škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

buji onerisi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hunter

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
selam arkadaslar. 40bin bakiminda aracimin bujilerini degistirecegim. denso yada ngk almayi dusunuyorum. aacim 2011 1,4 lpgli fabia. bu markalarin bizim araclara uygun olanlari modelleri nelerdir.nereden alabilirim. tavsiyelerinizi bekliyorum.

Çevrimdışı hunter

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı ahmet4283

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
hunter hocam orijinal bujileri bizzat servisten almıştım bakımdan önce. Ben orijinal bujileri ngk biliyordum fakat bujileri alıp kutusunu açtığımda bosch olduğunu gördüm. Bujiler parti parti değişiyor galiba aynı parça numaralı ürün bi partide bosch, diğer bir partide ngk olabiliyor.

Bujinin çakması orjinalinden ayırt edilemiyor gibi bişey. O yüzden biraz farkı göze alıp servisten almak en iyisi galiba.

Orijinal buji parça no: 101905601F
Boschtaki karşılığı: F7HER02 BOSCH
« Son Düzenleme: 04 Şubat 2015, 23:54:13 Gönderen: ahmet4283 »

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Değişiyor. Ngk veya Bosch. İkiside iyidir, araçların yıllarına motorlarına göre değişir.

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ahmet4283;495937
... Bujinin çakması orjinalinden ayırt edilemiyor gibi bişey. O yüzden biraz farkı göze alıp servisten almak en iyisi galiba...

Hoppalaaaa! Geçenlerde motor yağının çakmasını duymuştuk; bujinin de mi çakması çıkmış :confused: :( :mad: :kafa:

Çevrimdışı ahmet4283

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Benim usta her hafta enaz bir kişinin gelip bosch buji lazımmı diye sorduğunu söyledi. Elinde valizle buji satıyorlar.

Çevrimdışı hunter

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
teşekkürler arkadaşlar. maalesef ülkemiz çinden gelen taklit ürünlerin kol gezdiği bir yer oldu. bosch bir çok dalda ürün yapan bir firma. bir kalite düzeyi var. fakat ngk , denso gibi firmalar otomotiv üzerine yoğunlaşmış firmalar. bu sebepten bosch yerine ngk yada denso almayı planlıyorum. 18binde orjinal bujilerini söktü ustam, bujiler bosch ve simsiyahtı neredeyse. daha önceki aracım corollanın bujilerini 40 binde değiştirirdim, ngk veya denso olurdu ve bujilerin dış görüntüsünde çok deformasyon olmazdı.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Orijinali neyse onu al derim, kimileri hızlı çakıyor falan diye özel bir şeyler alıyor, bu sefer zamanlama hatası veya verim kaybı oluyor  ;)

Çevrimdışı hunter

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
ben de orjinal üründen yanayım. ama eş değer ngk yada denso olmasını istiyorum

Çevrimdışı hunter

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar buji arastirirken brisk diye bir marka buldum. Çek urunumu bu marka?ve nasil...