škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Rapid 1.6 TDI DSG Yakıt Tüketimi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ayhank

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
4100 km. Ortalama yakıt tüketimi 6.25 lt. depo yakıt alım fişleri.
Yol Bilgisayarı verisi 5.6 lt.
Soğuk havalarda şehir içi,  şehirler arası ortalama.
Açıkçası beklediğimden yüksek.
Sizlerde durum nasıl arkadaşlar paylaşabilir misiniz.

dtsnr

• Ziyaretçi
Benim 3 bin küsür km. dir sıfırlamadığım ikinci ortalamam karma tüketim değeri 5 litre gösteriyor.Soğuk havaların , kış lastiğinin ve benim biraz hız yapmamın bunda etkisi olduğunu düşünüyorum.

Çevrimdışı wimpir

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Havaların soğuk olması ve kar lastiğinden dolayı şehir içi 7 litreye yakın yakıyorum. Yazın bu şehir içi 6 litrenin de altına düşüyor. Uzun yol yaparsam sadece tek depoyla 1200 km yol yapmışlığım var. Araç, 1.6 TDI Elegance manuel.

Çevrimdışı Redneck1980

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.facebook.com/cagdasyasambursa
Benimde toplamda 3000 km oldu ama ben sadece depo hesabı yaptım hepsine bakmadım henüz rodaj döneminde olduğum için

dün agresif kullanmama rağmen taze bilgi olsun diye depo tam doluyken 40 km yaptım sonra tekrar doldurdum 18.90 krş aldı araç rapid 1.2 tsi elegance...

Çevrimdışı bluevelvet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
1.6 tdi dsg 17bin kmde. Kis lastigi takili. Is ev cok kisa mesafe istanbul trafigi derken sehirici tuketim 7lt. Gecen yil arac yeniyken 7.5lt idi.
Bugun 300km yol yaptim. Bagaj dolu 2 kisiydik. Ortalama tuketim 4.5 gosteriyordu.

Çevrimdışı rapidgen

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar yaz gelmesiyle beraber yakıt tüketimi hissedilir derecede düştü sanki. 5000 km oldu araç ve full şehiriçi ortalamam şu an 6.1 ve her geçen gün düşüyor. Son depo 780 km götürdü şehir içi bu depo 1100 gösteriyor. 900'ü rahat görür. bana 185tl ye gayet başarılı km ler geldi sizde durum ne. Bu arada son günlerde istanbulda trafiksiz 30-40 km yol yaparak elde ettiğim ortalama bu

Çevrimdışı coder32

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Son mazot fiyatı ile hesap yaptığımda Ankarada km de 23 Kr yaktığını gördüm. Maşallah çokiyi şehir içi için.  Demekki şehirler arası 20 Kr bulmayacak :)

Çevrimdışı rocky62

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ayhank;493989
4100 km. Ortalama yakıt tüketimi 6.25 lt. depo yakıt alım fişleri.
Yol Bilgisayarı verisi 5.6 lt.
Soğuk havalarda şehir içi,  şehirler arası ortalama.
Açıkçası beklediğimden yüksek.
Sizlerde durum nasıl arkadaşlar paylaşabilir misiniz.

Yakıt tüketimini etkileyen bir çok kriter vardır. Hava durumu, aracın yükü,lastik basınçları,yol durumu,trafik,kullanım şekli,bakımı,rodaj vs vs şu an için yakıtınız biraz fazla gibi ama bu her zaman değişkenlik gösterecektir. Aynı şanzıman aynı motor Yeti kullanıyorum performanslı ve agresif kullanımda ortalamam 5.6 şehirler arası 4.7 lt/100 km kaldı ki Yeti boş ağırlığı 1445 kg dır ve hava sürtünme direnci kasa yapısı itibarı ile çok daha fazladır. Rapid hem kilo ve sürtünme katsayısı avantajından dolayı daha az yakmalı diye düşünüyorum.

Çevrimdışı idonmez

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
araç 500 km yaptı 6,6 şu anda, gerçi daha çok yeni. araç 1,4 TDI DSG... ne zamandan sonra düşmeye başlar fikri olan varmı ?

Çevrimdışı ABDULLAH IŞIK

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
1.6 tdı dsg spaceback kullanıyorum 300 km 75 lira yaktı en son denememde.yarısı şehir içi yarısı şehirler arası

Çevrimdışı yavuzz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba. bendeki veriler tamamen yol bilgisayarından alınma. onun yalancısıyım yani.

ben 1.6 TDI DSG alalı 1  ay kadar oldu. 1500 km şu an araç. yol bilgisayarı 5.3 lt gösteriyor  ortalamada. bu 1500 km'nin 1000-1100 km'si uzun yol. uzun yolda 120-140  km/h hız aralığında gittiğimde 4.6-4.8 civarı yakıyor. ama 80-100 km/h  aralığında gittiğimde 4.2 lt ortalama tüketim yaptı. (klima sürekli  açık)  

şehir içi için şunları söyleyebilirim. genellikle eşim  kullanıyor ev ve iş yeri arası kısa mesafe olduğu için henüz motor  kendine gelmeden yolculuk bitmiş oluyor. o nedenle tam doğru bir  gösterge olmayabilir bizim şehir içi tüketimi. son 1 aydır yağmurlar  nedeniyle ankara ortalamasının üzerinde trafik yedik. bu durumda şehir  içi ortalama 6 bazen 6.2 falan ortalama tüketimi var. (ancak eşim iş  yerine gidip gelirken soğuk motor ve kısa mesafede 7-7.5 lt'ye çıktığı  oluyor)  

ilk günlerden bu zamana aşağıya doğru iniyor ortalama değerler. o bize biz ona alışıyoruz sanırım.

Çevrimdışı saday

• CABRİO
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Güncel mazot fiyatları ile 50tl ile ş.içi 180-200km arası değişiyor, hep markete gidersem 180 de bitiyor, ara sıra 30-40km gitgel yaparsam 200 civarı gidiyor 3 aydır aynı sabit kaldı

Çevrimdışı Hydra

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Çok yakıyon :D

Alıntı yapılan: saday;521159
Güncel mazot fiyatları ile 50tl ile ş.içi 180-200km arası değişiyor, hep markete gidersem 180 de bitiyor, ara sıra 30-40km gitgel yaparsam 200 civarı gidiyor 3 aydır aynı sabit kaldı

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: idonmez;520420
araç 500 km yaptı 6,6 şu anda, gerçi daha çok yeni. araç 1,4 TDI DSG... ne zamandan sonra düşmeye başlar fikri olan varmı ?
Rodajdan sonra bir miktar daha düşecektir.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı idonmez

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;521192
Rodajdan sonra bir miktar daha düşecektir.

inşallah diyelim, şu anda tahmin ettiğimden fazla çünkü :)