škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia II hoparlör

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı smbalim

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar uzun zamandır formu takip ediyorum ama üye olmamıştım.
Araştırma konusuna gelince her yıl ve sınıf fabianın farklı ölçülerde çıkarttığı kanaatına vardım. Benim araçla aynı kasaya sahip olan varsa ve hoparlörden anlayan arkadaşların, abilerin yardımcı olmasını istiyorum. ön 16 arka 10-13-16 vs gidiyor. Kimisinde orjinal çıkışta arka yok felan. Benim araç 2008 1.6 Ambiante 4 hoparlörde var yani ama bunların ölçüleri ön arka kaçtır? 2-3-4 yollu diye tabir edilen ne oluyor bizim araçlara uygun olan hangisidir hangisini takabiliriz?
Linkteki hoparlörden alsam 4 ünüde değiştiricem ön arka eğer hepsi aynı ölçüyse 4 tane almayı düşünüyorum ve şuanki mevcut sistemi orjinal. Orjinal sistemden daha iyi ses verir diye düşündüğümden değiştiricem.
http://www.n11.com/sony-xs-gte1620-16cm-2-yollu-twitterli-P30567043
Yada daha güzel bir önerisi olan varmı? 4ünüde değiştiricem anfi felan kullanmayacağım. 4x40W olması lazım orjinal teyibin ona uygun hoparlör arıyorum. Dinlediğim şarkılar genelde bass ağırlıklı. Teşekürler.
« Son Düzenleme: 07 Şubat 2015, 15:27:10 Gönderen: smbalim »

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ön orjinaller eger patlaksa değiştirin. Sağlamsa değişime gerek yok. Gayet başarılı ses veriyorlar. Aynı paraya arkalara kaliteli bir set alın kullanın bence. Üye atölyesi bölümünde konuyla ilgili sabit başlık var.

Çevrimdışı hunter

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkalara 16lik alpine aldim, ses çok güzel, fakat bizim teyplerde is yok . 4x20 watt idi yanlis hatirlamiyorsam. Güzel ses için amfi sart.

Çevrimdışı ahmet4283

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkalara bende hunter hocamın olumlu referansı ile alpine taktırdım. Araç içi ses mükemmel oldu. Önceden biz sadece ön taraftan gelen sesle müzik dinlediğimizi sanıyormuşuz. Ama Skodaya yakışmıyor bu durum. Ambiante dinamik donanımda bari arkalara hoparlörü koy kardeşim. Bizi sonradan uğraştırdılar :)

Çevrimdışı hunter

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
hayırlı olsun ahmet. alpine markasını, müzik marketlerdeki tüm hoparlörleri deneyerek aldım. güle güle kullan. yine söylüyorum daha iyi ses için amfi şart. teyp çıkışlarımız çok zayıf çünkü.

Çevrimdışı smbalim

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bas olması için kaç yollu hoparlor almalıyım 4 hoparlorde var bende değiştiricem sadece bas olsun diye orjinallere içim ısınmadı bir türlü

Çevrimdışı hunter

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
güçlü bas için amfi artı 25 cm lik bir woofer yeter. az bas için 2 yollu hoparlör işini görür. aldığım alpine 2 yollu di. yeterli bas ses veriyor.

Çevrimdışı smbalim

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
alpine 2 yollu bundan 4 tane alıp değiştirsem hepsini orjinalden daha iyi  ses alırmıyım?

Çevrimdışı Buhar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arka hoparlörleri tweetrlı mıydı sizin ?
Eğer tweeterlı ise satmayı düşünür müsünüz ya da 4ünü brden kaça düşünürsünüz satmayı

Çevrimdışı hunter

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alpine hoparlörlerin cikis gücü min 40 watt. Bas ve mod sesleri alirsin. Alpine coaxial alirsan amfiye baglamak sartiyla daha iyi olur.