hayvan gibi, sayısı sekiz, 4 silindirli 2.0 litre bi motora biz baba motor diyoz di mi? yav aç bak tanesi yarım litreden 4 silindir... 4 tane pet şişe :kiki:

ama en popülerinden 350 CID bi makinede olayı şöle düşün, tek krankın etrafına V şeklinde açı yapacak biçimde 2800 cc 4 silindirli iki motoru birleştirdiğini..... :hanz::hanz::hanz::hanz::hanz:

işte makine o, yavru o, dayanıklılık, ömür, ses, sürüş keyfi orda...

düşük devirde 1.8 tonluk demir yığınlarını 1000-2000 devir aralığında tınlamadan götürmek o....

3 ileri koldan kavramı vardır, 1. vitesleri senin benim 2. 3. vitesim arası bişeydir. ama manuelse tak 2. vitese, bizim 3-4 civarı bişi eder, şehir içinde dur kalk farketmez her türlü çevirir, hiç ellemezsın sen onu.

tork öle bişidir işte V8 makinesinde, 1.viteste gazı az kaçır hele, hemen öksürmeye başlarlar bizim makineler.

Çevrimdışı demir_01

• O şimdi asker
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı mihalgazi

• Site Güvenliği
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: demir_01;44279

kesin LPGlidir...:D

SKODATURKEY ailesi bir AYRICALIKTIR

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bizim burda eski bi american var modelini bilmiyom 5700 motor draglara katılıyomuş.Geçen arabayı yıkatırken oda geldi LPG sırasına girdi:D tam çıkarken bi gaz verdi herkes dönüp ona baktı:D ama arabada susturucu yoktu heralde inletti ortalığı.

Çevrimdışı demir_01

• O şimdi asker
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mihalgazi;44319
kesin LPGlidir...:D
nerden bıldın gomserım :kiki:

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

hakanerdogan

• Ziyaretçi
bugün bi uğrayıverdim dışarı çıkmışken, gerçekten çok nadide yavrular vardı, az araç olsada basit makineler değildi çoğu. Doğan'da eklemişti galiba bende ek olarak koyuyorum.

Turuncu Buick Skylarkla başlayalım :) üstü açık ve rengi dolayısıyla hiç beğenmedim :lol:

burda bir Mercury Cougar, oldukça hırçın ve hoş bi yavru :) ama boyası maaaalesef.... :hanz::hanz::hanz:

dikkat ederseniz tekerlerin altlarınada sürmeye çalışmışlar parlatıcıyı :kiki:

işte gerçek bir klasik, Cadillac Coupe De Ville, günümüzün hiç bi aracı bana bu heyecanı veremez, yürüyen bir şaheser...

işte prestijin otomobil dünyasındaki TEK sembolü....

bak bak bitmiyor mübarekler sığmıyorlar kareye :D

gözlemlediğim kadarı ile elektrikli olması lazım açılır-kapanır tavanın, birde far yükseklik ayarı vardı galiba :hanz:

Cadillac'ın boyası süperdi arkadaşlar, yeni atılmış yada iyi korunmuş yada polişli :)

bebe tayfasının başından hiç ayrılamadığı bi model, ben pek sevmem Corvette'leri...

egzost manifolddan çift çıkış, ses fenaaa olmalı :hanz::hanz:

araçların çoğunun plakalrı orjinaldi, ya model yılı yada SK, Şaban Karamancı yani, araçların sahibi :) hee birde neredeyse hepsi muayeneli, maşaallah :hanz:

şu üstten düğmeli yerden otomatik pilot koltuklulara oldum olası ifritim, amerikan dedim mi önde kanepe, koldan otomatik olacak :D

bir harikûlade yavru daha, Oldy Cutlass... muhteşem... (çaktırmayım sıralı 6 :kiki:)

çok güzel detay.

muhtemelen zırhlı olduğunu düşündüğüm temiz 7-8 metre boyu olan bi makam otosu.

'67 Mustang, olmazsa olmazlardan, dünyanın milli spor aracı :) :) :)

işte bi şaheser daha kanımca, Ford LTD...

muayeneside var :D

bunları niye koymuşlar anlamadım, zaten sokakta görüyoz.

işteeeee..... burayı iyi izlemek lazım.... 1956 Ford Crown Victoria yada diğer adıyla Fairlane...... öldüm öldüm dirildim...

çıplak gözle 59 Caddyle beraber en etkilendiğim araç oldu, içi falan tarih kokuyor, mükemmeldi...

bi tanede yanında aynı yılın BelAir vardı ama çok sönük kalmıştı :hanz:

işte hayat boyu favori aracım, 1959 yılı tasarımları çağın aşmışlığıdır, gerek 59 Impala'lar, gerek 59 Caddyler, ömrü hayatımda göremeyeceğim bi güzelliği barındırır, tasarımı alır götürür........

üzerinde hiç görmediğim çeşit bi beyaz renk vardı sankim böle nası diyim, tırnaktaki oje gibi ama daha çetrefilli böle, sarılıp yatasım geldi...

inanılmaz.... (halk arasında 'guyruhğkhlu gadillahk'' derler :lol:)

Camaro SS yada şu zottirik 30 ların 40 ların arabaları falan, hiç hazzetmem... eklemiyorum onları.

Caddy'nin kuyruğu yeter.

ve birde Thunderbirrrrrd..... (2 ton :kiki:)

şu detayı hangi günümüz arabasında buluruz ya, güzelliğe bak....

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hakan abi kardeşlerini bulmuşsun:kiki:

Çok güzel arabalar bunlarla zevk yapıcaksın uzun yol seyahati sağı solu izleyerek keyfini sürüceksin :)

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Gerekten güzel arabalar.Fotolar için teşekkürler.
''egzost manifolddan çift çıkış, ses fenaaa olmalı'' bizim burda bi focusun manifolddan tek çıkış bide pır pır egzos mu ne var inletiyo ortalığı:D