škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

SuperB'e geçiş

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı feritcannn

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba Skoda Turkey Sakinleri,

2007,1.6 FSİ 115 hp, Comfortline Passatımdan yeni superB geçiş basamağindayim

PASSAT: Benzinli, otomatik şanziman(dsg değil), arabayi kaldirmakta bir hayli zorlanan, nerdeyse her yokusta gereksiz yere bagirip, cok yakan bir araba. Donanim olarak farlar mercekli ama Bi-Xenon degil, ön arka park sensoru var, arabada yagmur sensoru, far sensoru var. Koltuklar bej( kirlenmeyen kirlenince kolay temizlenenilen bir koltuk). Arac donanim olarak bana yetiyor icinde insani prestijli bir araba binmis (gibi) hissettiriyor. Ancak artik arabami yenilemek istiyorum

SUPERB : Almak istedigim superB modeli; 1.6 TDİ 105 hp DSG şanziman, elegance donanim, prestij paket. Ancak aklima takilan bazi sorular var:

-SuperB passat gibi motor konusunda beni yine üzermi(Güç yetersizligi)
-Uzun yolda kullancağım araçta ortalma 160 km hizda kac litre yakit tuketir
-Araçtaki koltuklar passat gibi kolaylikla temizlenebirmi
-SuperB'in sunroof u nasil
-Uzun yolda yüksek hızda(160 km) arac yorarmi, icine cok ses alirmi
-SuperB de eco, comfort, sport gibi sürüş dinamikleri var mi

Yardimci olursani sevinirim, malum site(donanim haberde) boyle konulari hemen maf ediyorlar

Çevrimdışı bedo

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ukalalık ederek başlayım; Türkiye'de hangi uzun yolda 160 km/s hız ile seyahat etmeyi planlıyorsunuz? Zira en yüksek hız sınırı otoyollarda, ve o sınır da 120 km/s. Buna %10'luk payı da eklersek eder 132 km/s. 160 km/s ile arada ciddi bir yasal hız sınırı ihlali söz konusu. Bu anlamda bence sorunuza cevap verecek herkes yasal hız sınırlarını aştıklarını beyan etmiş de olacak..

Bunun dışında; yokuş kalkışı ve güç ile ilgili sorularınıza buradan verilecek yanıtları referans almayıp almayı düşündüğünüz araç ile bir test sürüşü yapsanız çok daha iyi olacaktır. Zira herkesin performans anlayışı birbirinden oldukça büyük sapmalar gösteriyor. Ben bir önceki kasa kullandığım ve bu kasada da DSG şanzıman olmadığı için sürüş dinamikleri ile ilgili sorunuza cevap veremem. Bahsettiğiniz Passat'tan sonra Elegance bir Superb sizi oldukça tatmin eder gibime geliyor. Donanım olarak oldukça dolu bir araba Superb. Son tahlilde bir test sürüşüne çıkmanız pek çok sorunuzun yanıt bulmasını sağlayacaktır.

Saygılarımla..

Çevrimdışı feritcannn

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Senbeni yanlış anladin galiba 160 km le seyahat edilebilcek o kadar yol varki bu ülkede, zaten otobanlarda tavsiye edilen hiz araligi 40-140 dir. Ancak ben buna %10- 15 lik bir paydaha ekliyerek hizimi 160 km ye cikariyorumm. Zaten bu olay haftada bir 1-2 saatlik yolculukta oluyor.

Sürüş modlari, koltuklar ve koltuklarin temizligi, sunroof hakkinda bilgi verirsen sevirim.

Not: Ülkede hız sınırını fazlasiyla aşip insanlarin hayatini tehlikeye atan o kadar çok insan var ki benim hafta 1 kere yaptiğim bu hız kimsenin gozune batmaz batsada siranin bana gelmesine daha çok var

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Perf. konusunda üzeceğini sanmam. En kötü yazılım atılır. D segmenti bir araç, biz Fabia'da sorun yaşamıyorsak SuperB rahat ettirir. Koltuklar bej alırsanız bej, özel sipariş siyah olabilir. Bej renge koltuk koruma yaptırırsanız sorun da yaşamazsınız. Eski tip sunrooflardan, Octavia gibi değil yani, var. Gerisi hakkında SuperB sahibi arkadaşlar veya incelemeler size yeterli bilgiyi verecektir.

Çevrimdışı feritcannn

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Teşekkür ederim @alperen , yazılımla kaç beygir ve tork artışı sağlanabilir?

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: feritcannn;494670
Teşekkür ederim @alperen , yazılımla kaç beygir ve tork artışı sağlanabilir?

Tahmini olarak bir 10-20 bg artış olur. Tam olarak emin değilim. 40 bg üzerien de çıkabilir ama vites aralıkları kısalır. Ha ama hem motor ömrünü kısaltıyor ve garanti dışı kalıyor beyin yazılımı kırıldığı için. Eski yazılımını yedekletirseniz sorun olduğunda onu yükletip garanti kapsamına girer.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Otoyolda hız sınırı artırımı yok. O nedenle hız sınırı otobanda hala 120, %10 luk pay ile en fazla 132km yapabilirsiniz.

%15 lik hız payı diye bir şey yoktur.

referans için :
http://www.kgm.gov.tr/Sayfalar/KGM/SiteTr/Trafik/HizSinirlari.aspx

Çevrimdışı feritcannn

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: feritcannn;494689
Otoyol değil OTOBAN
120 değil 140

Konuyu neden uzatıyorsunuz ki? Daha önce bir arkadaşımız daha yazmıştı bu konuda, şimdi de başka bir arkadaşımız yazdı. Türkiye'de yaşıyoruz ve Türkiye'den bahsediyoruz. Türkiye'de mevcut terim "otoyol"dur ve hız sınırı da maksimum 120'dir otomobiller için. Turkiye'de nerede hiz sınırının 140 olduğu bir "otoban" var?

Araçla ilgili bilgi almak istiyorsanız arkadaşlar o konuda yardımcı olacaktır; hız sınırıydı, otobandı vs. bu konuyu uzatmayın artık lütfen.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1.6 TDI çok performanslı bir motor değil.Zaten 105hp yanı passatınızdan güçsüz.Ama torku sayesinde FSI'ı aratmaz.Çekişi daha iyi gelir.Ama tekrarlıyorum uçup kaçan bir motor değil.O arabayı o kasayı sadece taşıyor.Yakıt olarakta üzmez..Yazılım ile çok rahat 135-140hp civarı olur.Gayette performanslı olur.

Çevrimdışı feritcannn

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;494694
Konuyu neden uzatıyorsunuz ki? Daha önce bir arkadaşımız daha yazmıştı bu konuda, şimdi de başka bir arkadaşımız yazdı. Türkiye'de yaşıyoruz ve Türkiye'den bahsediyoruz. Türkiye'de mevcut terim "otoyol"dur ve hız sınırı da maksimum 120'dir otomobiller için. Turkiye'de nerede hiz sınırının 140 olduğu bir "otoban" var?

Araçla ilgili bilgi almak istiyorsanız arkadaşlar o konuda yardımcı olacaktır; hız sınırıydı, otobandı vs. bu konuyu uzatmayın artık lütfen.

Haklısın, teknik bilgi ve donanımların olduğu bu forumda bu konuyu gereksiz yere uzatmanın hiç anlamı yok

Çevrimdışı feritcannn

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;494701
1.6 TDI çok performanslı bir motor değil.Zaten 105hp yanı passatınızdan güçsüz.Ama torku sayesinde FSI'ı aratmaz.Çekişi daha iyi gelir.Ama tekrarlıyorum uçup kaçan bir motor değil.O arabayı o kasayı sadece taşıyor.Yakıt olarakta üzmez..Yazılım ile çok rahat 135-140hp civarı olur.Gayette performanslı olur.

Teşekkür ederim, fsi gibi gereksiz motor sesi yapıp umarım insanı dipgaz yapmaktan soğutmaz.