škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2015 Octavia Ses ve Yalıtım

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sdemiryilmaz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı muratladikli

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bende siparişi verdim. Bana da şubatın 2. Haftası dediler.

Çevrimdışı Furki

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bende yarı deri opsiyonuyla sipariş verdim 20 Ocak tarihinde. 8 hafta süre verdiler bizde kuzu gibi bekliyoruz bakalım :(

Çevrimdışı kcan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşım aracın hayırlı olsun, orasından burasından ses geliyormu diye kendini yorma uğraştırma, araç gerçekten güzel ve keyifli bir araç, bahsedilen şikayetlerden sadece depo sesi olabiliyor onuda bir süre sonra duymaz oluyorsunuz ve daha önce dediğim gibi çoğu araçta var o ses.

çok şükür forumlardaki şikayetlerin neredeyse hiçbiri benim aracımda yok maşallah.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu sesler var mi var. ama asla rahatsiz edici duzeyde degil. Duymak icin bayaa kulak kabartmak lazim

Çevrimdışı kcan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;496081
Bu sesler var mi var. ama asla rahatsiz edici duzeyde degil. Duymak icin bayaa kulak kabartmak lazim

evet, illaki bir problem aranacak ise mercedes vs. dede mutlaka bulunur :) yapılacak şey sadece bu güzelliğin tadını çıkarmak

Çevrimdışı a_satik

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bende 1-2 defa o sesi duydum ama abartılacak bir ses değil Arabanın keyfini Çıkarın.

Çevrimdışı octavia41

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün aracımla ilk uzun yolculuğumu yaptım. Yaklaşık 250 km yol yaptım. Otobanda aracın kullanımı oldukça keyifli. Direksiyon yüksek hızlarda güven veriyor. Rüzgar sesi 120 den sonra çok az geliyor, lastik sesi de çok az. Daha önce de ifade ettiğim gibi önceki aracım olan Ford Focus TDCI'a göre çok daha sessiz ve konforlu bir araç. DSG çok keyifli. Sadece benim araç Optimal donanım olduğu için koltuklarda bel desteği yok onu aradım uzun yolda :( (focus'umda vardı)

Çevrimdışı i lack

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octavia41;496225
Bugün aracımla ilk uzun yolculuğumu yaptım. Yaklaşık 250 km yol yaptım. Otobanda aracın kullanımı oldukça keyifli. Direksiyon yüksek hızlarda güven veriyor. Rüzgar sesi 120 den sonra çok az geliyor, lastik sesi de çok az. Daha önce de ifade ettiğim gibi önceki aracım olan Ford Focus TDCI'a göre çok daha sessiz ve konforlu bir araç. DSG çok keyifli. Sadece benim araç Optimal donanım olduğu için koltuklarda bel desteği yok onu aradım uzun yolda :( (focus'umda vardı)

Hayırlı olsun öncelikle. Ben de sizin gibi tdci c-max'ten 1.2 tsi ambitiona geçiş yapacağım umarım. Umarım çünkü aracı hala bekliyorum. Sizin de dediğiniz gibi ben de test sürüşünde hemen bel desteğini aradım  daha aracı almadan 12liraya satılan harici bel desteği aldım. Gerçekten traktörden inmiş arabaya binmiş gibi hissettim. Arada benzinli araç kullandığımdan hep o sessizliği aradım. Size bir sorum olacak, test aracını çok rüzgarlı havada denediğim için açıkçası farkı çok hissedemedim. Orta yüksek devirlerde motor gürültüsü dizel ford'a göre nasıl? Bir de yokuş performansını fordunuzla kıyaslayabilir misiniz? Örneğin tdci 10/10 ise 1.2tsi ?/10.

Çevrimdışı METŠAHİN

• O C T A V I A
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bana sormadınız ama fikrimi size ileteyim:) Tourneo , 2.0 mondeo tdci ve  focus gibi 3 dizel eski bir ford kullanıcısı olarak ses anlamında kesinlikle sıkıntı yaşamayacaksınız. forda nispeten çok daha az. önemli not benimkisi a7 tdi :D

Çevrimdışı KartalPekel

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bende eski bir Focus tdci ve Megan dci kullanıcısı olarak şuan sahip olduğum Octavia A7 nin diğerlerinden çok daha sessiz olduğunu söyleyebilirim :)

Çevrimdışı octavia41

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: i lack;496855
Hayırlı olsun öncelikle. Ben de sizin gibi tdci c-max'ten 1.2 tsi ambitiona geçiş yapacağım umarım. Umarım çünkü aracı hala bekliyorum. Sizin de dediğiniz gibi ben de test sürüşünde hemen bel desteğini aradım  daha aracı almadan 12liraya satılan harici bel desteği aldım. Gerçekten traktörden inmiş arabaya binmiş gibi hissettim. Arada benzinli araç kullandığımdan hep o sessizliği aradım. Size bir sorum olacak, test aracını çok rüzgarlı havada denediğim için açıkçası farkı çok hissedemedim. Orta yüksek devirlerde motor gürültüsü dizel ford'a göre nasıl? Bir de yokuş performansını fordunuzla kıyaslayabilir misiniz? Örneğin tdci 10/10 ise 1.2tsi ?/10.

Teşekkürler.
Arac dizel Focus'a göre kıyaslanmayacak kadar sessiz. Motor sesi bildiğiniz gibi dizel Ford'larda traktör gibi. Benim Octavia 1.2 TSI olduğu için rölantide falan motorun çalıştığını bile anlamıyorsunuz. Yüksek devirlerde bile motor sesi minumum düzeyde. Focus ile performans açısından kıyaslamak biraz zor tabi. Focus'um dizel ve manuel idi. Octavia'm ise benzinli ve dsg'li. Ama yokuş performansı açısından beni menun etti diyebilirim. Hatta S modda oldukça performanslı bir hale geliyor. Genel olarak performans açısından Focus 10 üzerinden 8 dersem, Octavia da 10 üzerinden 7 derim. O da dizelin tork farkı ile menuel/otomatik farkından.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Walla ben eski araçlarımda uzun yol yaptığımda yorulurdum. Tabii bunda araçların spor karakterli olmasının etkisi de vardı.

ama A7 ile ne kadar yol gidersem gideyim sanki şehir içi kullanmışım gibi oluyor. Yorgunluk olmuyor. Eğer bahsedildiği gib ibu sesler çok bariz olsaydı bunun uzun yol konforu ve yorgunluk üzerinde çok etkisi olurdu

Çevrimdışı BeyazMelek13

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba

Bitlis'in tatvan ilçesinde yaşamaktayım uzun bir süre araştırdıktan sonra yeni octavia A7 kasa araç almaya karar verdim ve 17/02/2015 tarihinde İstanbul AVEK Bayisinden sayın Deniz Bey'den teslim aldım aldığım aracı haliyle yaşadığım şehre tatvan ilçesine getirmem gerekiyordu haliyle 1600 km yol yapmam gerekiyordu ve aracı tanımam benim için iyi bir yol uzun yol anlamına geliyordu aracı ilk gördüğümde beğendiğimi duruşunun çok güzel olduğunu belirtmek istiyorum aracın güzelliklerini ve özelliklerini saymakla bitmez diye düşünüyorum yol tutuş müthiş derecede iyi ses alma konusu araştırdığım kadarı ile orta sıralardaydı ancak gördüm ki gayet memnun edici hiç bir problem yok gibi aracın plastik olan kısımları yumuşak deriden yapılma ve çok güzel olduğunu söyleyebilirim iç ambians aydınlatması çok şık müzik sistemi ve bluetooth çok ama çok kaliteli çok yüksek hızlarda bile hiç ses problemi yaratmadı gayet anlaşılır seviyedeydi ön far sisteminin zenon olması ve gece karamlığında selektör yapmak çok ama çok zevkli heleki şimşek çakar gibi çakması çok hoşuma gitti alacak arkadaşlara gerçekten tavsiye ederim

Çevrimdışı murat aktaş

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octavia41;495834
Herkese Merhabalar,
Daha önceki dizel Focus aracımdan sonra oldukça sessiz ve konforlu geldi bana.

iyi günler
bende 2005 dizel focus hb vardı, gürültüsünden ve sertliğinden bıkmıştım.
sizin öneriniz nedir bu araçla ilgili, çünkü 1.2 tsi ambition manuel siparişi verdim ve kafamda soru işaretleri var
şöyle ki daha önceki aracım olan dizel focus un şehiriçi fabrika verisi 6.1 olduğu halde sakin kullanarak ankarada yol bilgisayarına göre 5-5.5 değerleri  gerçek hesaplamalara göre ise 5.8 elde ediyordum hiç 6.1 bile görmedim kullanımıma göre

acaba bu araçta aynı sakin kullanımla gerçek hesaplamalarla 5.9 yakalanabilirmi

ayrıca focustan sonra gürültü ve amortisör sertliği, yol tutuş hakkında görüşlerinizi alabilirmiyim.

teşekkürler