škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2015 Octavia Ses ve Yalıtım

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı octavia41

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Herkese Merhabalar,
Dün itibariyle 2015 model Octavia Optimal 1.2 TSI DSG aracıma kavuştum. Aracı sipariş verdikten sonraki bekleme süreci gerçekten sancılı oldu. Araç hakkında yapılan eleştiriler beni epey ürkütmüştü. Yakıt deposundan ses geldiği, süspansiyonların serliği, lastik sesi, rüzgar sesi ve dış ortam sesini çok fazla içeriye aldığı yönündeki kullanıcı yorumlarını okuyunca daha aracımı almadan pişman olmuştum nerdeyse. Fakat iki günlük kullanımım sonucu doğru karar verdiğim için çok mutlu oldum. Bahsedilen bu sorunların hiçbirisi yok araçta. Belki 2015 modellerde düzeltildi bilemiyorum ama depodan hiç ses gelmiyor. Aracımın lastikleri michelin, yol sesi, lastik sesi yok gibi, Motor sesi zaten hiç yok. Rüzgar sesi yüksek hızlarda bu sınıftaki her araç kadar var fazlası yok. Süpansiyonları da gayet iyi. Daha önceki dizel Focus aracımdan sonra oldukça sessiz ve konforlu geldi bana.
« Son Düzenleme: 04 Şubat 2015, 15:37:05 Gönderen: octavia41 »

Çevrimdışı emrtkn

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.etaelektromarket.com.tr
Hayırlı olsun, kazasız belasız kullanmanız dileğiyle.
2013 Octavia Elegance var bizde de, yakıt deposundan ses geliyor evet doğru.
2015 Modellerde revizyon yapmışlardır diye düşünüyorum.
Araç teslimi konusunda ne kadar sürede gelir demişlerdi, ne kadar beklediniz?
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı octavia41

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Teşekkür ederim. Allah herkese kazasız belasız binmeyi nasip etsin.
Çok bekletmediler, 15 günde teslim ettiler aracımı.

Çevrimdışı fb1907

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
octavia41

"Belki 2015 modellerde düzeltildi bilemiyorum ama depodan hiç ses gelmiyor."

Şimdi aradım yüce otoyu depo değişmemiş 2015 lerdede aynı depo belli seviyeden sonra doluluk oranı ses yapar dediler siz acaba depoyu doldurup frene bastınız mı? Çünkü ses dolu depoda frene sert basınca oluyor dalga kıranlardan dolayı.
« Son Düzenleme: 04 Şubat 2015, 16:39:21 Gönderen: fb1907 »

Çevrimdışı octavia41

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aracı aldığım gibi depoyu fulledim, çünkü nerdeyse hiç benzin yoktu. Özellikle iki gündür sesleri duymak için çaba gösteriyorum. Öyleki daha araç kullanırken radyo ve ses sitemini bile doğru düzgün test etmedim. Sırf aracı dinlemekle meşgulum :)

Çevrimdışı utasdemir

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octavia41;495834
Herkese Merhabalar,
Dün itibariyle 2015 model Octavia Optimal 1.2 TSI DSG aracıma kavuştum. Aracı sipariş verdikten sonraki bekleme süreci gerçekten sancılı oldu. Araç hakkında yapılan eleştiriler beni epey ürkütmüştü. Yakıt deposundan ses geldiği, süspansiyonların serliği, lastik sesi, rüzgar sesi ve dış ortam sesini çok fazla içeriye aldığı yönündeki kullanıcı yorumlarını okuyunca daha aracımı almadan pişman olmuştum nerdeyse. Fakat iki günlük kullanımım sonucu doğru karar verdiğim için çok mutlu oldum. Bahsedilen bu sorunların hiçbirisi yok araçta. Belki 2015 modellerde düzeltildi bilemiyorum ama depodan hiç ses gelmiyor. Aracımın lastikleri michelin, yol sesi, lastik sesi yok gibi, Motor sesi zaten hiç yok. Rüzgar sesi yüksek hızlarda bu sınıftaki her araç kadar var fazlası yok. Süpansiyonları da gayet iyi. Daha önceki dizel Focus aracımdan sonra oldukça sessiz ve konforlu geldi bana.

Kesinlikle katılıyorum. Ben de depodan ses duymadım ama depoyu da doldurtmadım. Ondan duymamış olabilirim. Ama diğer tüm konularda sizinle hemfikirim. Ben de aracı 2 hafta önce teslim aldım. Tek üzüldüğüm nokta tüm markalar yıl sonunda indirim yaparken Octavia için hiç indirim yapmamaları oldu. Artık bun da dak kısmet buymuş deyip teselli buluyorum. Ama eurodan dolayı fiyatlar da düşerse aradaki fark iyice açılacak ve o zaman ne düşünürüm bilmem :)

Aracınız tekrar hayırlı olsun...

Çevrimdışı Özgür Şahin

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mesutozil.com
ses duyacağım diye çok uğraşmayın bence :) tadını çıkarın aracınızın :)

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Hayırlı olsun, depo tam doluysa belki ondan yapmıyordur, biraz azalınca yapar :D O ses bende de var soırun edecek bi şey değil.

Çevrimdışı vatan38mekan06

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun. Allah kaza bela vermesin. Bende 1.6 TDI DSG sipariş ettim beklemedeyim...

Çevrimdışı sdemiryilmaz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aracınız Hayırlı olsun. 2015 model araci cok hizli getirmişler.  Aracin 2015 olabilmesi ici uretim tarihinin 2015 olmasi gerekiyor. Ben de aracimi araraligin ortasinda aldim alirken 1.2 tsi larin en erken mart ayinda geleceğini söylemişlerdi.  benim aracta 70 ten sonra sol aynadan ince bi ruzgar sesi gelmeye başlıyor.  Rahatlığı Cok iyi süspansiyonlar yumuşak,  ve yakit deposundan hic ses duymadım.  Aracin yakiti da 2300 km de 6.2 lt. Bu aralar yakit da dusmeye basladi, tahminim 5.5 lt ortalama yakacak. Guzel gunlerde kazasiz belasiz kullanmanız dileğiyle.

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun. Yakıt deposundan gelen sesi ben duyamadım hala 4400km oldu araç. 6.1 litre benimde ortalama şu anda. Hem havaların soğuk olması, hem rüzgarlı olması, hemde kış lastiklerinin etkisiyle fazla yakıyor bu aralar. Motorun kendine gelmesi ve havaların ısınmasıyla 5 küsürlere düşer diye bekliyorum yazın. Yol sesi A5 kasaya göre bariz az zaten. Trim sesleri daha şimdiden daha fazla ama.

Çevrimdışı emrtkn

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: vatan38mekan06;495852
Hayırlı olsun. Allah kaza bela vermesin. Bende 1.6 TDI DSG sipariş ettim beklemedeyim...

Teslim süresi Şubat mı dediler size de?
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı vatan38mekan06

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Hayır nisana gelecek. Özel sipariş olduğu için öyle oldu. Özel sipariş olmayanların ne zaman geleceğini bilmiyorum

Çevrimdışı emrtkn

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı octavia41

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: sdemiryilmaz;495866
Aracınız Hayırlı olsun. 2015 model araci cok hizli getirmişler.  Aracin 2015 olabilmesi ici uretim tarihinin 2015 olmasi gerekiyor. Ben de aracimi araraligin ortasinda aldim alirken 1.2 tsi larin en erken mart ayinda geleceğini söylemişlerdi.  benim aracta 70 ten sonra sol aynadan ince bi ruzgar sesi gelmeye başlıyor.  Rahatlığı Cok iyi süspansiyonlar yumuşak,  ve yakit deposundan hic ses duymadım.  Aracin yakiti da 2300 km de 6.2 lt. Bu aralar yakit da dusmeye basladi, tahminim 5.5 lt ortalama yakacak. Guzel gunlerde kazasiz belasiz kullanmanız dileğiyle.
Evet aracım 2015 üretimi. Ocak 3.hafta üretimi. Arac zaten bayiye gelecek araclardan biriydi, yani benim için sipariş verilmemişti.