škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Skoda Superb III Resmi Yayınlanan Resimler

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mühendis06

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: icarus;532517
Özel siparis alamiyorlar. Biz 1.8 tsi istedik yuceotoyla  gorustuler  getiremiyoruz dediler

2.0 motoru sattıkları için belki gelebilir 1.8 listede olmadığı içindir belki. Çokta önemli değil araba güzel her halde :)

Çevrimdışı mühendis06

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bilalduzenli;532596
Geçen bayide lazer beyazı diye bir renk gördüm. Şeker beyazdan daha açık ve güzel bir renkti. Yanılmıyorsam metalik demişti ki ben de beyazlar opak olmuyor mu sorusunu sormuştum.

Beyaz düşünenlerin hafızasının bir köşesinde bulunsun.

Opak beyaz buzdolabı rengi gibi görünüyor, bu bahsettiğim daha ise daha hoş, bilenler için Citroen C5'in beyazına benziyor.

Lazer beyazıda opak. Metalik olan ay beyazı

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.medyaurfa.com

Çevrimdışı icarus

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mühendis06;532602
2.0 motoru sattıkları için belki gelebilir 1.8 listede olmadığı içindir belki. Çokta önemli değil araba güzel her halde :)
2.0 da manuel vites yok

Çevrimdışı bilalduzenli

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: baba63;533109
Bu benzerlik tesadüf değil :) (Ön farlar)

Şu kadarını söyleyeyim: Yeni Superb'in Audi tasarımcısı Jozef Kaban tarafından çizildiğini biliyorum. :)

https://en.wikipedia.org/wiki/Jozef_Kaba%C5%88

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.medyaurfa.com
Alıntı yapılan: bilalduzenli;533119
Şu kadarını söyleyeyim: Yeni Superb'in Audi tasarımcısı Jozef Kaban tarafından çizildiğini biliyorum. :)

https://en.wikipedia.org/wiki/Jozef_Kaba%C5%88

Tesadüf olmadığı şimdi onaylandı :) :ok:

Çevrimdışı mühendis06

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: icarus;533110
2.0 da manuel vites yok

Biz dsg alacağız

Çevrimdışı bilalduzenli

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mühendis06;533123
Biz dsg alacağız

2.0 daki DSG'nin 6 vitesli yağlı (gibi birşey) şanzıman oldunu, 1.4 ile 1.6'dakinin ise 7 vitesli kuru kavrama olduğunu duymuştum. Sorun çıkaran 7 vitesli olanmış.

Para olsaydı da 2.0 alıp paşa paşa binseydik :)

Çevrimdışı mühendis06

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bilalduzenli;533124
2.0 daki DSG'nin 6 vitesli yağlı (gibi birşey) şanzıman oldunu, 1.4 ile 1.6'dakinin ise 7 vitesli kuru kavrama olduğunu duymuştum. Sorun çıkaran 7 vitesli olanmış.

Para olsaydı da 2.0 alıp paşa paşa binseydik :)

Bende öyle duydum inşallah sorun çıkarmaz. Babam hala 1.6 alalım kalan parayada senin aracı alırız deyip duruyor ben yok 2.0 iyidir diyorum :)

Çevrimdışı hkaydin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mühendis06;533157
Bende öyle duydum inşallah sorun çıkarmaz. Babam hala 1.6 alalım kalan parayada senin aracı alırız deyip duruyor ben yok 2.0 iyidir diyorum :)

Evet 1.6 motorlar için yani aslında 250 NM den torku düşük olanlar için 7 ileri DSG kullanılıyor. Bu kuru tip.. Dolayısıyla hem hafif hem de 7 ileri olması sebebiyle yakıt tüketimi daha az..

İlk 2011 yılında çıkan DSG'lerde sıkıntılar vardı.. Şimdi o sıkıntılar çok kalmadı.. İlk çıkanlarda ilk 20binde bu problem ayyuka çıkıyordu (ki benim passatta da çıkmış ve mekatronik denilen parça değişmişti).

Eğer çekiniyor iseniz 4 yıllık garanti alın..

Çevrimdışı bilalduzenli

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hkaydin;533168
Evet 1.6 motorlar için yani aslında 250 NM den torku düşük olanlar için 7 ileri DSG kullanılıyor. Bu kuru tip.. Dolayısıyla hem hafif hem de 7 ileri olması sebebiyle yakıt tüketimi daha az..

İlk 2011 yılında çıkan DSG'lerde sıkıntılar vardı.. Şimdi o sıkıntılar çok kalmadı.. İlk çıkanlarda ilk 20binde bu problem ayyuka çıkıyordu (ki benim passatta da çıkmış ve mekatronik denilen parça değişmişti).

Eğer çekiniyor iseniz 4 yıllık garanti alın..

Garanti konusu gündemimde. :confused:

Topladığım bilgiler;
   1. Garanti kapsamı full, yani sadece DSG, mekanik vb. değil.
   2.  +3 yıl garanti için 4500 TL istiyorlar.
   3. Kredi kartına 11 taksit yapıyorlar.
   4. Satış anında yapıyorlar.
   5. Garantinin bozulmaması için km veya tarih gelince bakımı serviste yaptırmak şart.

Satış sırasında kasko+trafik+ek garanti vb. konularını hep bir arada değerlendireceğim. :gaz:

Bu kadar sakınmaya gerek var mı onu da bilmiyorum? Çok şüpheci olmaya başladım. :uve:

Çevrimdışı bilalduzenli

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mühendis06;533157

Babaya kulak vermek doğru olabilir.

ÖTV vergilerini hatırlamakta fayda var.
1600 cc'ye kadar: % 45
2000 cc'ye kadar: % 90
2000 cc' üzeri : % 135

Demem o ki 1.6 üzerindeki araca verilen her bir TL ilave kaliteden çok vergi olarak devlete gidiyor. :)

Sistemin saçmalığı konusunu ise burada açmayacağım. :D
« Son Düzenleme: 15 Eylül 2015, 16:56:42 Gönderen: bilalduzenli »

Çevrimdışı hkaydin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bilalduzenli;533171
Garanti konusu gündemimde. :confused:

Topladığım bilgiler;
   1. Garanti kapsamı full, yani sadece DSG, mekanik vb. değil.
   2.  +3 yıl garanti için 4500 TL istiyorlar.
   3. Kredi kartına 11 taksit yapıyorlar.
   4. Satış anında yapıyorlar.
   5. Garantinin bozulmaması için km veya tarih gelince bakımı serviste yaptırmak şart.

Satış sırasında kasko+trafik+ek garanti vb. konularını hep bir arada değerlendireceğim. :gaz:

Bu kadar sakınmaya gerek var mı onu da bilmiyorum? Çok şüpheci olmaya başladım. :uve:

Garanti yaptırma tarihini sormak lazım.. VW de garantinin bitmesine 6 ay kalaya kadar yaptırabiliyordunuz.. Satın alma sırasında olmak zorunda değildi.. Bunu bir sorun..

O kadar çok DSG'li araç var ki bence o kadar şüpheci olmaya gerek yok.. VW grubu şu anda TR'de en çok binek araba satan marka Otomobil Distribitörleri Derneği raporlarına göre..

3 yıl alınırsa 5 Yıl garanti eder ki yeme de yanında yat.. SAtarken bile daha hızlı satarsın..

Çevrimdışı mühendis06

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Maalesef vergi fazla. Garanti uzatma konusunda vdf sitesinde fiyatlar var. Aracı aldığınız ilk ay yapılırsa daha makul. Diyelimki 3 yıl garanti uzatacaksınız ilk bir ay içindeki fiyat farklı garanti bitimine yakın uzatılan 3 yıl fiyatı farklı. Başta almak daha mantıklı.

Birkaç gün kullandığım beetle dsg de Ankara içi normal kullanımda 8 litreden aşağı düşmedi. Benim şu anki octavia fsi ile aynı kullanımda 7-7.5 litrelerde geziyor.

Superbi dizel alacağız km dolayısıyla en az 10 yıl kullanmayı düşünüyoruz. Garanti uzatacağız ama kalan 5 yıl ne olur şans işi. Dizele dcc eklemek isteyince sadece 2.0 da var. Ayrıca yalıtım olayının farkını bende duydum. 2.0 4 çeker tadından yenmez :)

Çevrimdışı bilalduzenli

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mühendis06;533195
Maalesef vergi fazla. Garanti uzatma konusunda vdf sitesinde fiyatlar var. Aracı aldığınız ilk ay yapılırsa daha makul. Diyelimki 3 yıl garanti uzatacaksınız ilk bir ay içindeki fiyat farklı garanti bitimine yakın uzatılan 3 yıl fiyatı farklı. Başta almak daha mantıklı.

Birkaç gün kullandığım beetle dsg de Ankara içi normal kullanımda 8 litreden aşağı düşmedi. Benim şu anki octavia fsi ile aynı kullanımda 7-7.5 litrelerde geziyor.

Superbi dizel alacağız km dolayısıyla en az 10 yıl kullanmayı düşünüyoruz. Garanti uzatacağız ama kalan 5 yıl ne olur şans işi. Dizele dcc eklemek isteyince sadece 2.0 da var. Ayrıca yalıtım olayının farkını bende duydum. 2.0 4 çeker tadından yenmez :)

Yeni araçlar için 2-3 bin km sonra tüketim azalır diyorlar genelde.

Bu arada beetle ile superb motoru aynı mı? Aynıysa Ankara'da 8 lt yakan İstanbul'da 8.59 lt yakar mı acaba?

Passat forumlarında İstanbul için 7.5-8 lt yakıyor demişler genelde.
« Son Düzenleme: 15 Eylül 2015, 19:23:02 Gönderen: bilalduzenli »