škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Tüketim değerleri hk...

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Redneck1980

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.facebook.com/cagdasyasambursa
Benim aracım rapid 1.2 tsi kullanım şeklime göre km de 40 45 krş yakıyor agresif kullanıyorum depo 55 litre 500 ile 550 km gidiyorum aynı depo ile babam 650 görüyor (gayet sakin) bütün veriler şehir içi ölçümleridir....

Sizdeki durum nedir acaba ??

Şehirler arası yolda full depo 750 görürmüyüm yapan varmı ??
sadece 1.2 tsi kullanan yada kullanmış arkadaşlar cevap verirse sevinirim...
Şimdiden teşekkürler..

Çevrimdışı Uğur57

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
agresif kullanım ile görmek zor olabilir ben 23 ocakta trabzon sinop arası 514 km yolu 105 km sabit hızla kuru yolda 5.6 lt/100 km ortalama ile gittim, sakin kullandım genellikle, depo ful iken yerine göre 700 km menzil falan yazıyordu ama gittiğim bu km sonunda depo göstergesi yarım depodan 1,5 diş falan azdı. aracım şu an 7600 km de ve ilk bakımını falan yaptırmadım, he bu arada kırmızı yeni yandığında benzin almaya gitmiştim yola çıktığımda 185 tl yakıt aldı

Çevrimdışı Redneck1980

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Demek ki arabayı daha sakin kullanırsam uzun yolda en fazla 700 kilometreyi görürüm 1 depo ile...
Turbo benzinli bi motor için bence ideal daha ne olsun ya zaten 200 kilometre daha gitse dizel otomatikten hiç bir farkı kalmayacak o kadar fark olsun yani dizelle benzin arasında...

Fena değil hiçte öyle zannedildiği gibi çok fazla yakan bir araba değil kesinlikle tabi kullanım koşulları yol ve hava şartları tüm araba modelleri için geçerli sadece bizim rapidler için Değil...

Başka bizim arabadan kullanan arkadaş yokmu ya bu forumda diğer arkadaşlarda yazsında orta noktayı bulalım... :)

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Depo 55 lt ise uygun şartlarda 900 hatta 1000 km gitmek mümkün..

Çevrimdışı Redneck1980

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;497434
Depo 55 lt ise uygun şartlarda 900 hatta 1000 km gitmek mümkün..
Akif hocam nasıl bin kilometre giderim  söylediğin şey yenilir yutulur bir şey değil bize bir yol göster uygun şartlarda derken ne demek istedin sana zahmet açıklarmısın nedir bu işin sırrı...

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bir kaç kontakta Ş. Dışı 90-100 hızla kullanımda yakalanacak değerler. Sır sabır..

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
http://youtu.be/tYghJWMWZ4s
Octavia 1.4 TSI DSG ile ile yakaladığım bir değer.
« Son Düzenleme: 14 Şubat 2015, 16:26:10 Gönderen: Akif Hoca »

Çevrimdışı Uğur57

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Yalnız bildiğim kadarıyla octaviada greentec motor var bu teknoloji rapidde yok, he 100 km değil de 80-90 km hızla gidince 700 km den fazla gider ama 1000 olur mu ben de şüpheliyim :) benim bahsettiğim mesafede aldığım verileri dönüş yolunda aynısını yapmaya çalıştım ama hava soğuk ve rüzgarlıydı bu sebepten daha fazla yakıt tükettim

Çevrimdışı Redneck1980

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam 70 bin km görmüş senin araba çok geziyorsun herhalde uzun yoldamı yaptın bunu ??

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Redneck1980;497506
Hocam 70 bin km görmüş senin araba çok geziyorsun herhalde uzun yoldamı yaptın bunu ??
1 yıl önce 85.000 km de sattım[emoji20] .. %90 Ş.Dışı kullanmıştım.

Çevrimdışı 44cihan44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar ben de yazın yaptıgım uzun yolların tuketım degerlerını sakladıgım kagıtları buldum sızınle paylasayım dedım.
1) Yazın ılk olarak bolu- aydın 683 km yolu bagaj tam dolu esım ve ben yolu tam bılmedıgım ıcın 110 u gecmeden genelde 90 - 100 km hızla dort mola vererek 4.5 ortalama tuketım ıle tamamlamıstım sok olmus ve asırı derecede sevınmıstım ( keske foto alsaydım ama gece gec saatte tek sofor olarak vardıgım ıcın foto alamadım.)

2) ıkıncı olarak aydın - malatya arası yolu 800 kusur km 90 km dusmeden genelde 100- 110 km ıkı kısı bagaj dolu gıttık bunun degerlerını bulamadım ama ortalama tuketım kesınlıkle 5.5 den cok degıldıı dıye hatırlıyorum

3) ucuncu olarak da malatya - bolu arası 773 km yolu 100 km dusmeden :) genelde 110-120 km ankara otobanda yer yer 130-140 km ;) yaparak uc kısı arka bagaj tam dolu arka koltugun da bos yerlerı tamamen dolu geldık ortalama tuketım 5.1 ıdı arabayı park edıp turboyu sogutayım derken 5.2 oldu sız hangısını alırsanız artık

Bu kullanımların tamamında klıma hep acıktı hıc kapatmadım hız sabıtleyıcıyı de mumkun oldugunca %95 kullandım

Vallahı uzun yol degerlerım bence ıyıydı ama sızın yorumlarınız nedır bılemıyorum

Sehır ıcınde aracı tam depo olcemedım bır turlu ınsallah onu da yaparsam paylasırım aracımuz su anda 7350 km de ılk bakımına da gırmedı
« Son Düzenleme: 17 Şubat 2015, 01:06:14 Gönderen: 44cihan44 »

Çevrimdışı Uğur57

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Gayet güzel yani bence benzinli bir araba için ideal yakıt tüketimi :)

Çevrimdışı 44cihan44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de uzun yolda arabadan asırı derecede memnun kaldım neredeyse dızel araba dıyecegım tsı motor arabayı kasmadan kullanursan gercekten ekonomık motor sehır ıcınde de ıhtıyaclarımı karsılıyor

Çevrimdışı Redneck1980

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende bu yorumları okuyunca dahada ısınıyorum arabama ama agresif kullanımda Gösterdiği aşırı performans bana müthiş bir haz vermekte tabi doğal olarak benzin değerleri aşırı derecede yükseliyor o yüzden sakin kullanım moduna geçip değerleri sizin söylediğiniz rakamlara çekecem...  :)