škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

octaviya için kışlıklar...

fmaka · 38 · 9028

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben daha kışlıklara geçmedim.Baksanıza hava yaz gibi iki gündür :D
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
havaların iyi olması lastıkler için handikap olabilir.ama bu günler geçici ne demişler pastırma sıcakları.sanırım perşembeden sonra işler değişiyor.

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bu haftaki otoshow dergisi almanyada kar lastıklerı testini yayımlamış.ancak bridgestone lm 30 testte yok.bilgi sahibi olmanız için bakmanızı tavsiye ederim

hakanerdogan

• Ziyaretçi
valla Continental ne lastik yapmış... 4 yıllık birlikteliğimizde hiç başka lastiğimiz olmadı :D belki alırım bu sene iki kışlık :)

benim meşhur 2005 üretim hiç çıkmamış 47 bindeki Eco 3 leri dün temde ne kanırttım ha :lol:

180 le ''S'' bend yapabiliyor hala :++:

vallahi çok enteresan bi lastik, fren yok, kalkışta kavrama yok. anlayacağınız uzunlamasına lastik tırt ötesi, ama yanal kavramada, yandan direnç yemede hala 10 numara.

bu arada eve varır varmaz elimi değdim lastiklere, yakmasada nası diyim, 40 ta yanan kombinin kaloriferi gibiydi :++:

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

hakanerdogan

• Ziyaretçi
ne güzel lastik. bende olsa hiç düşünmem yolun kar birikmiş taraflarından giderim, köyde öz* çeşmesine çıkarım....

*(lastik tekerleği değdiren tek insanımdır, Ranger XLT) :)

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kışın kar lastiği çok işe yarıyo zincire gerek kalmıyor ama aracın yüksekliğinden fazla olunca bizim octiler kar küreme makinalarına dönüyor bayağı zorluyor insanı bakalım bu sene nasıl geçicek :)

Lastikleri takanlara hayırlı olsun çivisiz sürüşler :)

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
takar takmaz kışlığı hemen sürüş değişiyor.
yumuşuyor süspansiyon iyileşiyor kışlıkları takalı 5 senedir zincirde takmadım bide hergün binince insanın kafası lastikte yolda olmuyor

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Herkes takıyor, bende mi taktırsam :)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşalr ben şu lastikleri kullanıyorum.buralara kar yağmıyor bir sakınca teşkil eder mi?ayrıca kış lastikleri dahamı yumuşak oluyor?
http://www.artvinticaret.com/x_continental-205-55r16-sportcontact-2-91-v-bir-yil-garantili-sifir-gibi-az-kullanilmis-4-mevsim-ikinci-el-cik_9921.php?k_id=933&kn=16+Lastikler
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;48181
Arkadaşalr ben şu lastikleri kullanıyorum.buralara kar yağmıyor bir sakınca teşkil eder mi?ayrıca kış lastikleri dahamı yumuşak oluyor?
http://www.artvinticaret.com/x_continental-205-55r16-sportcontact-2-91-v-bir-yil-garantili-sifir-gibi-az-kullanilmis-4-mevsim-ikinci-el-cik_9921.php?k_id=933&kn=16+Lastikler

Hocam valla sizin orda kışın hava sıcaklığı ortalama kaç derecelerde geziniyor.7 derecenin altına çok iniyorsa, yağmur çamur çok oluyorsa kış lastiğinin faydasını görürsünüz..Kış lastikleri elbette daha yumuşak..

Bu lastikler sport contact...Çok baba lastik.Isındığında mükemmel yol tutar..Soğukta ise kötü olur tahminim..Hele karda hiç çıkartmayın..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

hakanerdogan

• Ziyaretçi
yav yok Muğla'da ne kışlığı fantastize etmeyin şu lastik olayını lütfen ya....

ben -15 derece zemin kuruyken pekala gidebiliyom kelekoviçlerimlen. he yok ben yapamam edemem illede kışlık olsun yımışak hamurlu olsun diyosanız zaaaten ne bilim işte demeyin. kaza falan yapıpta bana senin yüzündende oldu demeyin, lastik alın :++: :++: :++:

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;48185
Hocam valla sizin orda kışın hava sıcaklığı ortalama kaç derecelerde geziniyor.7 derecenin altına çok iniyorsa, yağmur çamur çok oluyorsa kış lastiğinin faydasını görürsünüz..Kış lastikleri elbette daha yumuşak..

Bu lastikler sport contact...Çok baba lastik.Isındığında mükemmel yol tutar..Soğukta ise kötü olur tahminim..Hele karda hiç çıkartmayın..
Gökhan bizim buralarda kar falan donma olayları olmuyor.Bize 70 km uzakta yayla var oralara kar yağıyor ama oralarla işimizi olmaz.Bulunduğum yerde - dereceye düşmez hava.onun için bence gerek yok gibi hakanın yorumlarını okuduktan sonra.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;48186
yav yok Muğla'da ne kışlığı fantastize etmeyin şu lastik olayını lütfen ya....

ben -15 derece zemin kuruyken pekala gidebiliyom kelekoviçlerimlen. he yok ben yapamam edemem illede kışlık olsun yımışak hamurlu olsun diyosanız zaaaten ne bilim işte demeyin. kaza falan yapıpta bana senin yüzündende oldu demeyin, lastik alın :++: :++: :++:

Hakancım şu lastik konusunda fikirlerimiz bir uyuşmuyor bir türlü :D

Tamamen şans ve fizik kuralları sınırlarında gidiyorsun..Anlık bir yol tutuş kaybı Allah korusun...........

Kışın zaten uzmanlar uyarıyor, 7 derece ve altında lastik sertleşir..

Zaten kazalarda "abi nasıl oldu?" diye sorarlar ya.."Anlamadım bir anda araba kaydı, bariyerlere vurdum, hatırmıyorum" derler..Kaza bu, durup dururken yoldan çıkma olayında en büyük faktör lastik..Biliyorsun, biliyorsunuz, biliyorlar :)

Resul beyde aynı şeyi yaşamıştı.Allah göstermesin sen yine -15 'de yola vakumlanda git :) Şans faktörü hiç benim yanımda değil ya, ben tedbirimi alayım :)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;48192
Hakancım şu lastik konusunda fikirlerimiz bir uyuşmuyor bir türlü :D

Tamamen şans ve fizik kuralları sınırlarında gidiyorsun..Anlık bir yol tutuş kaybı Allah korusun...........

Kışın zaten uzmanlar uyarıyor, 7 derece ve altında lastik sertleşir..

Zaten kazalarda "abi nasıl oldu?" diye sorarlar ya.."Anlamadım bir anda araba kaydı, bariyerlere vurdum, hatırmıyorum" derler..Kaza bu, durup dururken yoldan çıkma olayında en büyük faktör lastik..Biliyorsun, biliyorsunuz, biliyorlar :)

Resul beyde aynı şeyi yaşamıştı.Allah göstermesin sen yine -15 'de yola vakumlanda git :) Şans faktörü hiç benim yanımda değil ya, ben tedbirimi alayım :)

Gökhan abi sen aldırma ona dingiline kadar girdi arabanın hala lastik davası yapıyo:kiki::kiki:

Kışın gerçekten önemli yani ufak bi atraksiyon yaşamış biri olaraktan yaz lastikleri kışın hiç bir işe yaramıyo şişme balon gibi boşa dönüyor en ufak eğimde kalıyor araba sabah babam işe giderken saat 6 da az araba itmedim yani:kiki::kiki:

Kış lastiği olunca kafası rahat oluyor insanın birazda teknikle kolay kolay yolda kalmaz araba önemli olan düşük devir yüksek vites..