škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

otomatik silecek sensörü

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ahmetgulsen

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
otomatik silecek sensörü sorunu olan varmı arac kontağı açtıktan sonra manuel olarak silmeden sensör yağmuru algılamıyor vag comdan yağmur yağınca cam kapatma moduda bu yüzden çalışmadı bir eksiklikmı var anlamadın yardımlarınızı bekliyorum

Çevrimdışı ozimos

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ahmetgulsen;494513
otomatik silecek sensörü sorunu olan varmı arac kontağı açtıktan sonra manuel olarak silmeden sensör yağmuru algılamıyor vag comdan yağmur yağınca cam kapatma moduda bu yüzden çalışmadı bir eksiklikmı var anlamadın yardımlarınızı bekliyorum

Bir ara bende öyle sanmıstım tepkisiz kalıyor diye manuel olarak baslangıc yapıyordum.Sonra cok yağmurlu bir güne rast geldi sensörü uyardı ve sonraları hiç sıkıntı yasamadım

Çevrimdışı yusufk5757

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bende de ayni prob var. Once bi kere kolu asagi cekiyorum oyle basliyo. Bi defasinda dedim bekliyim yola ciktim bi sure devam ettim yine sistem calismadi.

Çevrimdışı hakan_by

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yağmur ne kadar yoğun yağarsa yağsın ben devreye sokmadan silecek  otomatik devreye girmiyor. Aynı durum bende de var

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Acaba silecek kolunu auto konumuna almıyormusunuz. Yanlış anlamayın böyle küçük detaylar çoğu zman unutulabiliyor :)

Çevrimdışı hakan_by

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim silecek hep otomatik  
Konumunda kalır.  Dikkat ettim dediğinize..

Çevrimdışı Esrfoglu

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arabayı çalıştırdıktan ilk 10-15 saniyeden sonra tepki veriyor. Bende sizzin gibi yapıyordum sonra inat ettim bekledim çalışıyor arka silecekle birlikte.

Çevrimdışı ahmetgulsen

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
ya ben yağmur yağınca camları ve sanrufu kapatması için kod açtım ama devreye girmedi
sonra dün yağmurda denedim otomatik konumda iken devreye girmedi 3km den fazla yol gittim devreye girmedi koldan bir defa çalıştırınca ondan sonra sorun yok çalışıyor.
acaba koruma gibi bir güvenlıkmı var ilk hareketi sürücü versin( don ve soğuk havalarda silecekler donmasına karşı zorlanmaması için koruma sistemi gibi birşey olabirimi) gibi aklıma başka bişeyde gelmedi.

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yağmuru algılaması biraz zaman alıyor. şakır şakır yağmur yağsa da ilk çalıştırma anında hemen devreye girmiyor. bir süre sonra (10-15 saniye) kendiliğinden çalışıyor. tıpkı yukarda diğer arkadaşların da dediği gibi...
bu şekilde olmuyorsa bir kontrol ettirmek gerekiyor bence.

Çevrimdışı cdust

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
İlk seferde biraz geç devreye girebiliyor otomatik cam silme. Bazen bende ilk seferi kendim yapmak zorunda kalabiliyorum.

Çevrimdışı octavia7_

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bizim silecekler otomatik mod da çalışmıyor camı değiştirmiştik 2 ay önce acaba ondan mı olur bilemedim.Yağmur ne kadar yoğun olsa dahi bir türlü silmiyor sürekli hızlı çalıştırmak zorunda kalıyorum. Zamanlı silecek kısmı malesef düzgün çalışmıyor bunu yaşayan veya çözümü bilen var mı?

Çevrimdışı 1071

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
selamlar. Bendede aynı sorun var. ilk olarak kocaelideki servise gittikten sonra peyda oldu. (1 yıl önce)
sensör otomatik değilde hani ekrandaki "yağmurda otomatik silme" modu kapalı halindeki gibi çalışıyor ( açık olmasına rağmen).
bi bakıyorum otomatik, yani yağmur şiddetine göre ayarlayarak çalışıyor bi bakıyorum fasılalı çalışıyor..  
yağmurlu günlerde sileceği otomatik konuma getiriyorum, yağmur şiddetine göre kendisi hızını ayarlayamasa da, fasılalı şekilde çalışıyor, böyle devam ettikten belli bir süre sonra otomatik moda geçiyor. Bazen de hiç geçmiyor.

servise götürdüm. Hata kodu görmüşler, BCM kutusu arızası diye birşey dediler, garantim bittiğinden değişim için 2000 tl istediler. çok önemli değilse böyle kalsın diye önerdiler. işin enteresan kısmı servisten çıktıktan sonra hiç bişe olmamış gibi 1 ay boyunca her kullandığımda hiç problemsiz otomatik modda çalıştı.

Şimdi ufak bir kaza yaptım, tekrar servise götürdüm arka tampon değişti , ne hikmetse şimdi tekrar çalışmıyor....

Biraz karışık anlatmış olabilirim :)

artık yazılımsal bir problemmi var bir yerde bir hatamı var anlamadım? BCM dedikleri zımbırtı bozuksa neden arada gelip gidiyor bilmiyorum...
« Son Düzenleme: 25 Ocak 2017, 14:23:40 Gönderen: 1071 »

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=9642]octavia7_[/MENTION]

* 2 ay önce takılan cam orijinal mi?
* Yağmur sensörü cam değişiminden önce normal çalışıyor muydu?

Çevrimdışı kbtumt

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bende bir soru sorayım müsaadenizle; Auto konumunda iken arka silecek otomatik çalışıyor mu? Ben hep arka sileceği manuel kullanıyorum.
« Son Düzenleme: 25 Ocak 2017, 16:34:32 Gönderen: kbtumt »

Çevrimdışı salih21

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bende de bazen calismiyor ama.  Genel anlamda cok iyj