škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superb 2.0 tdi 170 hp almayı düşünüyorum Yardımınıza ihtiyacım var

AEmin · 24 · 9526

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı AEmin

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Babam kendi aracını değiştirmeyi düşünüyor ( 2006 Megane 1.5 dci 80 hp
270.000 km'de )
Bizim için önemli olan noktalar
1- Yakıt ( yılda 40.000 km yapacak yarısı ş.içi yarısı uzun yol)
2-Motor ömrü (Turbo , enjektör , Şanzıman vs..)
3-Bütçe : max 75.000 tl

kısa süre önce 2.0 tdi 140 hp b7 comfort Passat test ettim
Fiyat olarak superble aynı hemen hemen
Performans olarak orta buldum 140 hp 'lik bir araca göre o kadarcık gitmesi gerekiyor diye düşünüyorum yakıt olarak ekonomikti
konfor olarak kesinlikle 75-80 bin TL'lik bir araç değil

böyle olunca vazgeçtik ve superb arayışına başladık 140 hp'lik motor hoşumuza gitmediği için 170 hp superb düşünmeye başladık fakat bu araçla ilgili pek bir bilgimiz yok yakıt olarak karmada 6.5 litreye razıyız
kullanacağımız yerde çok fazla dur kalk yok ama gideceğimiz hız ş.içi ort.30-50 km/h arası uzun yolda ise 120-150 diyebiliriz
140'lık ile arasında performans ve yakıt olarak ne kadar fark vardır
1.6 TDİ ile arasında da ne kadarlık bir yakıt farkı vardır
eğer ki 1.6 ile yakıt farkı çok fazla olacaksa 65'e temiz 1.6 tdi de düşünebiliriz mesela 1.6 karmada 5 litre  170 hp karmada 6.5 yakacaksa
2.0 motor tercih edebiliriz
Yakıt tüketimi şehirden şehire değişir elbette ama kullanan arkadaşlar ort. yakıt tüketimlerini yazarlarsa çok memnun olurum
Şimdiden Teşekkürler :)

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.schumici.simplesite.com
1.6 tdi alacağınıza 2.0 tdi alın, daha düşük yakacaktır. 2011 kasa babamlarda var 1.6 tdi, yağmurlu bir şehir içi trafiğinde ortalama 10 lt tüketimi gördüm, kal geldi :S

Çevrimdışı AEmin

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Peki 2.0 tdi 170 hp  karmada ne kadar yakıyor acaba
 kullanan arkadaşlar cevaplarsa sevinirim

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1.6 tdı karmada 5lt yakmaz. Ben o kadar dikkatli gitmeme rağmen daha hafifi olan A7 TDI ile ancak uzun otoban kullanımlarında 5lt ye düşüyorum. 1.6TDI için iyimser değer 5,5lt dir. Normal ve max olarak da 6lt - 7,5lt arası yakar.

Burdan yola çıkarak Superb 1.6TDI ve hatta 2.0TDI ın söylediğiniz tüketimlere ulaşması bence zor. Bahsettiğiniz tüketimlerin üstüne 2lt ekleyin derim. Aldıktan sonra daha azını tüketirseniz sevinirsiniz. Ama beklentiniz 5lt ler olmasın.

Bunun dışında 1.6TDI yazılımla 150hp,
2.0TDI orj 140hp olan yazılımla 170hp
2.0TDI orj 170hp olan yazılımla 210hp

güce kavuşabilir. Bu durumda ben olsam vergi ve tüketimi de düşünerek 1.6TDI alıp yazılım yaptırırdım

Çevrimdışı AEmin

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Fakat yazılım yaptırınca da  motor ömrü kısalmaz mı
 yılda 40.000 km yapılacak yani 2. el alacağımız arabayı en az 200.000 km de satarız
 o zamana kadar motoru vermesin bize :))

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
eğer aldığınız aracın motoru yıpranmamışsa ve siz de sonrasında makul kullanırsanız etkilemez

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu üç motorda aynı yakar bence.1.6 tdı şehir için güçsüz olduğundan fazla diğerleri ise hacimden dolayı fazla yakıyor:) Tabi bence..

Mantıklı olan 2.0 TDI'dır.O kadar km'ye güçsüz motorla katlanılmaz..Ayrıca passatın konforunu beğenmeyen supoyuda beğenmez..

Çevrimdışı AEmin

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;493771
Bu üç motorda aynı yakar bence.1.6 tdı şehir için güçsüz olduğundan fazla diğerleri ise hacimden dolayı fazla yakıyor:) Tabi bence..

Mantıklı olan 2.0 TDI'dır.O kadar km'ye güçsüz motorla katlanılmaz..Ayrıca passatın konforunu beğenmeyen supoyuda beğenmez..

Konfor olarak beğendik fakat 75-80.000 tl 'lik bir araç değil
 araba da   yan perde , zenon yok
 koltuklar çok adi  kapı içlerindeki malzeme 40 bin tl lik trendline golf le aynı
 megane 'da bile arka makam perdesi var.  Superb'e bakıyorum
 iç kalite olarak mükemmel gözüküyor sonra passata bakıyorum
 bom boş geliyor sanki jetta  
 Passatın bizi etkileyen noktası yakıtıydı  ortalamayı sıfırlayıp çıktık
 şurda kaç yapacak , burda kaç yapacak diye bastık  15km falan gezdik
 ort.7.5 'ti  0-100 falan da yaptık  bu araç bizde yaksa yaksa 6.5 yakar
 bizim de düşüncemiz eğer 170'lik superb de 6.5 -7 gibi rakamlar yakarsa
 aynı paraya superb daha mantıklı geliyor :)

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
passat highline olmadikca donanim olarak tatmin etmez. ayni paraya superb daha cok donanim sunacaktir

Çevrimdışı azraili4402

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
2.0 Yeni kasa alıcaksanız bekleyin yenisini alın yok ben hemen alıcam derseniz 2.ele yönelin :D

Çevrimdışı AEmin

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2.el düşünüyorum sıfır bütçeyi aşar
 2.0tdi 140hp B7 passat ve 2.0tdi 170 hp superb arasında kararsızım
 yakıt olarak ciddi bir fark olmayacaksa superb mantıklı geliyor ama
 8 litre yakar galiba karmada

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Eğer iki araç da full donanım yani highline ve elegance ise superb almamam için aklıma takılacak tek neden auto hold olacaktır onun dışında tartışmaya açıl bir konu bile değil. Yanlız alayım 1 sene sonra ha dediğimde aldığım paradan üste satılsın derseniz passat daha mantıklıdır. Dediğim gibi superb binilecek araba

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;494229
Eğer iki araç da full donanım yani highline ve elegance ise superb almamam için aklıma takılacak tek neden auto hold olacaktır onun dışında tartışmaya açıl bir konu bile değil. Yanlız alayım 1 sene sonra ha dediğimde aldığım paradan üste satılsın derseniz passat daha mantıklıdır. Dediğim gibi superb binilecek araba

Niye olum passat binilmiyecek araba mı:D Fanatikliğim tuttu, öyle bir yazmışınız ki skoda sanki vw'i üretiyor:D

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;494261
Niye olum passat binilmiyecek araba mı:D Fanatikliğim tuttu, öyle bir yazmışınız ki skoda sanki vw'i üretiyor:D

Yok kanka da yani octi jettadan üst o kesin bence superbde passattan üst bence ama senin araba binilmeyecek bi araba değil gırtlak neticede ama bana gidip te boş confort b7 ye deli gibi para bayılanlar akıl karı değil