škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Aşırı yakıt yardım :(

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı huseyin957

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Aracım 2012 fabia 1.2 htp . aracı alalı 10 gün kadar oldu . Aldığımda yakıt ölçümü için aracın deposunu doldurmuştum bügün tekrar doldurdum 100 km sonunda 9.5 litre benzin aldı. günlük ortalama 3 km'lik yolda işe gidip gelirken kullanıyorum aracı . 100 km yaklaşık 85 i şehiriçi kullanımı. ortalama hız 30 km civarlarında oluyor hep . Sizce ne yapmam gerekir nerde sorun olabilir yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar :(:(

Çevrimdışı A-RS

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Full depo ile 430 km gittim ben de. Ağlamak istiyorum.

Çevrimdışı huseyin957

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
kardeş bi çare bulmamız lazım yaa bu şekilde ocağımıza incir ağacı diker :( acaba araba da bi sorun mu varda bu kadar çok yakıyor anlayamadım bi türlü . inşallah motordan anlayan biri çıkarda yardımcı olur bize

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hava filtrelerine falan bak öncelikle. ancak birde ort. 30 km hız var demişin. ş.içi dur kalklı trafikte olur böyle şeyler. biraz uzun yoldada bakmak lazım. ayrıca araca alışma sürecinizde önemli. biraz takip edin

Çevrimdışı huseyin957

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
evet şehiriçi trafiğinde kullanıyorum genel olarak . aracın periyodik bakımı 1500 km önce yapılmış . yağ değişimi filtreler falan yapılmış . sakin kullanımda bile 9 litre den aşağı görmedim yol bilgisayarında . acaba başka neyden kaynaklı olabilir

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı huseyin957

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
kaç olması gerekiyor ön ve arkalar yarın onları da kontrol ettireyim

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı BAFRALI

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
bende 2010 model fabia ll 1.2 var şehiriçi 5,5-6 lt şehirdışı ise 100 km geçmezsen 5,2-5,5 yakıyor siz ilk olarak bujileri,yağı,yağ filtresi ve hava filtresini değiştirin ve lastik hava basınçlarınıda tamamlayın dediğimden fazla yakmaz.çünkü ben bu aracı 4,5 yıldır kullanıyorum farklı bir sonuçla karşılaşmadım
55 FB 375

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kısa mesafede yakar.Fazla bir mucize beklemeyin derim..Havalar ısınsın az daha düşer.

Çevrimdışı hunter

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
araç kataloğunda da kısa mesafelerde araç soğuk olacağından çok yakacağı yazmakta. araç soğukken bu normal. o aracın 1,4 benzinlisiyle sehir içi 700 km, sehir dışı 1100 km görmüşlüğüm var. aracın km si kaçta, ağır bakımları gelmişmi? bir kontrol ettirin derim.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bana göre fazla yakıyor,zira aynı motora sahip burada bir uyemiz vardı ZAHİR nickli o arkadaşın bizzat kendisinden duymuştum 5.6-6,7 lt arasında geziniyor diye.Bence ya havalarla ya da kullanıma bağlı.Zira bundan bir ay olmadı aynı güzergahta git gel 10+10 20 km de ben her gün kışın 7 lt yaparken şahin serisi araç kullanan bir arkadaş kullandı 8,7 lt yaktırmıştı.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı murat gecer

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hunter;496528
araç kataloğunda da kısa mesafelerde araç soğuk olacağından çok yakacağı yazmakta. araç soğukken bu normal. o aracın 1,4 benzinlisiyle sehir içi 700 km, sehir dışı 1100 km görmüşlüğüm var. aracın km si kaçta, ağır bakımları gelmişmi? bir kontrol ettirin derim.

Aynen... araç ilk bir kaç km çok yakar. bu oran soğuk havalarda dahada artar.
ayrıca şehir içinde kullanmanız ve düşük vites ile gitmenizde yakıta çok fark ettirir. yakıtı düşürmeniz için yüksek vites , sabit hızla gitmeniz gerekir. ayrıca dur kalktan kaçınmanız gerekir.

Çevrimdışı ahmet1221

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
3 km lik bir ortalama gercekci deger vermiyor hocam. Benimde is yeri 3km ortalama 7-8 -9 oluyo ama 20km yap sehir ici sonrada dusmuyorsa sikinti vardir.

Çevrimdışı huseyin957

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
henüz hiç o kadar kullanmaya fırsatım olmadı bugun güç bela gaz pedalına korkarak basma sonucu 8.0 litreyi gördüm en son :) araç şuan 46 binde bakımları 44.500 de yapılmış yağ değişimi ve filtreler . başka neleri baktırmam gerekir peki ağır bakımları kaç da oluyor :confused: lastikleri kontrol ettirdim çok az havası inikmiş ama çok fazla etki etmez dedi lastikçi. araca tüp taktırmak istemiyorum o yüzden düşürebildiğim kadar düşürmem lazım :(