škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2015 Octavia Ses ve Yalıtım

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: murat aktaş;500463
iyi günler
bende 2005 dizel focus hb vardı, gürültüsünden ve sertliğinden bıkmıştım.
sizin öneriniz nedir bu araçla ilgili, çünkü 1.2 tsi ambition manuel siparişi verdim ve kafamda soru işaretleri var
şöyle ki daha önceki aracım olan dizel focus un şehiriçi fabrika verisi 6.1 olduğu halde sakin kullanarak ankarada yol bilgisayarına göre 5-5.5 değerleri gerçek hesaplamalara göre ise 5.8 elde ediyordum hiç 6.1 bile görmedim kullanımıma göre

acaba bu araçta aynı sakin kullanımla gerçek hesaplamalarla 5.9 yakalanabilirmi

ayrıca focustan sonra gürültü ve amortisör sertliği, yol tutuş hakkında görüşlerinizi alabilirmiyim.

teşekkürler
Ankara'da güzergaha göre bahsettiğiniz değerleri yakalayabilirsiniz. Focus yol sesi ve motor sesi yalıtımı konusunda son derece başarısız bir araç, Octavia'da bu açıdan rahat edersiniz. Yol tutuş konusunda ise Focus Octavia'dan daha iyidir.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı murat aktaş

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Teşekkür ederim
abimin jetta 1.2 tsı kullanmistim
ondan sonra bayaa tedirgin oldum
Tabi bu motor yeni nesil ama insan jetta yakiti bekliyor
« Son Düzenleme: 03 Mart 2015, 19:13:07 Gönderen: murat aktaş »

Çevrimdışı octavia41

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: murat aktaş;500463
iyi günler
bende 2005 dizel focus hb vardı, gürültüsünden ve sertliğinden bıkmıştım.
sizin öneriniz nedir bu araçla ilgili, çünkü 1.2 tsi ambition manuel siparişi verdim ve kafamda soru işaretleri var
şöyle ki daha önceki aracım olan dizel focus un şehiriçi fabrika verisi 6.1 olduğu halde sakin kullanarak ankarada yol bilgisayarına göre 5-5.5 değerleri  gerçek hesaplamalara göre ise 5.8 elde ediyordum hiç 6.1 bile görmedim kullanımıma göre

acaba bu araçta aynı sakin kullanımla gerçek hesaplamalarla 5.9 yakalanabilirmi

ayrıca focustan sonra gürültü ve amortisör sertliği, yol tutuş hakkında görüşlerinizi alabilirmiyim.

teşekkürler
Benim aracım da 1.2 tsi optimal dsg. Tam 1 ay oldu aracımı alalı. Şu anda 800 km'de ve ağırlıklı olarak bol yokuşlu ve trafikli bir yerde kullanıyorum. Yol bilgisayarı ortalama yakıt tüketimi olarak 8.6 yı gösteriyor. Zamanla biraz daha düşer diye tahmin ediyorum.
Aracım focusa göre gerçekten sessiz ve konforlu. Bu konuda gerçekten iki araç arasında çok fark var. Zaten dizel focus ile benzinli octavia'yı kıyaslamak yanlış olur ama focus yol sesi, süspansiyondan gelen sesler konusunda kötü bir araç. Hatta octavia'da çok eleştirilen rüzgar sesi focus'ta dehşet vericiydi. Ama yol tutuş olarak focus tartışmasız daha iyidir. Özellikle uzun yolda ve yüksek hızda focus daha çok güven veriyor.

Çevrimdışı murat aktaş

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Teşekkür ederim
Önceleri 8 valf 1.2 tsı jetta denemistim onun verdiği tedirginlik di benim ki
Zaten tahminime göre forumda en az tüketim değerine benim ulaşmam lazım
Çünkü hiç ankara trafiğine girmiyorum hep düz yolda 80-90 gidiyorum
Uzun yolda da ankara niğde arasi dışında yol yapmıyorum
O da max sürat 120-130
Tam bu arabanın profiliyim :)

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı murat aktaş

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ailotana;500581
O hızlarla ortalamaları rahat tutturursunuz.

Bu aralar ankara sıfır derecelerde olmasına rağmen ve ekonomik kullanmama rağmen şehiriçi 6.3 u geçmedi (araba daha 250km de)

Bu araba Dizeli boğar lpg yi öldürür

Çevrimdışı fatihatilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.youtube.com/otodunyam
Nasipse yaklaşık 2 ay sonra kadar araç alacağım inş ama bu ses yalıtımı konusu içimi tabiri caizse kemiriyor gibi , tedirgin oldum. 2015+ tdı jetta yada octavia. en üst limit 85000

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Jetta ya kasa yenileyecek ya da baska bir ad altinda uretilecek. Mevcut kasa, vw in tdi daki hilesi nedeniyle hemen hemen hic tutulmuyor. Hal boyle iken kesinlikle jetta almazdim

Çevrimdışı elliyedi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yalıtım kafaya takılacak kadar kötü değil octavia'da. Ama illa yalıtım iyi olsun diyorsanız jetta alın. Fakat donanımdan feragat edersiniz.

Çevrimdışı fatihatilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: elliyedi;608660
Yalıtım kafaya takılacak kadar kötü değil octavia'da. Ama illa yalıtım iyi olsun diyorsanız jetta alın. Fakat donanımdan feragat edersiniz.

Anladım teşekkür ederim sağolun. Jetta piyasasi zaten suan anormal bir sekilde fiyatta uçmuş durumda 7-10bin arasi degisti boş bir trendline jettaya 80 000 vermek saçmalık olur.

Çevrimdışı elliyedi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fatihatilla;608811
Anladım teşekkür ederim sağolun. Jetta piyasasi zaten suan anormal bir sekilde fiyatta uçmuş durumda 7-10bin arasi degisti boş bir trendline jettaya 80 000 vermek saçmalık olur.

benim daha önce 3 tane jettam oldu, 2012-2010-2008 model olmak üzere. gerçekten güzel araçlar ancak donanım çok zayıf kalıyor. octavia'da iyi bir lastikle yalıtım ve konforu jettaya yaklaşır. tabi bu fark öyle aman bu octavia'da rezalet falan dedirtmez. arada kardeşimin corolla'sına (2014 model) biniyorum, octavia'nın kalitesini anlıyorum:)
bir bilgi daha vereyim size, 2008 jetta ile aynı anda volvo v50'(2008 model)ye de bindim 3 ay. volvo da jetta'dan daha iyi bir yalıtıma sahipti. bugüne kadar en çok o aracı sattığıma pişman oldum. arabanın heryerinden kalite, prestij akıyordu :)

Çevrimdışı fatihatilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: elliyedi;608815
benim daha önce 3 tane jettam oldu, 2012-2010-2008 model olmak üzere. gerçekten güzel araçlar ancak donanım çok zayıf kalıyor. octavia'da iyi bir lastikle yalıtım ve konforu jettaya yaklaşır. tabi bu fark öyle aman bu octavia'da rezalet falan dedirtmez. arada kardeşimin corolla'sına (2014 model) biniyorum, octavia'nın kalitesini anlıyorum:)
bir bilgi daha vereyim size, 2008 jetta ile aynı anda volvo v50'(2008 model)ye de bindim 3 ay. volvo da jetta'dan daha iyi bir yalıtıma sahipti. bugüne kadar en çok o aracı sattığıma pişman oldum. arabanın heryerinden kalite, prestij akıyordu :)

Çok güzel bir yorum , ön yardım olmuş teşekkürler. Babamda da 2008 1.fsi jetta 2010-2012 tdi siralamasiyla jetta oldu beraber kullandığımızdan Jettaya bir hobi oldu gibi. Masallah 160-170 hizlarda uzun yolda virajlara korkusuzca girebiliyorum. Donanımsal çok fazla özellik yok dediğiniz gibi. Bakalım kısmet ne olur , belki 5-10 fazla bulabilirsem 1.6tdi 2015 passat denk gelir. Açıkcası eminevimin otomobil sistemine girdim onun vaktini bekliyorum.